Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lentilka135
27. júl 2013

Dievčatá, potrebujem vašu pomoc. Mám spraviť tortu s volánikmi, tak že budú okolo celej torty od vrchu dole a neviem ako na to. Môžte mi pomôcť? Ďakujem!

ajka82
27. júl 2013

@sikag preco by sa mala? nevyduje sa ti ak bude torta riadne zachladena, rychlo potiahnes a sup do chladnicky zas zachladit, kym si nachystas ozdoby alabeo pismenka 😉 to som pisala, ze treba rychlo potiahnut, nech sa nestihne maslove obmazanie komplet rozpustit v tomto teple... a s mascarpone je aj trosku tuhsi ten krem 😉

sticker
27. júl 2013

@jakelina Ja že to je torta ešte pred natretím maslom 😅 😝 Ja nedokážem tiež tak pekne potrieť. A iba raz som dala aj omrvinky z korpusu aj som to mixérom robila, aby boli čo najmenšie a aj tak som to malé celé hrbolaté 😒

lamps
27. júl 2013

@sticker to si musíš rozmixovať ponorným mixérom tie odrobinky v masle a vznikne ti taká jemná kašička ako vidíš na predošlej strane na torte od @jakelina

elamaslakova
27. júl 2013

@mia114 krásna tortička

ajka82
27. júl 2013

@lentilka135 skus pozriet, myslim ze pouzijes ine pomocky na zvlnenie, mozno nie...ale princip uvidis 😉

https://www.youtube.com/watch?v=jqOELkrr-BM
vlasta80
27. júl 2013

včerajšia nočná

sikag
27. júl 2013

@lamps ahaaa 🙂 lebo ja som to tiez skusala iba obyc mixerom a mala som to tiez cele hrbolate 😝 diky za tip

sikag
27. júl 2013

no zienky, deticky mam v posteli tak som prisla po rady 🙂 skusala som prve kvietky (vlastne druhe - vid obrazok) a som z toho trosku nanervy, aj som si pozerala navody ale nejak mi to neslo. otazka: ked vyrezem lupienky, stensim/navlnim a dam ich susit, chytia mi nejaky tvar (napr podla lyzicky) ale ten mi nepasuje uplne na tu gulicku/piestik kam to chcem "pripnut". skusala som to aj s drotikmi, ale hroza, tie my vzdy vyliezli 😲 sympatickej mi bolo lepenie, ale tam dalsi problem, ked to obschnute natrela lepidlom a chcela prilepit ku gulicke, cele sa mi to v rukach rozpadavalo, no proste des... maju sa tie lupienky nechat uplne vyschnut ci iba trosku stvrdnut? tieto na fotke su nakoniec cele lepene okrem hortenzie, ktoru som samozrejme zabudla ztensit 😒 ...este stastie ze su to iba testovacie na otcovu tortu xixi

mamcas
27. júl 2013

@sikag ja som robila ten a stalo sa co sa stalo... aj ked hore bola parizska slahacka...aale je pavda ze sa roztzncoval pri zdobeni, cize nabuduce asi davat castejsie zachladit a malo by to byt ok🙂 @ajka82 @jakelina vsetkym Vam dakujem za komentare a rady 🙂 tie drobenky skusim pouzit este, ale fakt xi myslim ze problemom bolo to teplo a ze to pod potahom povolovalo 😖

lamps
27. júl 2013

@sikag takto moja pekne po poriadku 😀 😀 😀 😀 keď ideš robiť napr. šípovú ružu, urobíš si najprv stred ten napichneš na špáratko a necháš vychnúť, potom si robíš jednotlivé lupene, vykrojíš, stenšíš a hneď lepíš na ten stred. Lupene na ruži sa nedajú nalepiť všetky naraz, treba postupne nalepiť 3 - 4 nechať obschnúť a potom pokračovať až kým nemáš požadovanú veľkosť a ruža sa ti už pozdáva. A ak robíš kvietky tak, že lupene dáš na drôtik, musíš ich nechať aspoň cez noc vyschnúť a až také vyschnuté viazať dokopy floristickou páskou. Keď chceš len také jednoduché kvietky stačí, keď lupene vytvaruješ ako sa ti pozdáva a necháš ich uschnúť v nejakej miske alebo formovači, aby mali požadovaný tvar 😵

mamcas
27. júl 2013

@lamps no sak kym sme nespokojne nas to bavi 😅 keby som vsetko uz vedela tak ma to nebavi 😀 a ty mas dokknale tortickyyyy 😀 😀 😀

aduskatt
27. júl 2013

a vikend moze zacat.ale stihla som dnes mladeho pana naucit plavat ako tak🙂) tkaze dve hodky v bazene hned po dotortovani🙂

