Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
30. júl 2013

@mamcas dobry je 🙂

lucula73
30. júl 2013

@ajka82 prosím ťa,ešte k tým jedlým obrázkom.......nevieš,či je rozdiel tenký papier a ten hrubší?ty si aký objednávala?bože,neviem sa rozhodnúť 😠

pristela
30. júl 2013

@lucula73 rozhodne hrubší !!!!! tenky sa lahsie zvlni atd....

lucula73
30. júl 2013

@pristela ďakujeeeem,som si myslela,zvlášť,ak torta má byť hotová v piatok a jesť ju budú v nedeľu,aby ten obrázok vydržal...........i 🙂

pralinka25
30. júl 2013

@florentina ja som robila tento z gastanoveho pyre
250g gastanoveho pyre,
1 vanilkovy cukor
1-2 pl praskovy cukor
125g maslo
200g kysla smotana

ajka82
30. júl 2013

@lucula73 no ja objednavam vzdy tenky hrubsi som este nemala, lebo mne to pride, ze ked to chcem dat na nie rovnu tortu tak sa mi lepsie ohne-to boli prve torty co som robila a zostala som pri tenkych lebo som bola spokojna

pristela
30. júl 2013

@lucula73 😀 😀 😀 😀 😀 si sa posunula dopredu 😀 😀 😀 😀 mas na vyber dve možnosti 😀 😀

pralinka25
30. júl 2013

@katkak23 ja som sice robila s magic decor a susilo sa to ako som tu uz pisla na vzduchu 6,5 hodiny ale to vsetko je otazka toho ako mas v byte. inak sa susi ked je vlhko inak ked sa kuri v panelaku. musis len skusat. a k tomu skladovaniu mozes mat aj vonku ale aj v chladnicke. ale nemusis davat v chladnicke do sacku. ja som ju dala do sacku a bola to chyba lebo tam uschla ale ak ju nechas iba v papieri tak si ponecha vlhkost lebo v chladnicke je vlhko. ak by aj bola tvrda podrz chvilocku nad parou to trochu zmakne na tolko aby si ju obtocila okolo torty. len ju maj na tvrdej podlozke lebo ked je studena je krehka nech sa ti nezlomi.
no a na jeden pas tej kvietkovej alebo tej motylovej som spotrebovala 10g prasku a 8g vody presne to vyso na jednu. ale neviem ake pomery su toho tvojho.

ajka82
30. júl 2013

tak toto je to, comu sa vravi, ze kazdemu vyhovuje nieco ine 😀 😝 😀

ajka82
30. júl 2013

@katkak23 ja som zarabala cca 10g prasku s 8g vody na jeden pas... ak mi nahodou cosi zostalo, tak som urobila dalsi a pouzila neskor, dm1-danka tu niekedy psominala ze kludne do sacku a do chladnicky mozes dat, ze vydrzi, ale to oskusane nemam, no a ja si pomaham susenim v rure, lebo ked som robila len tak na skusku krajku, tak sa mi susila 10 hod. na vzduchu a stale sa mi natahovala 😖 a vazne to vsetko susenie na vzduchu zaezi od momentalnej teploty, vlhkosti v bate aj pocasia vonku

lucula73
30. júl 2013

@ajka82
@pristela no baby,to mi prečo robíte???????? 😀 ....ste sa mohli dohodnúť 😀
viete čo potrebujem?takéhoto anjela na tortu a teda neviem,ako by som ho urobila,preto ma láka oblatka,v podstate to bude malý obrázok,cca 12cm
a vydrží mi vobec tri dni obrázok na torte????

ajka82
30. júl 2013

@lucula73 a vies ze ma napadlo, ci by si si ho nenakreslila podla tohto rovno na tortu? alebo na kusok potahovky a potom ho tam nalepila 😕

katkak23
30. júl 2013

dakujem dievcata moooc ste mi pomohli....musim zajtra vyskusat :o)

katkak23
30. júl 2013

baby nemate nejaku inspi na tortu s jednym velkym kvetom potrebujem rychlovku a mala by byt biela konzervativna na 60 pre zenu...mam aj nejaky napad ale pride mi fadny potrbujem postrcit 😉 dakujeeem

woman04
31. júl 2013
artepf
31. júl 2013

ahoj holky, která už jste dělala tenhle recept na vanilkový krém:
vanilkový krém:
250 ml 33% slahacky
300 ml mlieka
2 smotanovo-vanilkove pudingy
2 van.cukry
1 prava vanilka - nemusi byt
1-2 biele cokolady
500 g masla
praskovy cukor podla chuti

