Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

blcha
17. júl 2013

ahojte babulky prosim vas neake inspiracie na spidermanna len teda neake jednoduche potrebuejm to spravit velmi rychlo takze neaky len taky 2d by som mohla dat na 3d postavicku nebudem mat vobec cas 😉 a este ako mam robit tie pavuciny dat si hmotu do striekacky? ono mi to potom ide velmi tazko vytlacat z nej mate na to nieco specialne alebo aspon neaku dobru radu dakujem

akapulko
17. júl 2013

@blcha daj tu strikacku s hmotou do mikrovlnky na par sekund a krasne ti to z toho pojde!!!🙂ale fakt len sekundy 2-3!

luciahromadkova
17. júl 2013

@cicamica1980
zavisi od toho aka velka a tazka torta to bude, ak nie prilis tazka, mozes pouzit kartonovu podlozku zo skatule- vyrezes si podla toho aka velka je torta alebo ci chces nejake zdoby aj po bokoch torty, moze byt aj obdlznik alebo stvorec alebo aj kruh, najlepsie su skatule z Pc, techniky, alebo aj papierovych prepraviek na zeleninu napr. v lidli

ja podlozku obalim v darcekovom papieri -pouzijem podla vzhladu torty, mne sa najlepsie osvedcil jednofarebny, resp. len drobny vzor /napr. bodkovany/ podla typu torty, stvorcove tvary sa obaluju lahsie, harok na kruh musis nastrihnut na viacerych miestach a potom postupne prilepit lepiacou paskou
niekedy pouzijem len jednofarebny strieborny, zlaty darcekovy papier, alebo otocim farebny na bielu stranu, tak aby mi podlozka ladila s tortou

ked mam obaleny v darcekovým papierom davam na to celofanovu foliu priesvitnu, aby sa podlozka nepremocila /ak nemas mozes aj potravinovu foliu /ale ten celofan lepsie vyzera a ak sa mi pri potahovani aj trocha uspini podlozka, pretriem to kuchynskou utierkou a je to ciste..., tiez ak das celofan, podlozka sa neuspini, potom staci vymenit papier a celofan a pouzit opakovane/
pridavam zbierku darcekovych papierov, niektore mam z Kiku, niektore z obchodu s casopismi a novinami a este z papiernictva

ja uz tortu plnim, obmazem a aj potahujem, zdobim na tejto podlozke, uz ju neprekladam- ak sa mi celofan zaspini utieram kuchynskou utierkou podlozku

cwilinge77
17. júl 2013

@adrika202 ja som robila takuto

cabalkova
17. júl 2013

Ahoj sikulky, tak se hlasim po case s dortíkem, na vas absolutne nemam, pecu jednou za cas, ale aspoň potahovani mi teda jde cim dal lip... zadani bylo medved ke ctyricatinam, tak jsem se s tim nejak popasovala. 🙂

jakelina
17. júl 2013

@luciahromadkova tak to je bomba. 😀 😀 To bych neudělala ani za sto let 😀 😀

florentina
17. júl 2013

@mamina1978 velmi se raduji s tebou, nádhera...je to opravdu miláček 😉 /kdo?...no přece oba!/

florentina
17. júl 2013

@blcha určitě do mikrovlnky, stříká to z toho potom samo 😉 ...jen teda u mě tak 10-20s, za 2s to neudělá nic, ale já mám úplně obyče mikrovlnku...a taky jednu story, minule jsem místo 10s nastavila 10minut a po chvilce taková rána....ta stříkačka uvnitř explodovala a ta hmota byla úplně seškvařená....takže raději postupně 😉

mimusa94
17. júl 2013

ahoj mam este otazku kupovala som si formy ... a ked som donich vtlacila smartflex dala do chladnicky torcha stuhnut zrezala som ho potom lenze ten smartflex mi tam v tom neostal :/ newem ako sa to ma robit??? aby mi pekne vznikla ta cipka :/

luciahromadkova
17. júl 2013

@mimusa94 skus sem dat link co mas? lebo nieco sa odtlaca do hmoty a na nieco musis mat trebars inu hmotu- surovinu ako smarflex, krajky sa napr. vtieraju - je to speci prasok co si zarobis, na ten ist smarflex nepojde.... tak daj link, podla toho sa skor da poradit....

