Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
25. júl 2013

😀 aby ste vedeli ako zdobia deti a ako vedia vykrajovat ozdoby, ked uz tu bola debata o tom, co kto.... 🤐 ja som naozaj iba piekla a vysvetlila, ze vela vody davat nemaju ked lepia aby sa im nerozmocila hmota a farba, inak od vsetkeho ruky prec... a ako tak pozeram, isto je vidiet ktore robila mladsia 🙂

brunila
25. júl 2013

@vlada111 moooooc krásný dort,ty lilie jsou nádherné!!!! 🙂

mia114
25. júl 2013

ahojte, po dllllhom case som tu , mame dake zdravotne problemy s malym tak vobec som nemala cas pisat a piect, Dnes som asi po 1mesiaci upiekla tortu este ma cakaju dve . Deti su na prazdninach tak mam trosku casu , aj ked som zase stale v praci.
dufam,z e si pokukam aspon co ste popiekli, a daco trosku precitam co ste popisali.
jaj babulky, v zivote je fakt najdolezitejsie zdravie. tak vsetkym prajem hlavne to.
tu je moja dnesna toticka.

nikinkals
25. júl 2013

Sikovne maminky,prosim poradite mi?mam tiramisu torticku a neviem ako ju mam ozdobit,kupila som take 4farby v tube,co sa da pisat na torticku,kresli to tenko a su to farby zlta,zelena,cervena a biela....len neviem,mam to tiramisu ozdobit lentilkami?alebo cim?aby ma to nevyslo draho a bolo to originalne...Dakujem

muffinka8
25. júl 2013

@vlada111 fantastická torta 🙂 pekná farba na kvetoch. Si miešala?
@pipka veľmi milučká tortička 😵 😵 tak krásne detská
@adrika202 ten pokrčený spodok si lepila rovno na maslo či najprv si potiahla a potom na to? Inak, krásne farby si namiešala 🙂

sikag
25. júl 2013

zienky poradite mi so stencils? ako si prichytim tu sablonku na tortu? a cim sa to zatiahne - kralovskou glazurou alebo mozem aj tym na pernicky? a mate skusenosti s doma robenou kralovskou glazurou? nasla som nejaky recept... dakujeeeem za pomoc

adrika202
25. júl 2013

@muffinka8 dakujem,potiahla som tortu a na potiahnutu som lepila,obavala som sa že by pri prevoze v tomto teple krem povolil a bolo by po volanikoch 🙂

vlada111
25. júl 2013

@muffinka8 ďakujem, nemám ju namiešanú, je to originál prachová.

vlada111
25. júl 2013

@sikag keď sa ti torta po vytiahnutí orosí, tak by sa ti to malo prilepiť samé. Skús si zmiešať ceru s gelovkou, tým to stiahni. Ja som robila dokonca len štetcom bez cery, ale s tou cerou to necháva krajšiu štruktúru.

vlada111
25. júl 2013

@mia114 tá je krásnunká

ajka82
25. júl 2013

@sikag viem ze baby robia s cerou/cerou s cukrom...ja som robila praskovymi farbami iba... ked sa torticka orosi, sablona drzi aj saba, mne ked nedrzala, lebo bolo chladnejsie, tak som si ju drzala sama aby sa nehybala

vecernicci
25. júl 2013

@lokalistin já jsem na řadě před tebou 😀 😀 😀 mám ji u pristelky objednanou 😉

ajka82
25. júl 2013

@nikinkals mas klasicku mascarpone s piskotami? jedine co mna napadlo, dlhe piskoty okolo, alebo trubicky/cokotycinky, na vrch vysypat kakaom nejaky vzor albo cokoladou poliat, pripadne cokoozdoby... mna osobne lentilky a tiramisu k sebe nepasuju 😅 tie farebne tuby mozes pouzit aj na vrch na coko na popisanie, alebo nakreslit nimi nejake ornamenty, kvety... vsetko na tvojej fantazii 😉

dm1
25. júl 2013

@pristela no co ako bonpari? boli to tie spravne? uz cmulate veselo cela rodinka coooo 😀

