Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

timuss
26. júl 2013

@jakelina
@pipka
@lamps
tak dobrú noc dievčatá...a s tým žehlením ste ma pobavili....že by som to zajtra skúsila aj ja??? 😀 😀 😀

lawli
26. júl 2013

@pipka extra červenú a čiernú mám aj ja ,to môžem tvoje slova len potvrdiť ,tiež som maximálne spokojná....z wiltoniek mám listovú zelenú (leaf green) ,nebeskú modrú (sky blue) ,tmavoružovú ,hnedú a fialovú....okrem hnedej som spokojná so všetkými...od hnedej som čakala viac čokoládovú farbu...to bude asi lepšia ta extra....žltú a oranžovú používam praškovú z drogérky .... potom mámuž len bielu prachovú perleť a zlatú prachovú....

lamps
26. júl 2013

aaaa dievčence, ako nám je veseloooooo, my sme skromné, stačí nám keď sa cez deň dobre narobíme a večer samé posedíme pri PC 😀 😀 😀 😀

lamps
26. júl 2013

@timuss krásne sny

jakelina
26. júl 2013

@pipka to je po dlouhé době, co je tolik komárů, jiné roky žádní a letos fakt hodně. 😒

pipka
26. júl 2013

@lawli no aj fialova wiltonka je bleeee, ta je hnusna 😝 ak nezmiesam z pink alebo rose, tak je to uplne o nicom 😅 😉
a tu hnedu nemaju extra ale sugarflair ma ze tmavohneda ..a ta je skutocne super, taka ako uplne horka cokoladka 😉

pipka
26. júl 2013

@jakelina to tie povodne 🙄
u nas postriekali a odvtedy je klop klop pomerne klud 😉 ale aj tak mi Hanku nejaky svinuch stipol, ked bola u babky a az sa jej to zapalilo ☹ normalne sme boli u dokiny a az atb jej musela nasadit, lebo ze take infekcie teraz tie komare v sebe maju, ze hruuuuza 🙄

jakelina
26. júl 2013

@pipka chudě 😝

pipka
26. júl 2013

@jakelina aale tak ona z kazdej choroby vytazi 😅 lebo musim ju kazdy vecer kupat v hypermangane a to sa jej paaaaci...lebo ze ona miluje ruzovu vodu 😀 😀 😀 😀 😀 no nemiluj take dieta 😵 😀
ale mala to fakt skarede az take akoby vredy na nozicke ☹ nastastie uz sa to hoji 😉

lawli
26. júl 2013

@pipka no tak preto som nemohla najsť tu extra hnedú 😀 😀 😀 😀 ničto nepáli mi...nečudo ,od rána od pol 6-tej som pri tortách a zase mám budíček nastavený na pol 6-tu 😝 ...ale objednávku som spravila...teda dúfam ,že som nič nezabudla....prihodila som si ale žltú a oranžovú FOOD COLOURS ,potom dám info....inak čo sa fialovej týka ,tiež miešam pol na pol s rose inak je taká pohrebná 😝 ...nič kočky idem do postele...dobrú...a vďaka za rady 😉 😵 😵 😵 😵
@jakelina 😉 😵 😵 😵

vlada111
26. júl 2013

@jakelina ale máš ich úplne čistunko potiahnuté, tak klobúk dolu 😉

pipka
26. júl 2013

@lawli super, tak sa tesime na fotocky torticiek, oddychni si 😉 a podaj potom hlasenie o novych farbach 😉

vlada111
26. júl 2013

@lamps úžasné potešenie pre oči

vlada111
26. júl 2013

@pipka traktor super

ajka82
26. júl 2013

@pipka odkial mas hnedu extra? 😕 ja som sa pytala minule na dlhacoch a ze o nej necharovala este tetuska...tak som zas zobrala wiltonku hnedu 🙄
zas som mala co pocitat, kym upracem nove korenicky 😀 jooo a isetky, ja ani nie na komare, to by mi ani nevadilo, ja ich mam proti pavukom, lebo ked sme sa nastahovali, tak museli aspon 6x denne nejake veci lietat smerom na osemnohov a potom som ich vysavala 😅 teraz mam pokoj 😵 az na raz za mesiac nejakym zabludenym, ked nahodou necham dlhsie balkon otvoreny

pipka
26. júl 2013

@ajka82 z tortomanie 😉 ja uz len tam chodievam 😉 na dlhacoch su drahi..a ta teta neochotna... 😝 😅 🙄

svetlo55
26. júl 2013

Pridávam dnešnú 🙂

maya30
26. júl 2013

@lawli mne tento tyzden dosli tie food colours fialova a hneda prave preto ze wilton nema tieto 2 farby moc podarene a tieto mi vychvalili ze su pekne syte...skusila som ich len narychlo a fialova vyzera podla mna takisto ako wiltonka 😝 a hneda je o nieco tmavsia ale ocividne jej budem musiet dat vela ak chcem zafarbit hmotu na syto...tak neviem, mozno este zmenim nazor, skusala som na kusku hmoty a nie som nijak unesena 😒

