Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zsuzsu
29. júl 2013

@jenie123 aj to vyskusam ale mne ze 2 citrony su malo :D :D :D u nas ide uplne citronovyyyyyyy a take mam robit aj teraz. Ovocie som nedavala , ale ked som robila ako rezy tak som na vrch nakrajala tak natenko citron :D A kukala som aj ten cream ole z nemecka, ale ani na ebayi ho nemaju :( musim hladat dalej.

lokalistin
29. júl 2013

@mamina1978 ja som minule robila len cokoladovy s mliekom a mne chutil aj ten vajecny liker som len s mliekom zmiesala a dala do tej rolady s kyselym lekvarom a bolo to uplne skvele jahodovy som robila tusim pribinak,ale mala som ho moc husty,davala som ho hore do toho spidermana, ale neskusala som ho

mamina1978
29. júl 2013

@lokalistin no skoda, ked si o nom tak hovorila, chcela som ho vyskusat, no nenasla som, ja som Bola v Edeka, a Netto 😒

mamina1978
29. júl 2013

@lokalistin a ten cokoladovy si mala ten Realovy , ci ten creme Paradies?

mamina1978
29. júl 2013

@zsuzsu v Nemecku sa to vola ale Creme Paradies 😉 🙂

lokalistin
29. júl 2013

@mamina1978 ten toffe som nemala,ale skusala som ten mandlovy a ten tiez o nicom, este som mala nejaky malinovy,ale ten si nepamätam a käse sahne ten je taky neutralny trosku do vanilky,ale nie taky intenzivny, aj stracciatella mam, ale neodskusany, ale niektore sa s tym tvarohom biju treba len s mliekom skusit

lokalistin
29. júl 2013

@mamina1978 cokoladovy som mala zo slovenska ole

mamina1978
29. júl 2013

@lokalistin no ved prave, ze niektore su nechutne ☹
Ale ten vanilkovy , citronovy, su pre nas naj..... 😵 😵 😵

mamina1978
29. júl 2013

@lokalistin no ja som mala creme Paradies coko a bol bleee 😝
inak je trosku iny ten nas nemecky je vanilkovy taky zltkasty a na sk je viac biely....... vsimla si si to ? Aj ked chutovo uplne rovnake 🙂

lokalistin
29. júl 2013

@mamina1978 mne sa zda aj ten vanilkovy paradiese viac taky praskovy ako ole

mamina1978
29. júl 2013

@lokalistin Inak fantasticky cokoladovy pribinacik urobis , ked das do vanilkoveho Creme Paradies praskove Kakao Backfee 😵 😵 😵 😵 😵 ten je famozny 😵 😵 😵 😵 😵

muffinka8
29. júl 2013

@meo super 🙂 vyzerá dobre. Aj ja veľmi rada robím mramor a chutí nám všetkým 🙂 Je úplne jedno aká bola plnka, hlavne že chutila 😉
Ja napríklad pod nemaslové dávam všade lekvár a k maslovým robievame takú tenkú vrstvu z mletých orieškov, cukru práškového a rumu 😅

lokalistin
29. júl 2013

@muffinka8 to s tymi orechami znie skvelo

lokalistin
29. júl 2013

@mamina1978 ok utekam,lebo sak za chvilu uz chcem ist aj domov a este som tam ani nebola 😉

mamina1978
29. júl 2013

@lokalistin Pekny posledny den v praci ti zelam a dobru cestu na SK, uzi si krasne dovolenku 🙂

zsuzsu
29. júl 2013

@mamina1978 ja viem 😉 videla som Tvoju fotku co si sem dala 😵 skoda ze tu v UK to nemaju mozno maju ale neviem pod cim to hladat. 😒 😠 ale v obchodoch som zatial nic nenasla a to naozaj hladam 😅 😝 Ved tu nemaju ani ten vanilkovy tak s tym ma zasobuju z SK. 😀

mamcas
29. júl 2013

@florentina dakujem velmi pekne 🙂 ten popol si ako urobila prosim Ta? Ja budem robit cigaru a rozmyslam ze ako na to 🙂 vopred dakujem

mamcas
29. júl 2013

@aduskatt a dalsie sladke zienky, nerobte si nic zo zien, ktore by neviem co chceli, ste uzasne, mne ste vzdy poradili a pomohli 🙂 tolko som sa uz od Vas naucila, som Vam nesmierne vdacna a nenechajte sa znechutit 🙂 ste super 😀 😀 😀

mamina1978
29. júl 2013

@mamcas dufam, ze sa Katka nenahneva @ florentina , ze jej skacem do kapusty, 😀 😀 😀 Popol sa da urobit pomletym makom, ktory nechas trosku vysusit na vzduchu, aby ostal taky sivasty 😉

jakelina
29. júl 2013

@mamcas taky jsem dělala popel, drobečky z korpusu jsem obarvila na černo práškovou barvou a pak jsem tam dala trochu bílých kousíčku marcipánu a to udělala takovou světlejší šedou. Tady mám fotku.

