Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
30. sep 2010

Baby a to čím polievate korpusy? 😕 Ja to nerobím.Ale o chvýlu má malá narodky tak by som to skúsila 😉 Lebo ja si všetko nové odskúšam na nás. 😀 😀

zdenallicka
30. sep 2010

Vinko, kávou s mlékem a rumem (nebo i bez mléka) nebo voda+sirup+rum+citron..

daniz
30. sep 2010

Vinka ja polievam tým čajom, čo som písala, teda korpus polejem / nie moc/ tým čajom, potriem džemom a dám krém. Torta je vlažná a je super. Ja robím len tak.
Hejdi môžeš poliať obidva tým čo som písala,ja polievam všetky, biely, kakaový,aj orechový. 🙂 🙂

bianca
30. sep 2010

super decka.Ja mam rada kolaciky vlhke vsetky len toto som este nepocula fakt

inak decka uz hodnu chvilu zhanam gastanove pre.Neviete poradit kde este hladat?

vinka
30. sep 2010

@bianca myslíš obchod alebo recept 😉

bianca
30. sep 2010

@vinka obchod obchod.Tu jedle gastany ani nezozeniem

dm1
30. sep 2010

@hejdita inspiracia na ihrisko

dm1
30. sep 2010

tu je vyborny orechovy korpus. Do cesta ide aj kava tak to ma super chut http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/orechova-t...

inak k orechovemu korpusu som robila ten salkovy + banany a bolo to super

langkofel
30. sep 2010

@bianca pozri v hypermarketoch v mrazenych veciach, viem ze jedneho casu som ja kupovala v Tescu 😉

bianca
30. sep 2010

@langkofel ja mam pocit ze uz som vsetko presla ☹ ale skusim do toho Tesca v inom meste este zajst a cielene odchytnem dajaku predavacku bo tu u nas v meste na mna kukali ako keby som mala na hlave 4 tykadla ze co chcem.

akme
30. sep 2010

@bianca v tescu majú určita gašt. pyré, korpusy vlhčím všetky potom džem marmeláda alebo ovocie a na to krém potom nie je torta suchá 😉

vinka
30. sep 2010

@bianca ja som gaštanové pyré bežne videla v kauflande 😕

alionuska
30. sep 2010

@vinka Vinka a na aku? Ja som tu teraz malo...lebo mam stale nejaku robotu...len pozriem kto ma spomina a idem...🙂

@dm1 nezabudla..ja to nemam nafotene..su to vlastne dve torty na sebe...zvlast potiahnute... a ked na ten spodok davam vrch,tak tam dam taky pas puncoviny aby sa nezavrela a potom tie mince cokoladky... ...

hejdita
30. sep 2010

@bury
@dm1 dakujem vam velmi 😵 😵 😵 😵
inspiracia je bude to oval a na vrchu ten kopacak a trava okolo neho

ozaj ta trava to sa robi cez lis na cesnak??? ja som skusala hmotu cez to a neslo mi to preco? mala som to velmi tuhe? ale neslo to aj ked som to ohriala v mikrovlnke...

no a s pani som sa dohodla takto

pre syna:
robim tortu so spidermanom a bude vanilkovo cokoladovy piskot ako korpuse pouzite a parizsky krem s bananami a prolievane asi len puncovou trestou aby to vonalo a nebolo to suche.....urobne skor na vyskovu budovu s tym ze spiderman bude na boku "liezt po stene" cize budem mu musiet nainstalovat spajdlik do bruska aby drzal aj ked ho prilepim vodou tak pre istotu....

a pre jej priatela:
ako uz som pisala hore oval s kopacakem a korpus bude cisto cokoladovy .....nemate nehodou dobry typ na cokoladovy korpus??? lebo piskotovy sa mi nechce robit chcelo by to nieco podobne ale ine 😅 .....no a krem bude orieskovy a vlhcene kavou s rumom co myslite bude sa to k sebe hodit mne to prislo ze aj hej....kava rum cokolada oriesky....neviem mne sa to pozdava....no a do pozadia kompotovane broskyne akoby na rozrusenie tej chuti.....