V slahacke, mlieku s 2 van. cukrami uvarim puding,po odstaveni vmiesam bielu cokoladu.Pravu vanilku davam ked puding varim.Vyslaham maslo s praskovym cukrom a po lyziciach pridavam vychladeny puding.A hotovo

Můžete mi pls poradit, na jak velký dort stačí? Jdu ho zkusit do klasického kulatého o průměru 25 cm a zdá se mi to docela dost z 2 másel, nestačila by půlka? Dík moc 🙂

mamcas
31. júl 2013

@lamps @ajka82 baby moc dakujem 🙂 ale asi este prerobim telo na mensie, nech je vacsi rozdiel medzi hlavou a telom. A teda je asi o nieco vacsia ako tie hracky 😠 neviem ci tovadi alebo nie 😢 inak klobuk dole pred vsetkymi co modelujete, mne tento prcek trval skoro dve hodiny 😕

jenie123
31. júl 2013

Kocky, idem robit hlavu minnie.. peciete ju na plechu a potom vykrajujete, ci upeciete jeden gulaty korpus a na usi 2 mensie?

sissmiss
31. júl 2013

@woman04 dakujem ti velmi pekne 😵
"Tear" aj "jin jang" som skusila aj predtym, ale nejako mi toho moc nenaslo, tak ma napadlo ci to nema nejaky specialny vyraz v ang. Kazdopadne, slzy dako spravim a namet bude asi originalny 😅

jakelina
31. júl 2013

@artepf já ho dělám

katkak23
31. júl 2013

@artepf ja som ho uz robila asi trikrat no na 25 daj celu davku ale ja som dala tak 300g masla max 350 lebo potom ked sa krajala torta zachladena bol velmi tuhy krem vo vnutri 🙂

mamina1978
31. júl 2013

Konecne sa trosku ochladilo a ja som sa dokopala k modelovaniu, 😝 😝 😝 Dufam , ze je rozoznat, co to je, a ze to nevyzera prilis detsky, lebo mi na tejto torticke velmi zalezi. Dufam, ze ju nepokazim 😅 A mala som dilema, pretoze som si hladala obrazky uvarenych tychto potvoriek, a niektore mali styri tenke nohy na kazdej strane a niektore len tri. A este stale neviem, ktore je spravne. Tak som urobila styri tenke na kazdej strane a kamoska, ked budu niektori na oslave mudrcovat, dostane povolenie na odtrhnutie noziciek, ak by mali predsa byt len tri 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jakelina
31. júl 2013

@mamina1978 krásné to máš

mamina1978
31. júl 2013

@jakelina dakujeeeem .......... 🙂

mamina1978
31. júl 2013

@akapulko , @jenie123 , @daducha ........ dievcata idem dnes do Edeka kupit kolko maju , a ak nebude stacit pozriem aj ine obchody v okoli..... ved mam na to skoro dva tyzdne 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Dam vam hned vediet, ked ich budem mat vsetky doma 😉

jenie123
31. júl 2013

@mamina1978 dakujeeeem moc.. ak by neboli, zoberiem co bude.. 🙂))) kraaaasna potvorka, vydarila sa ti.. 🙂))

pristela
31. júl 2013

@jenie123 ja som piekla v okruhlej forme jeden a dva v plechovkách na uši : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4441400... , odrezkami dotvarovala bradu a puncovinou líčka a ňufák 😉

mamina1978
31. júl 2013

@mamcas Nepoznam tu rozpravku , ale videla som uz nejake torticky s nou, a mas ju krasnu 😵 😵 😵 😵 A ze prve zvieratko, fantastickeeeee 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mamina1978
31. júl 2013

@jenie123 budem sa snazit dostat pre vsetky, neboj 😉 😀 😀 😀