Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
31. júl 2013

@jakelina aaaaach Majka, ty uz mozes aj vtipnu knihu napisat
o tych tvojich extravagantnych objednavkach 😀 😀 😀 😀

florentina
31. júl 2013

@pralinka25 a vše jen najednou smíchat? A děkuji 😉

@lucula73 obrázek /jedlý papír/ ti vydrží tři dny na dortu v pohodě

lucula73
31. júl 2013

@ajka82 neviem,kresliť veľmi neviem,skor vyrezať a detaily domalovať,len mňa odrádza toto počasie,to na budúci týždeň idem robiť a hlásia zas horúco,no kresli na orosenú,mokrú tortu..... 😒

jenie123
31. júl 2013

@pristela dakujem moc.. 🙂)) je uzasny.. 🙂))))

pativla
31. júl 2013

Viete mi poradiť, chcem urobiť dvojposchodovú tortu okrúhlu.Spodný korpus bude mať 24cm koľko cm má mať ten vrchný? Ďakujem za každú radu 🙂

aduskatt
31. júl 2013

@pativla najviac 18, aby to vyzeralo, mal by byt odstup medzi poschodiami min 6 cm

pativla
31. júl 2013

@aduskatt Ďakujem pekne.

ajka82
31. júl 2013

@lucula73 ani ja nie som majsterka v kresleni... ale skus si obkreslit anjelika na papier... vyvalkaj si kusok hmoty bielej uplne na tenucko, aby si obrazok z papiera presvital a mozes obkreslit... ja uz som tak robila, tak mozno aj takto ti to pomoze 😉

aduskatt
31. júl 2013

@pativla za malicko

akapulko
31. júl 2013

@mamina1978 dakovala🙂

lucula73
31. júl 2013

@ajka82 a čím to mám kresliť?asi blbá otázka 😀 😀 😕 😕 😕
vyskúšam,ak nie ,tak potom tú oplatku...

tinamk
31. júl 2013

dievcata prosim o radu ked chcem robit plasticku cokoladu s glukozou mozem s tym aj potahovat? nemate nejajy iskusany recept? ja sim raz robila s medom a tym sa obalovat tortu nedalo...dakujem za kazdu radu...

ajka82
31. júl 2013

@lucula73 😀 cierne obrysy ak mas fixku, tak ti to pojde najlepsie, alebo potom cierna farba a tenky stetec a zlate kridla, zlatou tekutou alebo si rozrobis praskovu a tiez stetec...pripadne ak nemas tenky tak sparatko si namacaj do farby 😉

ajka82
31. júl 2013

@tinamk ja som robila coko so psenicnym sirupom a aj som tym potahovala

florentina
31. júl 2013

@tinamk asi hodně záleží na tom medu, neb já dělám jen s medem a normálně s tím pak modeluji i potahuji...teda nedělám to tak často, ale vždy mi to šlo v pohodě....

evala777
31. júl 2013

@mamcas chcela by som aj ja, aby moje prvé zviera vyzeralo ako to tvoje, 😉 je krááásne 😀

mamina1978
31. júl 2013

@akapulko , @jenie123 , @daducha @jaja555..... prva Edeka vykupenaaaa ulovok 16 ks 😉 🙂
Uz mi chyba len 24 ks 😅 Ale vo velmi blizkom okoli mame este 4 dalsie Edeky, tak to klapne..... 🙂
No ale nie je momentalne v akcii, takze stoji teraz 0,79 € , skoda, ze som to nevedela tak pred mesiacom 😒
vtedy bol za 0,59 € 😵

jakelina
31. júl 2013

@mamina1978 😀 😀 za chvilku to bude v okolí nedostatkové zboží. 😀 😀

jakelina
31. júl 2013

Holky z Čech, není někde Ole pudink v akci. Už mi dochází a je všude drahý 😝 😝 😝

mamina1978
31. júl 2013

@jakelina 😀 😀 😀

martina7905
31. júl 2013
mamcas
31. júl 2013

@evala777 @mamina1978 babulky moooc dakujem za podporu 🙂 ako zviera to ujde ale je vacsie ako original a neviem ci to to dievcatko predycha 😒 neviem ci nebude sklamana, alebo tak. Sakris asi to skusim nanovo a mensie, ale teda take prtave veci sa robia uplne ze nahouby 😖

ajka82
31. júl 2013

@mamcas ja myslim, ze moze byt kludne vacsie ako original, pokial sa ti zmesti na torticku 😉

mamcas
31. júl 2013

@ajka82 hehe 😀 😀 😀 som sa pobavila 😀 asi budu vacsie a proste tie umele tam neda, chcela totiz 2 modelovane a zbytok umelymi dolozit 😖 a podla mna to aj tak nie je pekne, ze jedno take a druhe take...

sisix
31. júl 2013

Ahojky, mam delat bezlebkovy dort. Na co si mam dat pozor? Mate nejake zkusenosti? Dekuji

mamina1978
31. júl 2013

@mamcas Ved mozes dat tvoje krasne vymodelovane na vrch torticky a ona nech si potom da tie svoje umelace vedla torticky na podlozku. 😝 😀 😀 😀 😀 Nechaj potah aj okolo torticky a tam nech da 😅 Potom nebude ten rozdiel vo velkosti taky vyrazny. A tvoje hotove zvieratko neprerabaj , je to fakt krasne take ,ake je 😵 😵 😵 😵

sisix
31. júl 2013

Ještě poprosím o inspiraci na společný dort pro dva kluky. Díky

mamina1978
31. júl 2013

@sisix ...................................... inspiracie internetu a tu z MK ................................. 😉 🙂 .
Ja by som urobila asi taketo nieco , radsej dve mensie torticky, nech ma kazdy akoze svoju vlastnu torticku.
Moj Favorit je druha fotka...... dve torticky s autickami od @mizulienka 🙂

brunila
31. júl 2013

Děvčata nemůžu najít stránečku s krémy a korpusy.Zmizly mi všechny záložky ☹ ☹ ☹ a tak budu muset asi začínat ukládat znovu postupně.Můžete mi prosím hodit odkaz? 😉