Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamcas
23. júl 2013

@jakelina dakujem moc 🙂 no mne sa stalo ze mi pustila trosku tmavomodra,ale to bolo vodou ktorou som to lepila. Ked to bude lepit same tak by to nemal byt problem 🙂 otazka je ze ci torta vydrzi,xixi 😕

mamcas
23. júl 2013

@jakelina mimochodom ta torticka je uuuzasna 🙂 milujem taky styl a tie farbickyyy 😔

jakelina
23. júl 2013

@mamcas děkuji 😉

pristela
23. júl 2013

@mamcas jj , ono sa to stava , pod tieto silné sýte farbene potahovky tej vody na lepenie treba davat strasne malo a skor len do stredu lepeneho ako na jeho kraje a hlavne nalepit na prvy krat bez posuvania, prosto na kraji nesmie byt vody nazvys , inak to pušťa, no da sa to "zotrieť" čistym stetcom namocenym trolinku vo vode a hned jemne utrieť kuchynskou papier.utierkou, len bacha pak sa na tych miestach torta leskne /od vody/

pipka
23. júl 2013

toto teplo ma zabije 🙄 🙄 🙄 a na sobotu dve torty, na zajtra jedna...asi zomrem 😝 😝 😝

pristela
23. júl 2013

Žienky prosím , kto to tu roztapal bonpari ???, 😕 😕 😕 😕 ako to mam , kde to mam , vo vodnom kupeli alebo do rury strčiť ?

mamcas
23. júl 2013

@pristela dakujem 🙂 esteze sa clovek uci na vlastnych chybach 😝 hadam to tentokrat nedomrvim a torticka bude cista ako sa patri 🙂 stale len obdivujem tie Vase dokonale 🙂

aduskatt
23. júl 2013

@pristela do rury

aduskatt
23. júl 2013

@pipka ja mam na piatok aj na nedelu.zajtra skoro rano idem piect korpusy, lebo vykurit ten moj prdinec cez den, by ma chlapi asi zabili

dm1
23. júl 2013

@pristela si si ista ze bonpary? nemyslis gumimackov? lebo bompary sa davaju do truby napr. ako vytraz do otvorov v pernickoch a v trube sa roztopia.

pristela
23. júl 2013

@dm1 jj bonpari , potrebujem to tvrdééé 😀 😀 😀 😀 bo objednavka že chcu tortu ako som robila Mášu 🙄 len ako barbie morska panna 🙄 teda este som neskumala co to znamena barbie morska panna 😀 😀 😀 ale na to jazero chcem bonpari aby to nebolo to iste a bola ta torticka zas kusok ina 😅

@aduskatt kujeeeeem 😵 😵 😵

pristela
23. júl 2013

inak dnes mi vola holcina, taka zlata baba 😉 či jej neurobim na tuto SOBOTU tortu /na vikend idem prec a uz tam mam dve 😝 / ale tak že dooobre urobim nech dá akú , obkecala mi co chce a ja ze daj termin cas kedy presne pre nu prides a ona, že piatok ráno 😀 😀 😀 😀 😀 😀 cmukááám a lúbim 😀 😀 😀 😀 som sa musela smiať

dm1
23. júl 2013

@pristela tak potom v trube 🙂 a tesim sa na nu veru. Ozaj uz maju bielu farbu ale na svetly textil chceeees 😉

pristela
23. júl 2013

@dm1 dnes mi dosli 4kusky na tmavy a jedna na biely bo tiez v e shope nemali uz , nechapem , ze aky nedostatok zrazu 😝 tak musi mi to chvilu :D vydrzat bo musim ted latky zas objednavat 😖

pipka
23. júl 2013

@pristela no uz teraz sa tej tvojej morskej barbie neviem dockat 😎 😎 😎

rapunzel1
23. júl 2013

Baby prosím vás robil z vás niekto prepravku na prevoz torty z polystyrénu? Ako ste to spájali do kopy? respektíve čím, lepili, špajlami, alebo ako? na sobotu majú viesť menšiu svadobku asi hodinu a v teple 36 ako hlásia neviem ako chúďa skončí, tak som slúbia urobiť prepravku. A teraz babo raď.... 😖 a ešte dvojitú a medzi to kocky z mrazáka, alebo ako...no otázok veľa, len kto vie odpoveď.... dík za každú pomoc