sikag
27. júl 2013

@lamps dobre, skusim este raz dnes vecer 🙂 takze ruzu ako-tak chapem, ale tie posledne lupene sa nechavaju obschnut na lyzicke, ci? a to mi nedostane iny tvar ako potrebujem? alebo to bude stale ako tak makke aby sa to dalo nacapit na ruzu... potom napr tulipan - ten ked necham vysusit na lyzicke tak ten spodok mi ostane dost siroky a neohne sa pekne okolo piestika, je vlastne taky dost plosky... a ten isty problem som mala aj pri tom ibisteku (to je ten vpravo ak sa nepodoba 😀 😀 ) nechala som si obschnut lupienky ale ked som to skusila prilozit tak to vobec nebolo zahnute ako som potrebovala... alebo sa to s tymi droticky potom spaja tak navolnejsie?
ako tak pozeram na tu ruzu je to des... pozrela som este nejake tutorialy tak idem este skusat dalej
inak dakujem ze si sa ozvala prave ty lamps, mas PREKRASNE kvietky!!! obdivujem vas zienky ako pri vsetkych tych tortickach este stihate radit zaciatocnickam!

lamps
27. júl 2013

@mamcas jáj, ďakujem, ale ja si to nemyslím 😀 😀 😀 😀 ešte ma tak napadá ... to tebe sa vydula z bokov tá torta? ma napadlo, že či si nedala veľmi veľa plnky a tá sa váhou korpusu a vrchnej plnky začala vytláčať von.

lamps
27. júl 2013

@sikag ďakujem za pochvalu, ja by som ti na začiatok poradila skúšať jednoduchšie kvietky, jednoduchou guľatou vykrajovačkou a naučiť sa na nich stenšovať okraje a tu sú nejaké videá

https://www.youtube.com/watch?v=9k7jczwKVAk

ja som ich pozerala za začiatku do nemoty a skúšala som. Mne osobne nejde stenšovať okraje guľatou kosticou ale len špáratkom 😀 😀 😀 ťažko sa to radí takto ono je lepšie raz vidieť. Kľudne sa pýtaj, čo potrebuješ vedieť

lamps
27. júl 2013

@sikag pozri napr toto

https://www.youtube.com/watch?v=wZ1TJGepWtc


s čo sa týka tej ruže posledné lupene môžeš dať aj na drôtik, ale ja by som ti fakt radila na začiatok dať drôtikom pokoj a skúšať niečo jednoduchšie

viera6
27. júl 2013

@wera.g ďakujem niečo také ako krabica,ci vankus uvažujem aj s lodičkou a šminkami 🙂

viera6
27. júl 2013

prosim nemáte uloženiny postup na tortu vakus a lodičky?dakujem

lawli
27. júl 2013

@pipka robila som to prvýx...aj to len preto ,že tortu som spravila svetlo zelenú (mala taka byť) a biele písmenká sa mi zdali moc nevýrazné (pripravila som si ich dopredu) ,tak som potom ešte dorobila tmavo zelené a lepila dve písmenká na seba 🙂 biele mi bolo ľúto vyhodiť ,nakoĺko ma predsa stáli nejaký ten čas a zelené sa mi zdali moc tmavé...proste to bol taký momentálny nápad 😀

pipka
27. júl 2013

@lawli chaaaapem, dobre si to vymyslela 😀 😉

mamcas
27. júl 2013

@lamps jo to som ja 😝 ja neviem ci davam vela plnky, davam tolko ako vy na mnozstvo. A teda ono ten spodny korpus vyzeral vyduty, ale nebol, teda poschodie. To tie klavesy to opticky spravili. Mne sa vrchne poschodie pototo...

lamps
27. júl 2013

@sikag ak by si predsa len chcela vyskúšať drôtikovanie, ja ho robím tak, ako tento ujo na videu 😀

https://www.youtube.com/watch?v=ArkBcXmB1eo
lamps
27. júl 2013

@mamcas mňa to napadlo preto, že raz sa mi podarilo zarobiť viac plnky ako bolo treba a chcela som ju všetku minúť do torty a dala som veľa plnky, tá sa mi potom začala vytláčať von. Inak tu je foto mojej rozkrojenej tortuše, kuk koľko je tam krému

lokalistin
27. júl 2013

@mamcas mne je taka bruchaty, ked nemam dost pevny krem

mamcas
27. júl 2013

@lamps joooj si ma potesila, ze tvoje dokonale kvety nie su robene standartne 😝 totiz ja tiez neviem tie okraje tou gulatou kosticou zvlnit 😖 skusim sparatkom na buduce, super napad 😀 inak som kukla tie videa aj ja a tie kvietky vyzeraju tak jednoducho a pritom vobec nie su...zavadzaju 😀 myslim tie kvety 😀 hrabe mi z teplaaaaa 😝

lamps
27. júl 2013

@mamcas ale neboj pôjde to, len treba skúšať a nájsť si svoj spôsob ako ti to pôjde

mamcas
27. júl 2013

@lamps ja mam korpusy tensie... to uz som tu riesila, ze ich musim robit vyssie, t.j. z viac vajicok. Ale kremu mam podla mna tolko isto. Joj zlata si, ze rozmyslas, co mohlo byt zle 🙂 dakujem 🙂