Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

luciahromadkova
12. aug 2013

@nika266 presne tato http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/esho...
rozmiesala som vo vode praskovu farbu a potom som dala do magic dekor prasku

akapulko
12. aug 2013

mam otazku prosim Vas ten tylo prasok na stvrdnutie hmoty fakt pomaha aj v tychto horucavach?

mamcas
12. aug 2013

@zsuzsu kokooos ja som aka truuubka 😀 😀 😀 takze moja vina, kukala som recept a tam je logicky deci 😝 mne sa to zdalo divne ale sak naco by som to este raz kukla, ze ano 🙂 boze normalne sa hambim... 😖

mysiatkoo
12. aug 2013

@luciahromadkova sikulka 😉 paradne sa podarila... a ganache sa vraj zo 2 tyzdne moze skladovat v xladnicke a par mesiacov aj v mrazaku - mne nikdy neostane tolko, aby mi to stacilo na dalsiu, tak radsej vzdy urobim nieco s coko pre nas 😝

mysiatkoo
12. aug 2013

@jakelina to vidim prvy krat - az to budes skusat, hod info 😉

jakelina
12. aug 2013

@mysiatkoo no právě nevím jestli mám jedno na zkoušku koupit, vypadá to hezky, že ???

mysiatkoo
12. aug 2013

@jakelina moze to pekne ukazat... ja som skusala tvary s dvojfarebnym cestom, ale je to prplacka a stejne to nedrzi tak, ako si to tam nakreslim- resp. xce to dost velky vzor, aby to ukazalo pekne a toto je take jemne, ze by som to isto skusila... na svk som to nevidela zatial

anjelik026
12. aug 2013

Je ochotna mamina na vyrobu postavičiek na tortu ?diky

simasa
12. aug 2013

@sikag Ďakujem pekne 🙂

lamps
12. aug 2013

@emilkaaa Ahoj, ja poťahujem tortičky v 99% MMF, zarábam si ju podľa receptu na prvej strane tejto diskusie, ale robím ju už od oka, keďže každé cukríky sú iné a vezmú iné množstvo cukru. Hmotu nemusíš skladovať v chladničke, stačí ju dať do sáčku a s ním do uzatvárateľnej dózy, aby neobschla a pred opätovným použitím ju len nahrejem v mikrovlnke a dobre vypracujem a môžem s ňou znovu poťahovať. Nikdy sa mi nepotila a na poťahovanie je to pre mňa najlepšia hmota, dokonca aj v tých teplách, ktoré boli min. týždeň sa mi s ňou robilo fajn. Topiť sa ti určite nebude, ak tortičku pred poťahovaním poriadne obmažeš maslom s odrezkami s korpusu, necháš zachladiť a takú zachladenú a stuhnutú tortu potiahneš.

lamps
12. aug 2013

@mimcak neviem, či ti už niekto odpísal, dočítavam zameškané za celý deň, boli sme s deťmi v ZOO, @jakelina má asi jednu z týchto formičiek http://www.sugarart.sk/catalog/formy-na-marcipa.... Mám aj ja jednu a robí sa s ňou super

florentina
12. aug 2013

@luciahromadkova krásný dortík!

emilkaaa
12. aug 2013

@lamps a robiš z tej hmoty aj ozdôbky? ja naplnenu tortu potieram maslom vyšľahaným s cukrom bez omrviniek z korpusu. tak dakujem za radu a budem skušať dalej aj tu veľku pre syna a uvidime či sa podari. dakujem a nech sa ti dari

lamps
12. aug 2013

@emilkaaa ale neboj určite sa podarí, ozdoby robím teraz z nej málo, ale prvé tortičky som robila úplne celé vrátane ozdôb len z MMF a išlo to, teraz používam na ozdoby Smartflex velvet

luciahromadkova
12. aug 2013

@maya30 nadherne torty vsetky a s tym vyzdvihnutim torty- pridete od... do...., ja si cas urcim, ved aj tolko tort mat v chladnicke... aj ty potrebujes nakup a preco ked si potrebujes pospat a oddychnut, venovat sa rodine cakat kym sa niekomu uraci..., ved nech to skusia co je aj spravne skladovanie torty a prenasanie...vzdy poviem, ale vyzdvihnete si od ..do... potom nie som doma alebo mam program....potrebujem si nakupit a pod. ak nie su ochotní to rešpektovat tortu nerobim...

