Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nika222
2. aug 2013

Babule prosim vas ked robite poschodky tak vzdy vystuzujete aj vsetky poschodia skrz?? Robim trojposchodku a kazde poschodie bude vystuzene klasika podlozka slamky a spajle ale neviem ci mam dat aj nejaku tycku skrz vsetky poschodia aby sa sa to cestou naaahodou neposunulo 🙂 dakujeem

aduskatt
2. aug 2013

@nika222 pravdupovediac, cez stred som este nevystuzovala, ale v tomto teple by som asi jednu stredovu dala

lamps
2. aug 2013

@nika222 ja som dávala, keď išla torta ďalej, aby sa neposunuli jednotlivé poschodia

nika222
2. aug 2013

@aduskatt
@lamps no ide to len v ramci bratislavy ale mam strach ze by sa to mohlo posuvat...Nechce sa mi robit dierky v podlozkach a triafat sa na stred 🙂 Ale asi budem musiet 😒

mimcak
2. aug 2013

sledke žienky viem,že je piatok a máte plné ruky práce ,ale neviete mi poradiť tortičku pre chlapca a dievča k meninám majú 18 a 13r. Vôbec neviem ich záujmi ani nič podrobné. Nič ma nenapadá nejaký tip by sa nenašiel?????? Prosííííím

muffinka8
2. aug 2013

@brunila hej, to je pravda čo píše @adrika202 . Ja keď som farbila extra gélovkou červenou tak sa mi zdalo, že aká svetlá farba a na druhý deň bola oveľa tmavšia.

muffinka8
2. aug 2013

@mimcak napadá mi jedine niečo multicolor. Nejaký obdĺžnik ako krabicu a farebné, také unisex.

aduskatt
2. aug 2013

tak ja mam dotortovane na dnes, na foto sa zda, ze je tpo strasne krive, neviem preco, v reale to tak nie je

brunila
2. aug 2013

@adrika202 Díky...no já vždy barvím a dělám vše až na poslední chvíli.Tak se budu muset polepšit 🙂

pristela
2. aug 2013

Holky , vsak to pridávam ako hotentot po jednej 🙄 ale ked ja pak zabudam 😀 kde to mam poukladane 😀 😀 už len jednu mam robiť 😀 😝

pristela
2. aug 2013

@martina7905 krásna torticka , ale Máji chýbajú krídelká 😵 to asi aby ti neubzikla z tortušky , že jo ? 😀

brunila
2. aug 2013

@pristela poslyš,ty máš snad nějakou výtvarnou školu nebo co?Ty tvoje dortíky mne vždy dostanou a pak se cítím,že nic neumím 😅 😅 😅

adrika202
2. aug 2013

@pristela odpadla som,ty si tortovy guru slovenska 🙂

adrika202
2. aug 2013

@brunila ja niekedy tiež,ale farbiť sa snažim vzdy aspon den dopredu,prave kvoli tomu zreniu farieb ale aj preto že farbenim sa do potahovky dostava vzduch a potom sa možu pri potahovaní robiť bubliny,hlavne pri takychto farbach kde je toho farbiva vela,už sa mi stalo že išiel cely potah do koša z červenej torty lebo bol sama bublina🙂

adrika202
2. aug 2013

@pristela a zááásterku chcem s takej zelenej bodkovaneeeej,je nádherná 🙂 🙂 🙂

pristela
2. aug 2013

@brunila 😀 😀 😀 jooo , v nazve mojej školy bolo slovo výtvarníctvo 😀 😀 😀 ale čo sme sa tam učili bolo už o inom 😝 😝 😝