ivcak333
26. júl 2013

Ahojte baby, poprosim Vas o radu...ja som len zaciatocnik, chcem upiect mm tortu s logom manchaster united nerobili ste niektora? Ze ako ste to zrobili dost je tazke to logo...pozerala som na nete a niekto daval jedlu oplatku,obrazok je to dobre? Ja som este nerobila s oplaatkou a chcela by som to klasicka okruhla torta a na vrch marcipan a to logo...a ked bude oplatka tak ci ju mozem dat na marcipan a s cim ju tam prilepit a ako dlho vydrzi??? 😅
Vdaka

ajka82
26. júl 2013

@pipka zalezi od toho ktora tam je, ked tam je ta starsia tak nikedy si aj rozmyslim ci nieco chcem kupit, este tam byvala teraz poslednu dobu jedna a ta sa celkom fajn aj vyznala a som s nou dost aj pokecala ked som mala cas... no a ja ked potrebujem len jednu farbu, tak mi je jedno, cesta ma tiez nieco stoji a na dlhace prejdem aj pesi, vacsie nakupy tam nerobim, ak neratam jednu krajku ked som tam kupila 😉

pipka
26. júl 2013

@ivcak333 ja som manchester tortu robila prave s jedlou oplatkou a uplne v pohode 😉 nalepila som ju modecor gelom a aj chutovo je to ok 😉

pipka
26. júl 2013

@ajka82 tak to je jasne, kvoli jednej farbe ..ale ja vacsinou uz idem pre smart a to uz rovno aj ine rarohy..a ked uz platim cez 50 tak to sa mi oplati, lebo na dlhacoch by som za niektore veci platila aj o 5 € viac 😝

lucula73
26. júl 2013

@ajka82 ty si tuším nedávno písala,že si niekde objednávala jedlú oplatku..........možeš mi prosím povedať,kde to bolo a čo stál ten kurier?
juj treba mi včielku maju dokončiť a vobec s ami nechce 😝

ajka82
26. júl 2013

@lucula73 z oblatkovo.sk ...kurier GLS bol 5,-eur, posta 1.tr 2,40 a 2.tr 2,10...vsetko na dobierku

lucula73
26. júl 2013

@ajka82 fúha,no to sa mi jeden obrázok veru neoplatí kurierom,skor tú poštu............ďakujeeeeeem....... 🙂

zuzzy12
26. júl 2013

@dajna11 ..krasna torta....možem sa spytať ako robite ten fialkovy lem okolo torty??Dakuje za odpoved

wera.g
26. júl 2013

@pipka čo to čííítam, v tortomanii majú hnedú extra? juchuchuuuuu 🙂))))

zsuzsu
26. júl 2013

Ahojky 🙂 Ako vidim mali ste tu veselo 😖 ☹ 😠 ale uz je pokoj ved ste si fajnovo pokecali 😀 co idu na dovolenku tak stastnu cestu a uzite si to tam , co maju doma oslavencov/kyne tak vsetko naj. 🙂 A zasa ste pridali krasne torty ako vzdy 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Pridam moje rychlovky . AKurat ma stve kde su tie tri torty tak kazda ma inu farbu sice taku slabucku ale predsa a na fotke to nie je vidno 😖 tak dokopy 4 boli dakovne torty ale ze maju byt uplne jednoduche a to je taka nuda 😉 😀

lucula73
27. júl 2013

tak konečne hotovo,keby som nebola sedela viac pri pc ako v kuchyni,mohla som dáááávno spať 😝 🙂 🙂

akzuzs
27. júl 2013

No a konečne je hotová posledná a v pondelok ideme na chatu a budem konečne spať. Teda myslím 😀 No mockrát ďakujem dievčatám že mi poradili čo s pretekajucím fondánom. Nakoniec som to musela vyriešiť tak že som dvierka odlepila doslova ako chrirurg pod nimi s pap. vreckovkou vyčistila do sucha natiahla nový kúsok fondánu na tu dierku (teda už po dlhom pretekaní riadnú dieru) a urobila o pol centimetra širšie dvierka a potom sa už len modlila aby to netieklo. A ako na potvoru pri druhej torte som robila sanqick tortu a spodný plát som zasa prešvihla tak som tiež riešila vytekanie ale chvála Bohu to nebol ažiadna katastrófa, nič sa nepretrhlo, len som dala dookola špagát a bolo.
Ozaj čo som pred nedávnom riešila to vyschnutie fixky tak som to vyriešila. Naliala som dnu trolinku vodky a po pár dňoch píše jak drak tak som rada lebo som zbytočne nevyhadzovala penky.
No tak sa majte , a pred všetkými klobúk dole aké krááááááásne ale skutočne krááááááááásne torty tu tvoríte
Konečne dobrú noc

akzuzs
27. júl 2013