jakelina
12. aug 2013

@akapulko já ho nemám a všechno modeluji i v horku a drží to. 😉

tinamk
12. aug 2013

dievcata prosim nemate nejake inspiracky.. dostala som zadanie aby tam bolo napisane len narodeninova party je v tom sedem bab co oslavuju 30. prosim kazda rada pomoze.. ja som uz bola nastavena,ze nepeciem lebo v piatok odchadzame na dovolenku ale kamoska ma este ukecala.. pomoooc🙂)))))

mimcak
12. aug 2013

@lamps
@mia1111,@jakelina kočky ďakujem určite si objednám,pozrala som si už aj video k tomu vyzerá to super. 🙂

mimcak
12. aug 2013

a ešte otázočka ktorá ja lepšia velká či malá.

vladiella
12. aug 2013

@florentina tak som to nakoniec nestihla... ale mam aspon vyzdobu, tak ju sem davam, mpzno niekomu usetrim cas, ktory som ja uz nemala... vela zdaru! ps>ospravedlnujem sa za kvalitu, nic moc vyfotene v tme z mobilu.

luciahromadkova
12. aug 2013

@mysiatkoo
@florentina dakujem dievcata a aj ostatnym za like

zsuzsu
13. aug 2013

@mamcas 😀 nic si s toho nerob, stava sa to. ale aspon ze sme dosli na to kde bola ta chyba 😀 a nic si nevyhodila lebo stavu si vypila a citron je zdravy 😀 😀 😀

jakelina
13. aug 2013

@mimcak já mám tu menší, ta velká už mi přijde moc obří

emilkaaa
13. aug 2013

@lamps a ešte ked sa môžem opytať cukriky konkretne ake použivaš a cukru davaš do vtedy kym sa prestane lepiť ale ako mam vedieť že hmota je dostatočne dobra... dakujem

akzuzs
13. aug 2013

Dievčence jedná z Vás tu robila (ale už to nejako nemôžem nájasť) punčovú tortu myslím že tam bola aj plnka. Včera mi volala jedna pani že chce pre 80r. dedka futbalové ihrisko s futbalistami a torta by mala byť niečo ako punčová lebo chce tam rumovú chuť a kyselkavý (rýbezľový) džem. Máte tu niektorá z Vás niečo také ale odskúšané? Ďakujem

lamps
13. aug 2013

@emilkaaa jasné, že sa môžeš pýtať, veď si vzájomne radíme 😉 cukríky používam najčastejšie z lidla také ružové len tie musím umývať 😝 😝 😝, mala som aj také biele z Kaufu a teraz som sa prvýkrát dostala k tým, ktorých foto pridávam a tie sú podľa mňa najlepšie. Cukru pridávam kým sa hmota nelepí, musí byť hladučká dobre vypracovaná ako taká fajn plastelína, ťažko sa to takto píše, treba skúšať a určite na to prídeš. Ku koncu pridávam do hmoty aj trochu Solamylu

mimcak
13. aug 2013

@jakelina ďakujem už som si objednala tu menšiu ako si dala link. Juj už sa na ňu teším hneď na víkend mám tortičku s kvetmi takže hned vyskúšam 🙂 😵

mimcak
13. aug 2013

@luciahromadkova čítam,že si robila s tou prachovou farbou violet kvety aj krajku. Super to sa teším,že je taká krásna,lebo mne v pondelok došla vyzerá pekne,ale odskúšanú ešte nemám.Tak ak sa mi podarí taká krásna ako tebe o čom pochybujem 😀 tak budem rada.

lamps
13. aug 2013

@emilkaaa a zabudla som pridať foto cukríkov