Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
2. aug 2013

ach , žienky vsak mi to tu vsetko tlstne 😠 😠 😠 asi by vypadalo blbo dat diievcatku na tortu baletku asi už aj sto kilovú ked na nu tak pozeram, a v polohe lezmo so suknou hore? 😔 😔

@anibas viem , že ti tieto moje pismenka moc pomozu 😀 ale cmukám ťa, ak ti to pomože aj slintavú ti dám 😵 😵 😵 čo ine na ludsku blbosť len silno zavreť oči a rýchlo myslieť na niečo iné 😖

jakelina
2. aug 2013

@pristela jedině ji dej chvilku na skřipec, ať se natáhne 😀 😀 😀

aduskatt
2. aug 2013

@jakelina mne mala dojst o osmej a o pol piatej mi vola, ze za pol hodky je u mna........ja som sa akurat vratila z obchodu, ale keby som bola v prostred nakupneho osialu, by ma nastvala riadne

aduskatt
2. aug 2013

@anibas to co za komentar?

anibas
2. aug 2013

Podáte dlaň a zoberú celú ruku !! 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 Tak mi treba, že som BLBÁ na n-tú !!!

@jakelina presne si sa strafila s tým kúpaním, niekto do bazénu a ja blbá ku rúre !!

aduskatt
2. aug 2013

@anibas to Ti okomentoval niekto, komu pecies tortu? ci ako?

elamaslakova
2. aug 2013

Dievčence poradte mi prosím, prvý krát idem robiť s jedlou oplátkou a dívam sa na ňu ako puk ,, potrebujem ho obstrihnúť a ako ju dám dolu z tej fólie aby som ju nepokazila? tortu už mám hotovú len tú oplátku tam musím dať .

ludkas31
2. aug 2013

ahojte zienky, mam na vas prosbu, na nete som videla, myslim, ze aj tu jednu torticku poschodovu , staroruzovej farby, taku ako obmotanu lankom a neviem ju teraz najst, nemate ju nahodou niektora??? moc by ste mi pomohli...dik

muffinka8
2. aug 2013

@aduskatt dnes som do torty pre malého robila pribináčka a banány som nakrájala dnu 😉 som zvedavá ako to bude chutiť. A do knihy sme robili dve plnky a jedna z nich bola tvoja karamelovo-kávová 🙂

aduskatt
2. aug 2013

@muffinka8 super😨) banany s pribinakom su fajne, ja som dnes robila Pribinaka s jahodami.teda vcera, ale do dnes odovzdanej torty

florentina
2. aug 2013

Kočky, tak jsem použila tu novou vykrajovačku, Pivoňka z toho teda není, neschlo to, měla jsem tu přes 35stupňů a málo času, takže na drátkách to nedrželo, tak jsem jen tak lepila, vršek jsem si šikovně zničila, tak jsem tam dala perličky. Poprvé jsem taky zkusila stencil, jen práškovou barvou a dort se potil jak sviňa 🙄 , tak šablona krásně držela 😎 . A taky jsem poprvé zkusila to kaštanové pyré, mě to teda chutnalo i hostům na oslavě, ale dala jsem k tomu jahody a jak jsem za ovoce do každého dortu, tak sem bych příště nedala, dost to srazilo tu specifickou chuť.

timuss
2. aug 2013

tak dievčatá, musím sa priznať, že som podľahla tortovému šialenstvu 😀 😀 😀
tento krát minitortička pre maminu k narodeninám namiesto kytice 😉 inšpiráciu mám odtiaľto, neviem ktorá z Vás sem dávala túto tortu, ale si pamätám, že hneď ako som ju uvidela, som si povedala, že je ako by stvorená pre ňu...jednoduchá, čistá a krásna presne ako moja milovaná mamka 🙂 🙂 🙂

florentina
2. aug 2013

@evala777 smekám, jak máš ten poslední, čtvercový, krásně rovný, paráda...jinak všechny krásné.

sikag
2. aug 2013

@florentina tak tebe to vyslo super!! krasna torticka, jemnucka. mne sa nepodaril potah ☹( asi prejdem na WI uz sa mi nechce trapit...

sikag
2. aug 2013

@evala777 prekrasne torticky! tu svadobku, ako si dosiahla take krasne hrany?

