Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

woman04
29. júl 2013

@macamac asi si klepla klinec po hlavičke ...čítala som diskusiu neskoro v noci (alebo skoro ráno? 😀 😀 ) a tiež som mala pocit,že má príliš veľa informácií na to,že sa pýta základnú vec..

tiež sa vám chcem dievčatá poďakovať za trpezlivosť ,ochotu a cenné rady.. ste úžasné .. naozaj jedna z mála tém,kde je pohoda a ešte sa človek niečo naučí 🙂

florentina
29. júl 2013

@ludkas31 tak to jsem moc ráda, přeji mnoho úspěchů v dalším pečení🙂

@mamina1978 zlatíčko, mám prosbičku, nemohla by jsi mi ho vyfotit, jak vypadá ten obal citronového ole u vás? Já tvé nabídky nevyužiji, protože aby to tvoje maminka posílala ještě do cz mi přijde zbytečně složité a nákladné, ale kamarádky bratr žije v německu a příští měsíc za ním jede a tak mě napadlo, že by ho tam mohla koupit...ale ráda bych jí dala odkaz co přesně hledat, ať se s tím nijak netrápí, když už jí o to poprosím....pokud je to možné, předem velmi děkuji.... 😉

@lokalistin u nás je zatím nechutné vedro pořád, já už jsem úplně vygumovaná z toho 😝

brunila
29. júl 2013

Ahoj děvčata,přidám několik posledních dortíků.Sice nejsou tak krásné jako ty vaše,ale snažím se 🙂 🙂 🙂

mamcas
29. júl 2013

@jakelina koksooo, fakt by ma zaujimalo kam chodia ti ludia po napady 😀 😀 😀 urcite je sen kazdeho 2rocneho chlapca mat na torte naheho anjela 😕

ludkas31
29. júl 2013

@florentina dakujem 🙂

mamina1978
29. júl 2013

@florentina Toto je ta fotka, ktoru som sem nedavno davala , ten so zelenym obdlznikom na pravo na obrazku je ten citronovy 😉

jakelina
29. júl 2013

@mamina1978 taky bych ho chtěla ochutnat, proč to u nás není??, 😝 😝 😝

brunila
29. júl 2013

Taky jsem vás chtěla poprosit,zda můžete ze zkušeností poradit ,jaký krém by byl nejvhodnější do třípatrového sv adebního dortu v tomto opravdu horkém počasí.Dělala jsem už dost dortů,ale přesto mám obavy vzhledem ke kvalitě másla,aby náplň nepovolovala a dort nesesedal . Budu ho sice vyztužovat a dávat mezi jednotlivá patra plastové podložky,ale i tak mám trochu obavy.
Po přečtení příspěvků z předešlého dne se ale bojím zeptat,protože vím,že tohle dokáže vytočit.Mě jste zatím ale vždy a hlavně rychle poradily,takže věřím,že nějaká provokace vás neznechutí a budete i přesto tak ochotné a vstřícné.Jinak by tahle diskuze ztrácela smysl a bylo by to škoda.

vendullka
29. júl 2013

@jakelina No to je teda zvláštní představa🙂

florentina
29. júl 2013

@mamcas mamina1978 a jakelina ti už poradily, já také obalovala zbykty korpusu do práškové barvy, ale pro změnu stříbrné...ale s tím mákem to bude určitě super!

lamps
29. júl 2013

@brunila ke%d tortu poriadne vystužíš a dáš aj plastové podložky môžeš dať hoc aký krém, veď váhu vrchnej torty nebude držať tá torta pod ňou ale tá výstuž, ja som robila min. rok tiež v takomto teple poschodovú a viezli ju až ku maďarským hraniciam a torta prežila v pohode. Len treba, aby bola poriadne vychladená a až potom ju kompletizovať a kľudne sa pýtaj 😉

mamina1978
29. júl 2013

@jakelina neviem preco ale je to skoda 😒

florentina
29. júl 2013

@mamina1978 děkuji moc, no jo, já úplně zapomněla, že už jsi sem tu fotku dávala....promiň...ale stejně už bych jí asi nenašla, tak moc děkuji za ochotu....ale pamatuji si, že jsem na to konto řešila, co vše tu nemáme a @jakelina dobrá duše mi na to konto pak posílala ty dortové oplatky.... 😉

mamcas
29. júl 2013

Tak teraz nastala vzacna chvila🙂 obe deti spia, nedojdete na kavicku? 😀

lamps
29. júl 2013

@mamcas už idem 😀 😀 😀 😀 len chvíľu strpenia si trošičku od ruky

gabkostanka
29. júl 2013

Ahojte, pridavam narodeninovu tortu pre mojho maldsieho syna, 1.x som mala smartflex velvet, potahovalo sa mi super aj modelovalo dbre, doteraz som si rozpustala cukriky 🙂 prva foto je aj s oslavencom🙂