@adrika202 😀 😀 😀 😀 😀 si rob prdel 😀 😀 😝 😝 jaj ale zasmiala som sa , dakujeeem 😀 😀

mrka2
2. aug 2013

@muffinka8 juuj, tak to si spala ako ja, ja som sla napokon az o pol strvtej spat a rano mala plakala,ze ju boli zub,tak vstavat, volat babke,nech pride k malemu a sup k zubarovi. manzel cez den spi,robi stale nocne,tak to jeho zobudit... 🙄 na zajtra mam dalsiu tortu, som KO, nevladzem nic, samozrejme este ani korpus,ani plnka, este neviem ani ako bude vyzerat ta torta... no katastrofa 😝 a este som si ani toho mcqeena nestihla odfotit,lebo uz rano zvonili pre nu 😅 no rano.. pol deviatej bolo. 🙂 a to som este chcela nejake kvietky, zadne svetla dorobit,ale ze netreba,ze vraj to staci, aj tak sa zje 🙂 tak aspon ze tak. 🙂

desmodka
2. aug 2013

baby prosim o RADU.. fakt moze ist tento parizsky krem pod potah http://www.tortysnov.sk/recept/pravy-parizsky-k..., pouzivam sfv, nechcem riskovat neprijemne prekvapenie 🙂 dakujem

adrika202
2. aug 2013

@pristela nerobíííím si prdel voobec..odpadavm z tvojich tort,krásna práca,stvarnenie,zladenie no proste vsecko 🙂 aj ja ked budem velka budem robiť take krásne :D :D

sticker
2. aug 2013

@pristela Tá s tým srnčekom je nádherná 😵 No všetky sú nádherné, ale Tvoje je hneď poznať, ani podpis nemusím na fotke vidieť. Ty máš neskutočný dar, žena 😎

gabkostanka
2. aug 2013

@desmodka nie som ista, tento som nedavala, ja pod potah miesam bud 1 velke maslo s nutelou, alebo maslovu plnku, minule som davala aj ten pribinacikovy a bol ok, citala som niekde, ze pod potah ide taky krem kde je viac masla ako mlieka...som zvedava co ti poradia baby 😎

lamps
2. aug 2013

@nika222 ja by som určite dala výstuž cez tortu, je teplo a ty budeš mať pokoj na duši

lamps
2. aug 2013

@pristela dievča, ja z teba nemôžem nádhernáááá je 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

muffinka8
2. aug 2013

@desmodka daj iba maslo s cukrom a nutelou a máš to isté 🙂
@mrka2 🙂 napokon som zaspala o šiestej a o ôsmej už malý po nás skákal 😝 a kým som ich vyprevadila z domu bolo deväť 😖 a to som už o takom čase chcela mať dosť hotové.

@pristela hmmm, hádam sa aj ja raz dožijem takej krásnej torty 🙂 moje sa pri týchto tíško hanbia 😀 😀 ja vôbec nemám fantáziu, nemám problém spraviť niečo ak je inšpirácia nejaká z netu, že si niečo nájdem a pospájam čo sa mi páči, ale keď mám niečo vymyslieť, tak som úplne zamrznutá 🤐

brunila
2. aug 2013

@adrika202 no íha a já z čeho tam mám bublinky...díky!!!!

desmodka
2. aug 2013

@muffinka8 len mi ostala plnka, tak preto sa pytam 🙂

mamina1978
2. aug 2013

@woman04 ak natrafime este na nejake , urcite ich vykupim, do IP sa mi prihlasili este dve kocky, tak neviem kolko dostanem, budem sledovat v obchodikoch, pripadne sa spytam, ci by sa nedalo objednat, ak by to rychlo mali na sklade 😉 Dam vediet, ked ich dostanem 🙂

akapulko
2. aug 2013

@pristela kraaaaaaaaaaasa musim na nu dookola pozerat 😉 😉 😉

mamina1978
2. aug 2013

@mia1111 s peniazkami to pocka 😉 , az potom, ked to mamina posle, aby vedela presne povedat ,kolko bolo postovne 😉 🙂

mamina1978
2. aug 2013

@jakelina nahodou........ su tie slzicky peknuckeeee 😵 ked ich take chcela 😉 , krasne ich mas urobene 😉 🙂