a teda bojim sa ze neurobim taku peknu loptu aku by somsi priala....
a neviem ako sa tam pokladaju tie setuholniky s patuholnikmi lebo neviem aka bude velka mate nato nejaku radu???? ako to mam vypocitat aby to do seba pasovalo??? chapete ma..... lebo nejde len tak vykrojit si tie tvary a nalepovat chcem aby to malo uroven..... predsa len je to pre hodne velkeho fanusika az sa toho bojim fakt 😕

vinka
30. sep 2010

@alionuska no tú čo si robila neterke.Snád zoženiem také folie strieborné ako si mala ty na torte 😀 😀

hejdita
30. sep 2010

@boldy jeeee diiik to se mi hodii 🙂

alionuska
30. sep 2010

@vinka ja som to nikde nezhanala..nasla som to doma..mala sa s tym hrala,ze ako sa to ligoce,tak som si z toho povystrihovala hviezdicky*: 😀 😀 bolo to v nejakej darcekovej krabicke a bol to iba taky tvrdsi papier....podlepila som to paskou a na spajdle... 😀 😀 😀 😀 Myslim,ze to je uplna hracka,ta torta a ty ju istotne zvladnes moja..verim ti!!! 😉 😉

vinka
30. sep 2010

@alionuska dakujem pekne za tvoju dôveru.No kúpila som takú samolepiacu foliu.Stálo ma to 70 centov a ešte sa mi zvýši.Tak super 😉

yamahafazer
30. sep 2010

@dm1 dnes som ju naplnila a vazi 3500g aj niake drobne a celkova vyska obe na sebe je 22cm a jedna ma 18cm a druha 24cm no uvidim kolko bude vazit este ked sa potiahne a ozdobi

yamahafazer
30. sep 2010

citam,ze pisete cim polievate korpusy ja polievam vzdy len rumom vsetky okrem spodneho alebo ked je niakla ovocna torta tak stavou aj z kompotu

petusko
30. sep 2010

uff, teda baby, ktore peciete viac tort za tyzden, sa vam muselo stikutat, co som na vas myslela. ja som pred chvilou dorobila 12 dobosovych platov, cez obed som robila 5 na sunguickovu tortu a mam dost. + bezne domace prace a dieta zavesene na teplakoch 😅 no musim este vela trenovat 😀
add polievanie, ja polievam aj dobosove platy, nie kazdy, ale tak kazdy treti, cukor upalim na karamel, zalejem troskou vody a do vychladnuteho dam trochu rumu 😉

hejdita
30. sep 2010

@petusko no vidis a tu som sa vcera ci predcerom pytala ako sa robi dobosova torta a ty robis prosiiiim ako sa to robi a cim sa to plni???? akym kremom? bo chcela by som kostovat 😀 viem ze su to velmi tenke korpuse a plnene takou tmavou plnkou ale ake to neviem ani nic proste 🤐 😅 😀 😀 😀 😀 🙂 dakujem 😵