macamac
29. júl 2013

@aduskatt no - nechcem sa vracať k včerajšku, ale...
máš môj obdiv a aj ostatné kočky, ako ste krásne a ešte stále slušne odpovedali tej začiatočníčke 😝
nie som rýpavec, ale ja to inak nevidím, len že to bude nejaká rýpačka, stará známa, schovaná za nový nick
si si nevšimla? ja som čakala, čím sa vyzradí...a už to bolo...tým, že " nedávno ste si písali o nejakú plnku..."
pozri registráciu, je nová...takže to nedávno bolo pod iným nickom 😉
žeby tá lucia? 😉

neviem, no, necháme to tak 😀
bo keď som sem kedysi prvý raz prispela, viem, že som napísala, že super téma a jediná na MK bez hádok.
a vidíš ho 😀 😀 😉

inak prajem pekný deň 🙂 🙂

jakelina
29. júl 2013

@mamina1978 vidíš to, mák mě nenapadl, tak příště 😉

jenie123
29. júl 2013

@lokalistin @mamina1978 @zsuzsu dakujem moc baby za pomoc.. este ma tak napadlo, ze by ich mohli mat v rakusku.. mame to tu kusok.. musim sa mrknut..
@mamina1978 urcite napisem a este ved mam v BA sestru, mozem to vyriesit aj po nej.. to je jedno, ale urcite mam zaujem a pisem ti IP.. 🙂))
@lokalistin prijemnu cestu a uzi si volna.. 🙂))

mamcas
29. júl 2013

@mamina1978 no to je aky napad 🙂 tak to veru urobim 🙂 moc dakujem 🙂
@jakelina dakujem aj Tebe 🙂 Ja este nemam praskove farby, tak tentokrat skusim ten mak 🙂

jakelina
29. júl 2013

Já dočítám zase až teď, ani už nějak nevím co v tom vedru dělat, abych se ochladila. Jak si sednu k počítači, tak se normálně přilepím k židli. ?Mám tu v kanceláři dvě veliké okna na východ, tak už ráno tu bylo 37 a to bylo v 7 hodin. 😒 Včera jsem byla co nejvíc ve vodě, ale večer jsem byla úplně hotová, jak to slunce svítí na hlavu, tak to je taky hrůza.
Snad se trochu ochladí, jinak se z toho zblázním, ani mně to nemyslí.

Zase nějaké rýpání tu bylo, no už si připadám, že se opakuju. Ale každý týden tu někdo napíše. Jsem tu nová a chtěla bych upéct mému synovi (dceři) dort. Doteď jsem neupekla ani bábovku, ale dejte mi sto dobrých rad, abych upekla napoprvé krásný dort jako vy, nemusela přečíst ani stránku z diskuse a tchýně z toho dortu padla na zadek.
No nevím kde jsme, ale takovou trpělivost jako tady máme my mají málokde, já odpovídám kdykoliv můžu a ještě nás tu budu někdo osočovat, že jsme neochotné. 😲 😲 😲 😲
Sama jsem se ptala na něco na jiných diskusích a málokdo mi tam odpověděl a to jsem tam četla několik stran a až když jsem nenašla odpověď nebo něco fakt nechápala, tak jsem se zeptala.
Když mi někdo komentuje dort a napíše, že chce recept, tak mu ho vždy napíšu a odpovím na různé otázky a někdy fakt základy, jako na kolik péct, co je KP, co je šlehačka na šlehání atd...

jakelina
29. júl 2013

@mamcas jedině pak rozdrtit živočišné uhlí. 😉

vendullka
29. júl 2013

Holky, můžete mi prosím poradit nějaký dortík na křtiny pro osmiletého kluka? Děkuju

woman04
29. júl 2013

@elamaslakova ja som robila Manchester United ,mala som to vytlačené na priesvitnej fólii a vyrezávala...záleží,či chceš len toho vtáka,alebo aj tie ornamenty s písmenami..to by som išla asi do oplátky..to som ale ja ,záčátečník 😀 😀 😀 😀

jakelina
29. júl 2013

@vendullka zrovna mi paní objednala dort pro dvouletého syna na křtiny a chce tam anděla jak si hraje s malým chlapečkem. Toho anděla nahatého a kluka v obleku. Tak jsem jí řekla, že to neumím vymodelovat a nějak si to ani neumím představit, jak tam dělám andělovi pinďoura. 😲 😲 😲

jakelina
29. júl 2013

@halienka krásný dort, ten potápěč je boží 😉