Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
3. aug 2013

@anibas super ho máš, to je ten co jsi se kvůli němu rozčílila???

lawli
3. aug 2013

@lamps moja prezradíš mi aku vykrajovačku máš na motýliky ?? Už minule som sa mala pýtať ,len som si nepamätala u koho som ich videla...ďakujem krásne za odpoveď 😵 😉

jakelina
3. aug 2013

Ještě přidávám fotku dortu pro manžela na řezu. Mascarpone krém s malinami a borůvkami a korpus z domácích žlutých vajíček.

lawli
3. aug 2013

@jakelina posledne 2-3 mesiace ich mám akosi veľa...predtým som mala aj voľné víkendy no teraz sa toho nakopilo....sa to moc rozkríklo asi 🤐 ....inak ďakujem krásne za pochvalu ,ale zase až také rovne ako podľa pravítka nie su ...no je pravda ,že si na to potrpím a tortičku pred poťahovaním hladím a hladím...niekedy aj 20min. 😀 😀 😀 😀

lawli
3. aug 2013

@jakelina mňam...vyzará chutne 😵

ollako
3. aug 2013

neviem ci drotikujes ? a kvietky bez drotikov mam problem to naskladat na tu tortu, nejak mi to vzdy nepasuje, vytrca a podobne...ty mas tie torty take uhladne, ciste, krasne 🙂 , do PE nechodim .ja az tak casto nepeciem, mozno raz za mesiac, mne to az tak neponahla , nepotrebujem tie cukriky surne...mam aj smartflex ten uprednostnujem...
@lamps ale niekedy by som sa rada pozrela ako robis figurky, kviety

zklimekova
3. aug 2013

@pristela tá baletka je nádhernááá 🙂

zklimekova
3. aug 2013

tento víkend už druhá 50tka 🙂

jenie123
3. aug 2013

Ahojte kocky.. nadherne torty ste popiekli.. radost pozerat.. pridavam tohtotyzdnovky a idem oddychovat.. 🙂))))

lamps
3. aug 2013

@lawli prezradím 😀 😀 😀 je to takáto obyčajná kovová
@ollako áno drôtikujem, takže cukríky nechceš?

lamps
3. aug 2013

@jakelina 😀 😀 😀 dôchodcovia sú kapitola sama o sebe. Mne sa najlepšie poťahuje s MMF, dokonca aj teraz v týchto teplách sa dá dobre použiť a tortičky ňou potiahnuté sa mi ani až tak veľmi nepotia

ollako
3. aug 2013

@lamps nie nechcem, ale dakujem

elamaslakova
3. aug 2013

Ahojte dievčence , prajem vám krásnu sobotu , konečne som si sadla dnes a trošku oddychujem , tak sem pridávam moje 2 tortičky , jedno srdiečko na 40-ku a tortičku s jedlám obrázkom pre fanúšika FC Liverpool , tak snáď budú spokojní . A ja si teraz v kľude popozerám vaše krásne výtvory .

malibu21
3. aug 2013

Baby náhodou niektorá nerobíte marcipánové figúrky ???

jakelina
3. aug 2013

@lamps já bych i MMF dělala, ale u nás není ten Považský cukr a z toho našeho to není ono. Já jsem měla 12 balíků, ale už jsem ho spotřebovala a na Slovensko hned tak nepojedu 😝

jakelina
3. aug 2013

@malibu21 děláme všechny nechápu jak to myslíš?? Každá na svůj dort uděláme ty figurky co tam vidíš.

malibu21
3. aug 2013

@jakelina myslela som či by mi bol ochotný niekto vyrobiť len tie figúrky lebo mm jednu tortičku vytipovanu ale bohužial nedá sa mi kupit nikde také figurky :( A nakolko som uplny lajk tak sa do toho nechcem pustit kedze to chcem pre dceru n krstinky

elamaslakova
3. aug 2013

@lawli Nádherné tortičky , krásna , čistá práca

luciahromadkova
3. aug 2013

@malibu21 skus dat foto figuriek/figurky alebo aj torty, mozno niekto napise a urobi... a zas je dolezite, ci sa to da aj poslat, aby sa to neznicilo...

elamaslakova
3. aug 2013

@pristela Nádherná tortička, baletka je úžasná

elamaslakova
3. aug 2013

@lamps Tortička je úžasná , macko perfektný

anibas
3. aug 2013

@jakelina ďakujem - áno jedna veľká rodina 😝 😀

elamaslakova
3. aug 2013

@jakelina Dala by som si kúštik z tej tvojej tortičky , idem aj ja naplniť synovi tortu na zajtrajšie narodky , už sa teším na ňu :D

anibas
3. aug 2013

@lamps Andrejka - a ja už neviem robiť s MMF, tento autobus som robila z cukríkov, dobre sa po ňom maľuje, ale som 5x rozvaľovala, dole sa mi všetko vlnilo, som myslela, že ma šľahne 😠 😠 😠 😠 😠 Som zvyknutá na PDT

elamaslakova
3. aug 2013

@jenie123 Nádherné tortičky , všetky super

lamps
3. aug 2013

@anibas vidíš zvyk je železná košeľa, ja som mala minulý rok PDT a nadávala som teda riadne, mne sa s ňou robilo veľmi zle a so Smartom sa mi robí fajn, ale zakiaľ ho rozvaľkám ide ma picnúť. MMF si zarobím do zásoby a potom si len odkrajujem
@jakelina no to je škoda, ale príď na kávičku a zároveň si kúpiš aj ten cukor 😵

jakelina
3. aug 2013

@lamps nejdražší káva pod sluncem 😀 😀 Jasně že bych přijela ráda. Ale je to daleko. 😝 Já se potím doma u marmelády, uffffffffffffffffff. 😝 😝

muffinka8
3. aug 2013

Prosím vás čo maľujete na torty @lamps @pristela @wera ... ako riedite práškové farby? Lebo ja som minule len tak si rozrobila práškovú farbu a asi som dala veľa vody alebo čo, ale proste miesto kde som prešla potom štetcom sa rozmočilo 😕 Teda som to asi mala veľmi riedke, či? @pristela tie očká na baletke si tiež takto maľovala či nejak inak?

jakelina
3. aug 2013

@muffinka8 místo vody dej alkohol a trošičku ne moc. Aby to nebylo řídké.

jakelina
3. aug 2013

@muffinka8 a omlouvám se, že odpovídám já, třeba na to spěcháš. 😉