Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
mamina1978
31. júl 2013
@jakelina aaaaach Majka, ty uz mozes aj vtipnu knihu napisat
o tych tvojich extravagantnych objednavkach 😃 😃 😃 😃
florentina
31. júl 2013
@pralinka25 a vše jen najednou smíchat? A děkuji 😉

@lucula73 obrázek /jedlý papír/ ti vydrží tři dny na dortu v pohodě
lucula73
31. júl 2013
@ajka82 neviem,kresliť veľmi neviem,skor vyrezať a detaily domalovať,len mňa odrádza toto počasie,to na budúci týždeň idem robiť a hlásia zas horúco,no kresli na orosenú,mokrú tortu..... :-|
jenie123
31. júl 2013
@pristela dakujem moc.. 🙂)) je uzasny.. 🙂))))
pativla
31. júl 2013
Viete mi poradiť, chcem urobiť dvojposchodovú tortu okrúhlu.Spodný korpus bude mať 24cm koľko cm má mať ten vrchný? Ďakujem za každú radu 🙂
aduskatt
31. júl 2013
@pativla najviac 18, aby to vyzeralo, mal by byt odstup medzi poschodiami min 6 cm
pativla
31. júl 2013
@aduskatt Ďakujem pekne.
ajka82
31. júl 2013
@lucula73 ani ja nie som majsterka v kresleni... ale skus si obkreslit anjelika na papier... vyvalkaj si kusok hmoty bielej uplne na tenucko, aby si obrazok z papiera presvital a mozes obkreslit... ja uz som tak robila, tak mozno aj takto ti to pomoze 😉
aduskatt
31. júl 2013
@pativla za malicko
akapulko
31. júl 2013
@mamina1978 dakovala🙂
lucula73
31. júl 2013
@ajka82 a čím to mám kresliť?asi blbá otázka 😃 😃 =-) =-) =-)
vyskúšam,ak nie ,tak potom tú oplatku...
tinamk
31. júl 2013
dievcata prosim o radu ked chcem robit plasticku cokoladu s glukozou mozem s tym aj potahovat? nemate nejajy iskusany recept? ja sim raz robila s medom a tym sa obalovat tortu nedalo...dakujem za kazdu radu...
ajka82
31. júl 2013
@lucula73 😃 cierne obrysy ak mas fixku, tak ti to pojde najlepsie, alebo potom cierna farba a tenky stetec a zlate kridla, zlatou tekutou alebo si rozrobis praskovu a tiez stetec...pripadne ak nemas tenky tak sparatko si namacaj do farby 😉
ajka82
31. júl 2013
@tinamk ja som robila coko so psenicnym sirupom a aj som tym potahovala
florentina
31. júl 2013
@tinamk asi hodně záleží na tom medu, neb já dělám jen s medem a normálně s tím pak modeluji i potahuji...teda nedělám to tak často, ale vždy mi to šlo v pohodě....
evala777
31. júl 2013
@mamcas chcela by som aj ja, aby moje prvé zviera vyzeralo ako to tvoje, 😉 je krááásne 😃
mamina1978
31. júl 2013
@akapulko , @jenie123 , @daducha @jaja555..... prva Edeka vykupenaaaa ulovok 16 ks 😉 🙂
Uz mi chyba len 24 ks :-N Ale vo velmi blizkom okoli mame este 4 dalsie Edeky, tak to klapne..... 🙂
No ale nie je momentalne v akcii, takze stoji teraz 0,79 € , skoda, ze som to nevedela tak pred mesiacom :-|
vtedy bol za 0,59 € x-)
jakelina
31. júl 2013
@mamina1978 😃 😃 za chvilku to bude v okolí nedostatkové zboží. 😃 😃
jakelina
31. júl 2013
Holky z Čech, není někde Ole pudink v akci. Už mi dochází a je všude drahý :-p :-p :-p
mamina1978
31. júl 2013
@jakelina 😃 😃 😃
martina7905
31. júl 2013
mamcas
31. júl 2013
@evala777 @mamina1978 babulky moooc dakujem za podporu 🙂 ako zviera to ujde ale je vacsie ako original a neviem ci to to dievcatko predycha :-| neviem ci nebude sklamana, alebo tak. Sakris asi to skusim nanovo a mensie, ale teda take prtave veci sa robia uplne ze nahouby :-S
ajka82
31. júl 2013
@mamcas ja myslim, ze moze byt kludne vacsie ako original, pokial sa ti zmesti na torticku 😉
mamcas
31. júl 2013
@ajka82 hehe 😃 😃 😃 som sa pobavila 😃 asi budu vacsie a proste tie umele tam neda, chcela totiz 2 modelovane a zbytok umelymi dolozit :-S a podla mna to aj tak nie je pekne, ze jedno take a druhe take...
sisix
31. júl 2013
Ahojky, mam delat bezlebkovy dort. Na co si mam dat pozor? Mate nejake zkusenosti? Dekuji
mamina1978
31. júl 2013
@mamcas Ved mozes dat tvoje krasne vymodelovane na vrch torticky a ona nech si potom da tie svoje umelace vedla torticky na podlozku. :-p 😃 😃 😃 😃 Nechaj potah aj okolo torticky a tam nech da :-N Potom nebude ten rozdiel vo velkosti taky vyrazny. A tvoje hotove zvieratko neprerabaj , je to fakt krasne take ,ake je x-) x-) x-) x-)
sisix
31. júl 2013
Ještě poprosím o inspiraci na společný dort pro dva kluky. Díky
mamina1978
31. júl 2013
@sisix ...................................... inspiracie internetu a tu z MK ................................. 😉 🙂 .
Ja by som urobila asi taketo nieco , radsej dve mensie torticky, nech ma kazdy akoze svoju vlastnu torticku.
Moj Favorit je druha fotka...... dve torticky s autickami od @mizulienka 🙂
brunila
31. júl 2013
Děvčata nemůžu najít stránečku s krémy a korpusy.Zmizly mi všechny záložky 😞 😞 😞 a tak budu muset asi začínat ukládat znovu postupně.Můžete mi prosím hodit odkaz? 😉

Začni písať odpoveď...

Odošli