florentina
23. júl 2013

@rapunzel1 já jsem loni převážela dort také v takovém vedru přes hodinu a řešila jsem to tak, že jsem do kufru auta dala nachlazené ty "kostky" z přenosné lednice, na to jsem postavila dort a kolem dokola obložila polystyrenem a ten zafixovala ostatními věcmi z kufru, tedy nebyla to přímo krabice...vrch byl otevřený a v pohodě jsme to dovezli...když jsem vyndavala dort z auta byl normálně studený a to v autě žádné chladno nebylo....

zuzzy12
23. júl 2013

Mile žienky....poradte prosim.....možem urobiť punčovu tortu a potiahmuť smarflexom?ale kedže som začiatočnik-samouk 😝 (urobila som 7-8 tort)mam obavy ked ta torta bude napita či to nebude sa nejako topiť atd.....poradite?dakujem.

pristela
23. júl 2013

@rapunzel1 cicuska hodinu im vydrzia aj normal v kufri oblozena umelymi flasami naplnenymi vodou das do mrazaku zamrznut a take zmrzle naukladas do kufra , nemusis nic vymyslat 😉 ja tak viezla minuly rok tiež
a tento rok som viezla tu 4poschodovu bez chladenia, normal Rudko ju drzal na kolenach v predu v aute , bolo teplo ako .... celkovo ju chudak drzal hodinu :D zrovna v naj teple o 14hodke , bo som sla este zaviezť jednu tortusu a pak este do lidla po kyticu neveste 😀 a az pak odvoz do sály mimo To 😝

jakelina
23. júl 2013

@zuzzy12 můžeš, ale musíš potřít máslovým krémem na povrchu.

rapunzel1
23. júl 2013

@florentina
@pristela dík baby, tak niečo vymyslím, len ona ma dorazila ešte tým, že síce jej sľúbili, že po ňu prídu autom, ale že možno pôjde busom, tak ma oblieva pot z tejto objednávky...a k tomu 3 ďalšie tortuše, tak " mierne "stresujem 😅 😝

norika1990
23. júl 2013

@aduskatt A Mozem pouzit aj 70 percentnu coko ze??

aduskatt
23. júl 2013

@norika1990 jasne

zuzzy12
23. júl 2013

ahojte....prvy krat som robilas jedlou oblatkou.....celkom ok len som dala zo spodu oblatky vela toho gelu lebo som mala obavy aby sa ta oblatka dala potom krajať ...tak ten gel sa mi prebytok vytlačil na boky a potom mi to tam lepilo 😝 ked som robila klieštami okraj torty.....jaaaaj a tak som sa tešila že si vyskušam konečne tie kliešte 😀 😀 😀 .Zienky napište mi nejake nedostarky na torte.....kritiky sa nebojim-chcem sa zlepšovať 🙂

zlatickamoje
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katycat
23. júl 2013

ahojte ,nemate niekto postup na tortu pyramidy,dakujem 😉

lokalistin
23. júl 2013

@pristela minule davala jedna babena tortu masu a robila to jazero zo zelatinu urobila plat zafarbenej zelatiny nechala vyschnut a strcila tam-to by bola tiez idea
https://www.modrykonik.sk/skupina/1801/masa-a-m...

pristela
23. júl 2013

@lokalistin neotvorilo mi to ☹ ☹ ☹ skus este raaaaaz , to moze byt dobrýý napad

lokalistin
23. júl 2013

@pristela asi musis byt v skupine 😠 skusim jej album https://www.modrykonik.sk/fotoblog/mamina_eva/a...

lokalistin
23. júl 2013

@pristela neni to presne ta ista torta pri tej prvej to vyzera tensie a ten spodok ma trochu lepsi, ze to vyzeralo fakt ako pod hladinou