vlada111
17. júl 2013

@1zaza máš krásnu prácu

vlada111
17. júl 2013

@anibas super nápad tá čipka, vyzerá to super

jenie123
17. júl 2013

Ahojte kocky.. dostala som hmotu roll decor icing . Neviete aka je alebo skor co sa s nou najlepsie robi?

aduskatt
17. júl 2013

tak moje pondelkove🙂 ten mech je schvalne tak potiahnuty nie narovno naspodu🙂

vlastipa
17. júl 2013

Kde kúpim smartflex velvet v Prešove, alebo za dobrú cenu cez net? Prosím poradte ak viete kde sa da kúpiť v Prešove. PROSÍÍÍM

mamina1978
17. júl 2013

@anibas @mimcak @jakelina dakujeeeem 😵 😵 uz sa tesim ...... budem si uzivat s Kenwood ale aj s mm, aby mi na ten Kenwood neziarlil 😀 😀 😀

mamina1978
17. júl 2013

@lokalistin jasne , ze dam vediet 😉 🙂

vlada111
17. júl 2013

@mysiatkoo jéééj to je krásne

mamina1978
17. júl 2013

@florentina dakujeeeeem.......... si to krasne napisala 😵 😵 😵 😵 😵

jenie123
17. júl 2013

@mamina1978 moc moc gratulujem este raz.. pisala som ti aj na fb.. mne ho tiez manzel kupil minuly tyzden v piatok a teraz v nom mixujem o 106.. 🙂))) je uzasny..

jaja555
17. júl 2013

@mamina1978 jéééj super Zdenka ... teším sa s tebou, je krásny ... tak si ho užívaj a želám ti nech sa ti darí a nech sa ti s novým pomocníkom dobre pečie 🙂 😉 🙂

mimusa94
17. júl 2013

To mas pravdu :/ no bude sranda ked sa to nebude dat :D ach jaj take mam len iny vzor :/ ..a nevem ako to mam spravit :/

mimusa94
17. júl 2013

Baby poradte mi da sa tato horna krajka spravit zo smartflex?? a ked ano tak ako?? lebo mne sa to nechce podarit :( :( :(

mamina1978
17. júl 2013

@jenie123 jeeeeej .................. tak super, bude sa nam fajne piect....... 😵 😵 😵 Uz sa neviem dockat kedy ho vyskusam, lebo dalsiu torticku mam az v polke augusta, ale tak ja si nieco vymyslim 😀 😀 😀 😎
Dnes som sa rozlucila s mojim starym robotkom a upiekla posledny kolacik s nim . A zajtra idem vybalit ten novyyyy 😵 😵 😵 😵

mamina1978
17. júl 2013

@jaja555 dakujeeeeeem......... aj tebe s nim upeciem, ked prides 😵 😵 😵 😵

jaja555
17. júl 2013

@mamina1978 už aby som bola tam 😉 , tak veľmi sa na vás tešíííííííííím 🙂 😉 🙂

nika266
17. júl 2013

@vlastipa, pecieme s kamkou,je to na sidlisku 3,pozri si ich stranku

jenie123
17. júl 2013

@mamina1978 ja som mala len rucny, tak si robot teraz vychutnavam.. nikdy som nemala tak vyslahany sneh ako teraz.. 🙂)))))

lamps
17. júl 2013

@viera6 juuuj, to sa veľmi teším, že krém chutí 😵 😵 😵 😵 podľa mňa je to najlepší krém do torty a v kombinácii s malinami je to veliká mňamka 😵 😵 😵 😵

dm1
17. júl 2013

@mimusa94 ja som mala od nich inu formu skusala som to snad 100x z roznych hmot a mne to proste neslo od jedu som ju hodila hadam uz aj do kosa 😔