Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

florentina
14. júl 2013

@luciahromadkova já míchám červenou a modrou....fialová se mi taky nelíbí....

@jakelina děkuji Maji 😉 , určitě vyzkouším! Na poměru asi nezáleží, ne? Neb jestli to chápu správně, tak máslo i čokoláda je oboje to, co může pod potah....Jinak máš taky krásně rovné dortíky. Já si myslím, že kouzlo toho, co nám tak pěkně nafotila a popsala @mysiatkoo je v tom, že ty dorty otáčí dnem vzhůru a tak nechává ztuhnout...protože logicky se tak ten vrch vždy ideálně vyrovná a ty boky k tomu krásně zarovná....myslím, že by to tak šlo i s tím máslem s čokoládou, nejen s tím cokoganashe...já to tak někdy zkusím a pokud se mi to povede, tak si to nechám jako zálohu pro nějaké např. svatební dortíky, které jsou jen hladké, s minimem ozdob, protože pak každý detail vynikne, ale jinak při běžné práci to asi dělat nebudu, neb mi to přijde dost složité...dělám často jogurtové apod. plnky, které v lednici prostě nezatuhnout, utuží je až to máslo a u těch otáčení opravdu nepřichází do úvahy, jedině, že bych jim dělala nějaké mantinely...ale to je vše práce navíc. Taky dělám vše rovnou na podložce, tohle je další pečící papír, přendavání aj....určitě se to v pohodě dá, ale já permanentně nestíhám a ráda si vše zjednoduším co nejvíc, né naopak....

vlada111
14. júl 2013

@maya30 no krása, položila si ma na kolená 🙂

jakelina
14. júl 2013

@florentina je jedno kolik, já na takový čtyřkilový dort dám jednu čokoládu a když nemám, tak míň. 😀 😀

halienka
14. júl 2013

@maya30 nááádhera, ten bocianík je proste úžasný 😵 😵 😵 a tá krajková ani nehovorím, naozaj krásny efekt to tieňovanie pod tým vytvára 😵 a takú objednávku ako červené srdiečko iba s nápisom by som raz chcela mať, to musí byť parádna oddychovka 😅 😀 😀
@dagmarmustafa fakt krása, jemnučké veľmi príjemné tortičky 😵

daniela09
14. júl 2013

ženy mám dosť, bolia ma aj prsty na nohách, taká som doriadená. tento týždeň 6 tort, a ako bonus som ešte robila jahodový džem.

maya30
14. júl 2013

@vlada111 dakujem ti 😵 😵 😵

maya30
14. júl 2013

@halienka dakujem,no veru dobre sa to srdiecko robilo, snad az na to farbenie 😝 ale celkovo som mala torty pekne rozdelene do celeho tyzdna, takze sa robilo pekne v pohodicke 🙂

maya30
14. júl 2013

@luciahromadkova dakujem 🙂 okolo spodneho obvodu som hubkou naniesla gelovu farbu a potom dalsou cistou hubkou namocenou v alkohole som to roztierala smerom hore do stratena 😉 😉

katebj
14. júl 2013

Len pre inspiraciu mamicky 🙂 moje vytvori

zuzana124
14. júl 2013

Ahojte žienky, po dlhej dobe som sa trošku dostala ku pečeniu a tu je môj výtvor 🙂 Inak chválim všetky tortičky čo ste popridávali sú krásne 🙂 Ja tu už moc často nechodím ale vaše tortičky si rada popozerám na FB, teda tých žienok ktoré mám v priateľoch 🙂

luciahromadkova
14. júl 2013

@maya30 dakujem

zaciatocnickalubka
14. júl 2013

zienky zlate 🙂 najdem tu aj nejake recepty od vas ako inspiraciu? 😵 robila som jeden cokokrem a cely sa mi zgrcol 😒

florentina
14. júl 2013

Holky, prosím, nemáte nějaké pěkné inspirace na celočokoládové dorty...navíc má být ten dort nízký a větší průměr, je to pro chlapa na 30 a já nějak nemůžu nic vymyslet....děkujiiiii

mamcas
14. júl 2013

@zaciatocnickalubka recepty su v inej teme 🙂 skus pohladat marcipanove torty recepty,maloby ju najst 🙂

nanima
14. júl 2013

dnesna. 😀

artepf
14. júl 2013

ahoj holky, přidávám svoje dorty a jdu pomalu zase modelovat na příští týden 😀

lifinka
14. júl 2013

@vecernicci Markétko, vše nejlepší k narozkám i svátku, máš to jak já v jednom měsíci 😀

timuss
14. júl 2013

dievčatá chcem sa spýtať, keď majú postavičky maľované oči, môžu ísť do chladničky? nezačne tá farba tiecť potom po vybratí?

pralinka25
14. júl 2013

@timuss mne nezacala

lussy23
14. júl 2013
lussy23
14. júl 2013

@luciahromadkova ja viem že je to z internetu ale nedá mi nenapísať - je to nádherné tá husenička
@mimcak
@katmi
@1katuska73 @vera_vila
krásne tortičky

lussy23
14. júl 2013
wibo
14. júl 2013

@maya30 ahoj nadherne torty...mozem sa opytat odkial mas formicky na pismenka? Na tej prvej torte ...Marko su skvele...alebo si to sama vytvaras? dakujem za info 🙂

lussy23
14. júl 2013

@luciahromadkova jej terza vidím, že ste robila rovnaku husenicu.. je nádherná... krásna tvárička
@elamaslakova
@lamps
@mysiatkoo
@ajka82
@mimiveru
@anda1980
@dada2007

krásne tortičky
@viera6

lussy23
14. júl 2013
lussy23
14. júl 2013
lussy23
14. júl 2013

@muffinka8
@iwulka23
@zuul
krásne tortičky

lussy23
14. júl 2013

@evvina
@nanima
@marci2305
@evicaka @pipka @adrika202
@jenie123 @lifinka
@ajka82
@lawli
@jakelina
krásne tortičky

@pristela prenádherné tortičky tí trpaslíci sú nádherní

halienka
14. júl 2013

@florentina ja máme takéto uložené čokoládové, najviac sa mi páči prvá, možno by sa ten nápad s gombíkmi a motýlikom dal použiť aj na nízku tortu naležato, nejako v kombinácii biela a tmavá čoko, neviem či ideš používať čokohmotu alebo polievať, záleží aj od toho... snáď ti niečo pomôže 😉 🙂