Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

petusko
29. sep 2010

@beruska2x nie postavicku, obrazok, sablonu. ma to byt plosne, tak len vyzerem z hmoty a domalujem. raz tu niektora ste robila taku krasnu Minnie a ta bola z tej stranky len to za svet neviem najst .
jj vinka, uvarit v plechovici a vychladnute zmiesat, ja davam na jedno salko 1,5 velkeho masla 🙂

petusko
29. sep 2010

nevyzerem, vyrezem 😀

vinka
29. sep 2010

@beruska2x isto je to karamelový krém z toho? 😕 😀 😀

nadulici
29. sep 2010

@petusko ja ked som robila tu Minnie, tak som si len zadala do vyhladavaca. obrazky minnie...a take krasne obrazky mi to naslo...skus tak, budes ich tam mat vela a lahko si vyberies co sa ti bude najviac pacit....velkost som si pred vytlacenim upravila, aby mi sedela....

petusko
29. sep 2010

@janulabj ano ano presne tuto 🙂 dakujem ti velmi pekne

nadulici
29. sep 2010
petusko
29. sep 2010

@nadulici dakujem velmi pekne, tento je prekrasny 🙂 ma to byt jednoduche, iba macko bez kamaratov, takze presne taketo cosi hladam 😉

nadulici
29. sep 2010

@petusko 🙂 🙂 🙂

beruska2x
29. sep 2010

@vinka isto delala jsme ho asi pred 14ti dny 😉 dala jsem na 1 Salko 1 maslo...nic vic...

akme
29. sep 2010

@vinka ja tiež tak robím karamelový ale keď ho 2 hodiny povarím tak ho schladím aj s tou plechovicou v studenej vode a potom to zašľahám do dopredu vyšľahaného masla je mňam, ale keď som ho dala do Hery tak bol riedky inak je super tuhý a dobrý je v kombinácií s kokosovým krémom - vyšlahené maslo s práš. cukrom a 1/2l mlieka s 2 kokosovými pudingami 😉

hejdita
29. sep 2010

@reruna tak ja davala do toho i stuzovac slehacky pro jistotu a bylo to perfektni 🙂 😉

ja ma zakazku na fotbalove hriste a spidermana tak su zvedava jak to pujde je to na jeden den vsechno.... 😕

vinka
29. sep 2010

@akme a s herou ani nestuhne potom? 😕

akme
29. sep 2010

@vinka no neviem akú má niekto skúsenosť ale ja som to skúšala 2x a lialo sa to tak už to radšej neriskujem, skús možno sa ti to podarí 😉 ale pre mňa je to škoda salka aj keď potom to do niečoho dáš ale čo z toho keď potrebuješ krém
- šľahala som to aj ručným šľahačom aj metličkami v robote a figa z toho ☹

evitkamalicka
29. sep 2010

kocky ak salko povarite o hodinku dlhsie, ja varim take 3 hodiny tak je krasne total skaramelizovane a tuhe uz samo o sebe, takze potom je dobre aj s herou, aj s maslom aj s pudingom

vinka
29. sep 2010

@akme tak to skúšať ani nebudem 😀 Ty si to odskúšala 😉

akme
29. sep 2010

toť moje prvotiny v spolupráci s mojou maminou 😉 odkukané z internetu a kitty z trička čo nosí naša bambulka

akme
29. sep 2010

@evitkamalicka dobrý nápad no ak sa mi to zas bude liať tak ma picne

vinka
29. sep 2010

@evitkamalicka ja ho idem 3 hodiny variť a uvidím zajtra čo z toho bude. 😀

bianca
29. sep 2010

no ja som varila salko 2,5 hodiny a mala som ho az prepalane a horke takze ja nedoporucujem.Podla mna zalezi na masle ci sa leje alebo nie.Mne sa minule lial tak som dala teraz viac masla a ztuhol na beton az moc.A to som len dala inu znacku

evitkamalicka
29. sep 2010

@bianca ja varim salko vzdy 3 hodiny a nikdy nie je prepalene, tak nechapem

yamahafazer
29. sep 2010

ahojte
same krasne torty ako vzdy 😉
chcem sa spytat ked beriete peniaze za torty,ze napr.za kg torty ratate 10eur tak to je len za material alebo za celu tortu aj s robotou ?alebo este si priratate plus robota a 10 eur za kg je len za material?dufam,ze to chapete ako som to myslela 🙂
ja som dneska upiekla torty lebo robim jednu na svadbu a jednu na birmovku aj ozdoby som si spravila a zajtra budem plnit a piatok dorobim

evitkamalicka
29. sep 2010

@yamahafazer za celu tortu s robotou ja beriem 10-12€ za kilo, zalezi od narocnosti

lussy23
29. sep 2010

@mokiri - skoro som odpadla. Šikovný je ten malý.

lussy23
29. sep 2010

@akme teda to prasiatko nemá chybu. WAW

vinka
29. sep 2010

Baby tak ja som zvedavá či pôjde do koša alebo nie.Zajtra napíšem aké bolo.Asi ho ráno otvorím a ochutnám,že mi stihne vychladnúť ked dalšie budem musieť variť 😝

yamahafazer
29. sep 2010

dakujem evitkamalicka lebo mne by sa to zdalo moc penazi potom este aj zvlast priratat ktym 10eur za kg aj plus za robotu

citam,ze varite salko ja uz ani neviem kolko ho varim,ale vzdy je dobre a vinka preco by malo ist do kosa ved aj rozpustene sa da zjest alebo pripalene,ale pripalene sa mi este nestalo a do plnky uvaris nove ked toto nebude dobre

yamahafazer
29. sep 2010

este sa spytam ked chcete spravit zlate alebo strieborne ruze alebo ine kvety ake farby na to pouzivate?

vinka
29. sep 2010

@yamahafazer no som myslela ked bude náhodou pripálené a horké tak,že pôjde do koša.No ved uvidím. 😉

yamahafazer
29. sep 2010

@vinka podla mna nebude mne sa to teda este nestalo ved ked sa vari vo vode a je ponorene tak by sa nemalo pripalit