Co sa tyka rad pre zaciatocnicky, vela som si nasla aj tu v teme aj na stranke http://tortyodmamy.sme.sk/node/99341

woman04
29. júl 2013

toto je moja minulotýždňová... aj vďaka vašim radám som dosiahla prvú desiatku 🙂...keďže pečiem len pre rodinu a známych ako darčeky,tak sa to zbieralo hooooodne dlho 🙂

mamina1978
29. júl 2013

@florentina nemas zaco, pre mna to bol len klick v pocitaci 😉 😀 A to je fakt skoda, ze nemame vsade vsetko 😒 mne tu v nemecku chyba napr. gastanove pyre, ktore som si teraz ale zacala vyrabat sama doma 😉 , potom hruba muka, tak som zacala pouzivat do receptov prevazne hladku, pripadne taku akoze u nas polohrubu doppelgriffmehl , no a este mnoho veci, co som mala na Sk a tu nie. 😒 napr nadherne vonave spicate zelene papricky, tu mame len tak ako chutovo papier 😒 , no a o tomto by som mohla napisat celu stranku , lenze postupne sa vynajdeme a vyskusame, kym nedocielime aspon nieco podobne ........ 😉 🙂

mamcas
29. júl 2013

@lamps ja maaam cas 😀 😀 😀 jaj ale vazne by som s Vami tak rada pokavickovala, pokecala 🙂

lamps
29. júl 2013

@mamcas tak to sme dve, len máme smolu kávičkovať budeme síce spolu ale nadiaľku 😀

mamcas
29. júl 2013

@lamps asi tak 🙂 ale tak aspon tu sa na pokeci stretneme 🙂 ja som prave otvorila skrinku s vecami na torty a ja som sa tak roznakupovala, ze hruuuuza 😝 uz nesmiem nic kupit a setrit trochu tie tazko privyrobene eurokorunky 😝

woman04
29. júl 2013

@mamcas
@lamps aj môj malý zaspal,takže kávička v kľude by bodla .. 😀 ..aj keď by bodlo aj poriadok ísť robiť,ale každý pohyb navyše ma zahrieva 😀

jakelina
29. júl 2013

@brunila když dobře vyztužíš, můžeš dát klidně šlehačkový krém, nic to neudělá neboj 😉

jakelina
29. júl 2013

@gabkostanka super a malinký je krásný

mamcas
29. júl 2013

@woman04 nerob nic 🙂 ja tiez nerobim, potim sa aj ked sedim a nie este aby som sa nebodaj pohla smerom k poriadku 😝

lamps
29. júl 2013

@mamcas no ono to láka kupovať nové pomôcky hlavne na začiatku pečenia, ale ja osobne mám veľmi málo pomôcok, pár vykrajovačiek a teraz som si kúpila po dlhej dobe tie krajky. Myslím si, že pekná tortuša sa dá urobiť aj so skromnou výbavou 😉

@woman04 moje ratolesti už cez obed nespávajú 😀 😀 😀 😀 tak ticho a kľud cez deň nehrozí kávu pijem tak, že ju ponášam so sebou po byte a v kuse ju hľadám, kde som ju nechala 😀 😀 😀 😀

gabkostanka
29. júl 2013

@jakelina dakujem 🙂

woman04
29. júl 2013

@mamcas a hlavne ,keď viem,že upracem a ako sa malý zobudí,bude to tu to isté,ak nie horšie 😀 😀 😀 ..ale na špajzu sa chystám už dlho... 😅

muffinka8
29. júl 2013

@brunila to nie je o tom, že sa niekto pýta ... ty si napríklad teraz položila jasnú konkrétnu otázku a práve na to je tu táto diskusia 🙂
Ale @jakelina to pekne napísala, že stále niekto poradí, ale "hnevajú" nás osoby, ktoré nemajú vzťah k pečeniu, nikdy nič neupiekli, ani len bábovku poriadne a myslia si, že prídu sem, my im všetko na 20 strán rozpíšeme a oni hneď upečú super bomba tortu.
Napríklad ja kým som upiekla sama tortu, som vedela upiecť všelijaké koláče. Proste som zobrala kuchársku knižku (o internete sa mi vtedy ešte ani nesnívalo) a skúšala som. Takže keď som už skúšala nejaký ten recept odtiaľto vedela som proste nejaké základy pečenia.
Tu nikto nemá problém odpovedať na to či ono, jednou dvoma vetami. Ale otázky typu dajte recept na koprus, dajte recept na plnku ... ok, ok ... ale keď sa osopia, že ich odkážeme niekde inde na inú stránku tak to už je moc 😠

woman04
29. júl 2013

@lamps obdiv žena..štyri detičky,to v tomto teple by bol najproblém,že treba variť 😀 😀 😀 ..ja to mám pekne rozdelené,jedna ratolesť už samostatná-relatívne a druhá ešte chodí poobede spávať..nech mu to dlho vydrží 🙂 ..
..a s tými pomôckami je to pravda... ja ešte ani abecedu nemám..pekne ručne vykrajujem ..v tomto teple to bola mňamka 😀 😀