petusko
30. sep 2010

@hejdita prepac, necitala som, nevsimla som si. ja robim dobosovu druhy krat, ta prva bola vydarena, ten Thomas bol dobosovy.
na nete som nasla milion eceptov na "zarucene prave" dobosove rezy, ale potom na TOM som nasla tento recept
CESTO: 6 vajec, 18 dkg kryš.cukor, 9 dkg hladkej ext.špec.múky
PLNKA: 5 vajec, 30 dkg.kryš. cukor., 4 lyžice kakao, 50dkg maslo alebo hera.
POSTUP CESTO: najprv si vyšľháme sneh s cukrom do tuha, pridáme žltka vyšlaháme a pomaly pridávama múku. Cesto natierame na vymastený a pomúčeny plech (alebo keď máte olej v spreji tak nastriekajte plech, ja používam "carlex" sprej) Na pečenie mám plechy veľkosť 17cm x 29 cm., na jeden takýto plech roztieram 2 - 3 lyžice cesta na tenko.Pečiem to na 230 -250 stup. Hneď také horúce dávam dole z plechov nožíkom, lebo keď to nedáte hneď tak to vyschne a láme sa to. Upečené pláty treba rozložiť, kým nevychladnú. Na potieranie plátov, si ešte robím karamel z 3 pol.l cukru, zalejem ho 1/2dcl. vody, pridám jeden vanilk. cukor a keď to vychládne tak 1 dcl rum. Zo 6 vajec mi vyjde tých 9 -10 plátov veľkosti 17x 29. Keď to naplním tak to otočím naopak aby sa to pekne urovnalo.
POSTUP PLNKA: vajcia aj s cukrom šlaháme nad parou,keď vychládne tak pridávame do vyšlahaného masla s kakaom.

ale ja to robim trosicku inak, pridavam do cesta malilinko PDP, mozno pol kaovej lyzicky a robim ho trosku hrubsie, z tych 6 vajec mi vyjdu 3 plechy 30x30 cm a davam cesto na papier na pecenie. a hned zahoruca ho stahujem dole, ide to dobre.
plnku som tiez nerobila tuto, chcela som nevajecnu, tak som vycitala inde, v 1 dcl mlieka sa rozpusti 100 g horkej cokolady, 6 lyzic kryst cukru a potom sa do vychladnuteho vmiesa maslo, asi 1 velke na toto mnozstvo, podla toho, ci chces cokoladovejsiu alebo maslovejsiu plnku.

petusko
30. sep 2010

inak ja som dnes prvykrat skusila piect "na ventilatore" a veru som behala ako handra pri tych dobosovych 😀 nestihala som natierat a vyberat 😀 myslim, ze lepsie je to ako normlane pecenie spodok-vrch.

hejdita
30. sep 2010

waw tak to je riadna drina napiect tolko platov......noooo si to premyslim alebo urobim s polovice a bude to len minitorticka a aj ja by som to piekla na papieri pretoze ja nemam viac plechov ako jeden 😝 😀 😀 😀 takze ja musim 🙂 dakujem ti som rada ze si mi to popisala

my mame zajtra vyrocie svadby ale ja nic asi neurobim neni cas......co uz peciem ale len rez pre jedneho hosta.....teda hostovat bude viac....no a asi aspon roladu urobim s parizskym kremom a bude uz teraz spominam ako som pred 5 rokmi doma sa chysala pomalicky a to mi este baby nadavli v skole ze co tam robim ze sa zajtra vydavam 😀 😀 😀 😀 ale to som odbocila od tematu 😅 😀

petusko
30. sep 2010

@hejdita , ono sa to zda, ze je to zlozite, ale ked si vyslahas z tych 6 vajec, tak to uz potom ide rychlo, len natries, na chvilu do rury, stiahnes z papiera a das piect dalsi. ja som teraz robila tych 12 ovalnych a cele to trvalo 1,5 hodiny 😉 z 15 vajec to bolo. teda, aby som bola presna, povodne ich bolo 13,a le jeden mi zhorel 🤐 😅 ale sak co 13 je aj tak taka nestastna 😀
blahozelam k vyrociu 🙂 uzijete si to aj bez torty 🙂 aj my budeme mat o mesiac aj cosi, 5.11. a tiez 5 rokov 😀

dm1
30. sep 2010

@alionuska dakujem skusim este pokukat tie fotky tvoje lebo akosi nechapem ten pas puncoviny aby to drzalo 😕

maca77
30. sep 2010

@bianca v kauflande určite majú gaštanové pyré ... videla som ho niekde pri lístkovom ceste ... a hockedy je aj v akcii 😉