florentina
2. aug 2013

@sikag děkuji moc! A fotku nemáš? Jinak tvoje pivoňka je prima, ale chybí mi tam nějaký střed, či se mi to jen zdá dle té foto? A co máš doteď za potah? Si děláš MMF? Já potahuji kupovaným pravým marcipánem, ale to jsem tu trochu za exota 😀

florentina
2. aug 2013

@anibas Sabinko, nééé, to by byla hrozná škoda. Se vždy na tvoje dortíky těším!!! Nenech si nějakým blbcem zkazit den a vzít svou radost.

katarina51
2. aug 2013

@evala777 krásne

delfinka210
2. aug 2013

@florentina jaky mas recept na krem z kaštanového pyre???

kader
2. aug 2013

Ahoj holky!!!! Tak můj v pořadí již třetí dort je zdárně dokončen a zítra mohu předat mému bratranci a jeho manželce jako gratulaci k narození miminka 🙂 A myslím, že na to, že to byl můj první dort s tématem miminka a moje první botičky, že docela dobrý. Co myslíte?

ajka82
2. aug 2013

papa, nie ze sa mi po 2 tyzdnoch oci pretocia a nebudem vediet podocitavat vsetko...ak sa mi podari najst nejaky net tak kuknem ale velice pochybujeeem 😉 potom si popasiem ocicka zase :-*

delfinka210
2. aug 2013

Hlasim, ze kastanove pyre i kamarka dorazilo v poradku 😀

lawli
3. aug 2013

moje víkendové tortičky

maya30
3. aug 2013

@pristela krasna tortucha s tou srnkou...nechapem skade beries tu fantaziu ze aj z jednoduchej torty urobis originalny kusok...no mna by nenapadlo ten zeleny potah rozstrapkat, vazne 😲 Z coho mas tu srnku prosim ta ? Ze drzi taku velku hlavu na tenuckom krku ? 😉

maya30
3. aug 2013

@evala777 sanka dole z tej trojposchodky, tie hrany su dokonale 😲 😵

maya30
3. aug 2013

@elamaslakova mne zvykne oblatka prist zavarena vo folii, tu len na kraji odstrihnem normalne ako sacok a vyberiem...nie je to nahodou obrazok na fondane ?

1maruska
3. aug 2013

Ahojte 🙂 moje druhe dielo po pol roku...

pristela
3. aug 2013

@kader tenisky mas uzasne na prvy krat 😵 😵 aj torticka celkovo taka vesela , super, len by som si na buduce rozmyslela dávat ju na taku tu "nemočničnu " tácku , moooc to kazí dojem ☹ zimomriavky to dáva, a potieranie /asi olejom/ torticky asi aby si "oprasila" zbytky cukru , noooo, vec názoru ano, ale dla mna to vypada potom tak strasne umelo a hlavne ten lesk ukáže a zvýrazní každu nerovnost , čo inak foťák dokáze pri nelesknucej sa foto krasne schovat , ale inak na tretiu torticku je uuuuuzasnaaaaa, dufam že som ta neurazila ani nič , já sú v podstate v hlbokom jadre 😀 😀 😀 mierumilovná , tichá, milá a láskavá osoba 😀 😀 😀 😀 😀 😀

@lawli milujem tie tvoje šisté torticky, neskutočne , obdivujem 😵 😵 😵 😵 😵 to je uuuplna lahoda pre oko 😵

@maya30 😀 a mozno by ta napadlo , nikdy nevies 😀 😀 ani ja nikdy neviem dopredu ako "ozdobit" tortu 😝 vsetko je zo smartflexu bo cukrikov net 😀 teda okrem hnedeho potahu to je čoko mmf 😵 srnka mala asi stastie ze drzala v pohode hlavu na krku/ v krku je sparadlo/ to uz baletka mi nechcela ani len telo drzat bez hlavy !! nieto este s nou 😠

pristela
3. aug 2013

Tak posledna odovzdana 🙂 uz neviem kolka baletka 😝 😝

jakelina
3. aug 2013

@kader dortík se ti povedl, jenom mně se nelíbí jak se tak leskne, jinak by byl parádní. 😒 Ale je to můj názor, nemyslím to špatně. Někomu se to třeba může líbit.