pristela
25. júl 2013

@dm1 ma nedráááždi 😀 😀 😀 u nas cukríky nejdu 😝 , musime pockat na najmensieho ked pride z prazdnin, ten ich vycmula 😀 😀 😀 bo takto by sme boli , že cmúúúúľa cela rodina 😀 😀 😀 vsak akoze prides do obchodu a tam 5druhov bonparov 😠 😠 😠 😠 ako česť a chvála im , že sa posúvaju vpred 😀 ale dat tomu nepriehladný obal ???? 😠 😠 😠 😠 kupila som tie nejake s vytaminom C , tam asi 10 cukrikov 😀 z toho 4 blede priehladne 😀 😀 😀 ale uz som skusala aj tie "mliecne" bonpari a sla to , aspon je to biele a nie hnede ako karamel 😀

sikag
25. júl 2013

@vlada111
@ajka82
dakujem za rady. skusim a ak sa nebudem strasne hambit tak to sem aj zavesim 🙂 idem robit tortu pre otca na 65tku v rodinnom kruhu, tak som chcela nieco slavnostnejsie 😉
a ako to myslite s tou cerou? taku zmeknutu vyslahat a zafarbit a zatiahnut? ak mi to nepojde skusim aj ja stetcom....
a ked to nacapim na orosenu tortu nenecha mi to skarede stopy? pojde to aj dole "zlepit"?
2 stranky dozadu som videla ze pipka ma torte take stencils kvietky....

ajka82
25. júl 2013

@sikag pokial to na orosenej torticke nebudes chciet pretierat tak nebude nic vidiet, ked ju odlepis...tu je par co som robila, ale ja teda tymi praskovymi farbami robila, nic tam nebolo vidiet... pokial viem, tak ceru len vymiesat, zatriet stierkou a dat dolu sablonu...ale osobnu skusenost nemam 😉

mamina1978
25. júl 2013

@vecernicci Dufam, ze sa dievcata nenahnevaju, za odbocenie od temy 😉
Tak dnes poobede som sa snazila odfotit toho nasho havina pri firme, no bolo strasne horuco, stale zdrhala ...... 😝 😝 😝
Tak len tak na rychlo ju najstarsi syn drzal , aby som aspon par krat cvakla 😅 😅 😅 😅
( len koli velkosti syn ma 170 cm vysku )
Takze ta prva fotka je, ked mala Dona 11 tyzdnov,
ta druha a tretia fotka teraz, ked ma 7 mesiacov 😅 😅 😅 😅 😅 😅

viera6
25. júl 2013

Ahojte, dnesny laskonkovy a veternikovy den 🙂

mamina1978
25. júl 2013

@ajka82 krasne to urobili tie tvoje dievcata, fakt sikulky 😵 😵 😵 😵 😵

mamina1978
25. júl 2013

@adrika202 nadhernaaaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mamina1978
25. júl 2013

@vlada111 dokonala , ocarujuuuuuuuuuuuca 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mamina1978
25. júl 2013

@ajka82 dakujem , mamina tam pozerala, na stranke stoji, ze je vypredane 😝 😝 😝 😝 😝
Baby vy ste tusim vsetky prasky na krajky vykupili !!!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

viera6
25. júl 2013

@ajka82 prosim ta aku to mas formičku orchidei na druhej foto..

ajka82
25. júl 2013

@mamina1978 oni niekedy nemaju vsetko na nete, co je na predajni a zas opacne som zistila 😕 moze skusit zavolat ci nahodou nemaju, alebo potom niekde rychlo cez net objednat nech dovezu

mamina1978
25. júl 2013

@pipka nadherna detska torticka, nevedela som, ze to tak pekne ukaze 2D a k tomu modelovana postavicka na jednej torte 😵 😵 😵 😵 😵 😵

ajka82
25. júl 2013

@viera6 tu istu co na tretej...len na druhej som viac stensila kraje 😅 http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/hh-cymbid... len uz si nespominam ci to je velkost S alebo M 😉

mamina1978
25. júl 2013

@ajka82 Dakujem, tak skusime zavolat ....... 😕

mamina1978
25. júl 2013

@ajka82 tak prave som dostala e-mail od maminy, ze to objednala u kamky 😵 😵 😵 😵 😵 😵

sikag
25. júl 2013

@ajka82 krasa! dakujem 🙂 som si este trosku vygooglila ohladom toho, tak to skusim o tyzden. dam vediet ako dopadol prvy pokus 🙂 drzte palce!