Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

adrika202
8. aug 2013

jedna rýchlovečka pre kamarátku na poslednú chvílu,len za suroviny,takže za málo penez ,málo muziky 🙂

adrika202
8. aug 2013

@monline ja som robila asi dva týždne dozadu a domcek som urobila normalne s platov,teda upiekla som si na plechu a vyrezala na potrebnu velkost a strechu som oddelila platom z kartonu obalila som do potr. folii a vytvarovala som ju s puncoviny,a cele to vystuzila slamkami 🙂

mimcak
8. aug 2013

@monline ahoj ja som robila s polystirenovej gule.

zuul
8. aug 2013

@viera6 prepac, az teraz som sem nakukla. ano cervene splatne do 30.9. 😀

akapulko
8. aug 2013

moja dnesna dlabacka 😒 horor v tom teple 😝

katarina51
8. aug 2013

ahojte baby, potrebovala by som poradiť z čoho by bolo najlepšie urobiť zábradlie a schody na tejto torte -nádrži?

brunila
8. aug 2013

@monline já jsem si upekla korpus na plechu a vykrajovala kruhy,které jsem slepovala krémem.Nožku zvlášť a klobouk také zvlášť.U klobouku jsem lepila od většího po nejmenší a dotvarovala punčovinou.Stejně jsem i povrch spodního dílu potřela punčovinou a potahovala až po řádném vychlazení.Do dortu jsem to pro jistotu ještě fixovala špejlí

brunila
8. aug 2013

Děvčata prosím,mám dělat třípatrový svatební dortík se zelenými orchidejkami.Samozřejmě když je potřeba,nelze uložené naleznout 😒 Takže pokud máte něco uložené,případně postup na orchidejku,budu moooooooooc vděčná 🙂 🙂 🙂

jakelina
8. aug 2013

@brunila tady máš postupy na květy, tak si to projdi a určitě najdeš. http://forum.dortomanie.cz/viewforum.php?f=164

monline
8. aug 2013

@brunila @mimcak @adrika202 vďaka za odpovede, spravím asi ten plát a vyrežem kruhy...to ma nenapadlo 😀 tak ale ja som úúúplný amatér, mám za sebou iba jednu spongebobovskú poťahovanú tortu 🙂 😉

mimcak
8. aug 2013

@monline no myslím,že tak to budeš mať najlepšie.Ja som robila s tej gule po dohode zo zákazníkmi,kedže to nebola velká torta a chceli mať tam ten domček tak som im navrhla to. A im sa to páčilo,lebo že aspoň budú mať deti nejaký čas pamiatku. 😀

monline
8. aug 2013

@katarina51 taký neromantický námet? 😉

monline
8. aug 2013

@mimcak ten polystyren je dobrý nápad, ostane pamiatka...my sme chceli v tescu kúpiť plastové šmolkové postavičky, že tiež ostanú, ale nezohnali sme...toto bude torta pre synovca, spolu so švagrinou ju chceme spraviť..

rapunzel1
8. aug 2013

Babule HELP, neviete, kde sa dá zohnať forma na kávové zrná a ak to niekto robí, tak postup ako na to prosím a recept na kávové zrná, dobrý a overený. Našla som na nete, že formičku robí tescoma, ale kde ju zoženiem neviem.. http://eshop.tescoma.sk/pecenie/vykrajovace-for... Ďakovala

aduskatt
8. aug 2013

@rapunzel1 ten link, co si dala, tam sa to da kupit, nie? aspon mne to ponuka nakup

mrka2
8. aug 2013

@rapunzel1 ved to je internetovy obchod tescomy, ja som si tam objednavala hrnce, normalne si to kupis aj cez net,cez ten link ako si dala 🙂 len neviem,kolko je postovne. ale u nas napr. maju v elektre vyrobky tescoma, aj v hypernove som videla.. alebo v takych kuchynkach su tiez vyrobky tescoma. a tam pise,ze navod s receptami je pribaleny 🙂

mrka2
8. aug 2013

@monline ja som robila cely domcek z burizonovej hmoty

muffinka8
8. aug 2013

@brunila https://www.google.sk/search?q=white+cake+with+... pozri tu, zadala som " white cake with green orchids "

rapunzel1
8. aug 2013

@aduskatt
@mrka2 no len či mi to stihne do utorku prísť, to je ten problém a aj to poštovné...kôli jednej veci a recept, ako napísaný môže byť, ale čo z toho vzíde, ide mi o recept, ktorý je overený a dobrý, nie nejaký bárs aký a bude to o ničom. je to na švagrininu svadbu a potom počúvať, že to nebolo dobré..... 😝 😔

aduskatt
8. aug 2013

@rapunzel1 tak to si musis zistit u nich, ci Ti pride do utorka, ale ak by to poslali zajtra kurierom, v pondelok to mas doma

mimcak
8. aug 2013

@rapunzel1 ja mám recept na kávové zrná od jednej cukrárky ktorá nám ich robila na oslavu ak chceš nám chutia.

viera6
8. aug 2013

@rapunzel1 u nas som ju videla aj v drogérii demro mi tam mame tescomu... 😖 ja ich robievam,ale s pravým marcipánom...mandľami...

viera6
8. aug 2013
brunila
8. aug 2013

@jakelina 🙂 děkuji...

pristela
8. aug 2013

@rapunzel1 tescomu predavaju aj u nas dole v kocke , nebola si tam mrk ? alebo na jednote v domacich potrebach sa spytat ci nepredavaju formu aj inej znacky

brunila
8. aug 2013

@muffinka8 děkuji,ale nejde mi to otevřít 😠 🙂

pristela
8. aug 2013

@brunila ked na to kliknes otvori ti stranku google a v okienku mas vypisany ten vyraz co ona pisala , len klikni na tu lupu vedla v modrom okienku a vyhlada ti : https://www.google.sk/search?q=white+cake+with+...

mrka2
8. aug 2013

@rapunzel1 no ja osobne si myslim,ze ti na to netreba vobec formu, ved to sa da normalne rucne, to nie je nic zlozite. podla mna zbytocne vyhodene peniaze. hlavne,ze budu dobre. 😉 recept neviem, ja mam v kalendari jeden,ale pozerala som na nete a kazdy je iny. vyskusane nemam, tak bohuzial neporadim.

jakelina
8. aug 2013

Holky moje dnešní zábava v tom vedru. Ještě jsem dělala jeden kulatý korpus s na zítřek pro děti na oběd kuře. Fakt úžasné v tom vedru. Jenom na ty korpusy jsem udělala těsto z 42 vajec. 😝 😝 😝 Musela jsem to odnést na prostěradlo do ložnice a až to bude úplně studené, tak dám do lednice, jestli mi to tam vejde, nemám tam myslím tolik polic. 😝 😝 Asi to budu dávat po dvou na jeden plech.

eliska22
8. aug 2013

@jakelina to si si teda riadne prikúrila 😝