Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
26. júl 2013

@lamps 😀 😀 😀 ale řeknu ti, že když jsou někde půl hodiny a já jsem tu sama, tak mi to ticho za chvilku leze na nervy a když mi tu povykoujou tak bych nejraději utekla hned 😀 😀

jakelina
26. júl 2013

@timuss suprová je

lamps
26. júl 2013

@jakelina presne, len my z toho vychádza, že my vlastne nevieme, čo chceme 😀 😀 😀 😀

lawli
26. júl 2013

babuľky a ešte mám jeden dotaz minuli sa mi gelové farby....doteraz som používala WILTON ...no pozerám ,že sú nejaké nové ,teda pre mňa sú nové 😀 FOOD COLOURS ...ktoré sú lepšie ????....ďakujem za každú odpoveď 🙂

jakelina
26. júl 2013

@lamps asi tak 😀 😀 😀 Nejlepší je odjet někam a zrelaxovat, jak jsi doma, tak se nezastavíš. Já si uvařím kávu a pětkrát vstanu a něco u toho dělám, tak stejně sedím dohromady tak dvě minuty. Já ikdyž bych mohla, tak stejně neodpočívám. Manžel je ze mě na prášky, prý už má ze mě tik, jak pořád lítám jak pošuk.

pipka
26. júl 2013

@lamps pridavam sa do klubu matiek, co sa chcu zavriet do ticha 😝 😀 😀 😀

pipka
26. júl 2013

@timuss kraasna 😉

jakelina
26. júl 2013

@lawli to fakt neznám 😲 😲 😲 Jestli koupíš, tak pak napiš jaké jsou.

jakelina
26. júl 2013

@pipka já mám i srpen dost plný dortíků, tak možná skončím v září někde na psychině 😀 😀 😀

pipka
26. júl 2013

@lawli ja mam okrem wiltoniek aj sugarflair ..ale tie food colours nepoznam 😖

lawli
26. júl 2013

@jakelina 😀 😀 😀 😀 jasné dám vedieť...ak mi niekto neporadí ,tak nejakú skúsim....pozerám ,že je z nich celkom veľa odtieňov...až si mám problém vybrať 😒 😀 chcelo by to všetky 😕

lamps
26. júl 2013

@jakelina 😀 😀 😀 manžel je chlap, takže on žije v inom svete 😀 😀 😀 ja mám pocit, že pre chlapov je ten náš ženský svet nepochopiteľný 😀 😀 😀 a moja mama keď sa dozvedela, že ideme do väčšieho bytu prvé, čo mi povedala bolo, že Aťa, ty sa v tom byte zoderieš, veď stále beháš s handrou v ruke 😀 😀 😀

@pipka Janka, berieme ťa do klubu a ako prískočné upečieš taký dobrý koláčik ako si dávala na fb 😀

pipka
26. júl 2013

@jakelina ja som si nechala uz len moje rodinne ...decka maju narodky koncom augusta, ja meniny...tak budem piect len pre nas uz 😉
aspon taka je moja predstava 😅 😀 uvidim ako nakoniec skoncim 😅 😅 😅 ci nepodlahnem niekomu 😝 😀

pipka
26. júl 2013

@lamps tak to v pohodeee, aj dva plechy ...hlavne ze budem mat aspon pol dna klud 😅 😝 😀 😀 😀

lawli
26. júl 2013

@pipka škoda ...a tie sugarflair sú aké ,si spokojná ?

lamps
26. júl 2013

@pipka to budeš mať kľud od detí, ale myslím si, že ústa by sa nám nezavreli ani jednej 😀

pipka
26. júl 2013

@lawli hej velmi, niektore su ovela lepsie ako wiltonky 😉 mam uz vytipovane ktore odtiene z ktorej znacky su lepsie 😉
napr. extragelovky, co farbia na uplne syto a tmavo su ovela lepsie sugarflair, aj cervena extra aj cierna..aj tmavohneda...tie su super 😉 a paradna je aj zlta lemon 😉 a mam tu zakladnu sadu wiltoniek a tym si vlastne vystacim 😉

plus nejake tie prachovky 😉

timuss
26. júl 2013

@jakelina
@lamps
@pipka
aj ja sa chcem niekam zavrieť 🙂 aktuálne okrem dvoch malých detí mám doma aj manžela so zlomenou kľúčnou kosťou, takže to sa ráta ako +2 deti 😀 😀 😀
v kuchyni neporiadok, žehlenia až po strop, uhorky čakajú na sterilizáciu, ale mne sa už teraz nič nechce, tak tu oddychujem 😅 😅 😅

pipka
26. júl 2013

@timuss vitaj v klube 😀 😀
ja tu mam asi tak 10 varok pradla..aaale v tomto teple nehrozi 😝 😝 😝 😅

jakelina
26. júl 2013

@timuss vždyť máš doma miminko, tak co bys chtěla všechno stihnout. Odpočívej 😉

jakelina
26. júl 2013

@pipka jestli chceš žehlit, tak si vem koš s prádlem, sedni si na to prádlo a piš si tu s námi a to se ti krásně vyrovná. Teplo je a zadek umí krásně žehlit 😀 😀

timuss
26. júl 2013

@jakelina hovoríš mi zo srdca 🙂 😉 😀

lamps
26. júl 2013

@timuss oj, to je dosť zlá kombinácia - hlavne ten manžel 😀 😀 😀 😀 ja som uhorky zavárala včera a dnes mi svokra ráno (ešte sme všetci spali) doniesla za pól tašky sliviek, aby som nevyšla z cviku 😀

pipka
26. júl 2013

@jakelina tebe dnes ideeeeeeeeee 😀 😀 😀 😀 😀 mas recht, idem na to 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jakelina
26. júl 2013

@timuss víš co, já znám spoustu matek, co mají doma jedno dítě, nechávají si vozit jídlo někde z jídelny, protože nestíhají vařit, žehlit jim chodí nějaká paní na úklid a ještě si stěžují, že nic nestíhají a mají hodně práce. My zavařujeme, pečeme, vaříme, žehlíme atd...
Snažíme se přispět do rodinného rozpočtu nějakou korunou za dorty a ještě máme ze sebe špatný pocit, když si na pět minut sedneme. Asi jsme nějaký vymírající druh, protože dnes jsou skoro všichni zvyklí, že si úplně vše koupí a doma mají kuchyň na ozdobu. 😝 😝 😝

pipka
26. júl 2013

niekto sa tu stazoval, ze nema co citat? 😕 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

timuss
26. júl 2013

@lamps
slivky som dnes pozerala, ešte nie sú dobré, tak to ešte neriešim, ale uhorky budem musieť, no nechám to už na zajtra....som sa definitívne rozhodla, že kašlem na svet a idem spať 😀

jakelina
26. júl 2013

@pipka jestli toho máš hodně, tak šup něco pod manžela 😀 😀 😀

pipka
26. júl 2013

@jakelina manzel este v praci 😝 🙄 🙄
ale zas taky tu mam kliiiiiiiiiiiid 😀 😀 😀 😀 😀 radsej si sama posedim 😅 😀

jakelina
26. júl 2013

@pipka tak to jo. Otevřela jsem okno a hned samý komár mě vyhání od počítače, tak jdu něco dělat. 😀 😀 😀

pipka
26. júl 2013

@jakelina treba mat sietky 😀