Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

florentina
14. aug 2013

@pristela Žanetko, já mám doma malou princeznu v podobné věkové kategorii a nejlepší jsou pro ni všechna zvířátka. Musím říct, že kytičky ji moc neberou a barevné dortíky se líbí mě, ale jí je to vcelku fuk, barvičky ji vůbec nezajímají. Tak já bych udělala třeba po obvodu nějaké 2D vyřezávané obrázky různých zvířátek, to se bude i dobře přepravovat a souhlasím s @wera.g , že nejraději má všechny malé části jako knoflíky, srdíčka, puntíky aj., co může odlupovat z dortu. Jinak nesmrtelným v naši krajinách je určitě krtek 😀 ....

florentina
14. aug 2013

nějaké isnpi z netu a tady od koček....
@pristela

florentina
14. aug 2013

@pristela a můžu na tebe mít prosím rovnou dotaz? Poctivě jsem si tu opsala všechny recepty na punčák a tvůj postup jak to děláš a taky ten rozvar, co jsi psala posledně....ale nikdy jsem punčák nedělala a jedla tak naposled před 15ti lety, tak se chci jen ujistit, že to chápu správně? Punčák jsou jen pláty korpusu, spojené marmeládou, prolité tím rozvarem a to je vše? Žádný krém se tam nedává, ani ovoce? Mě to přijde hrozně divné, jen taková buchta se šťávou .... 😅 , no ale manželovo srdce si to žádá, tak to zkusím...

demeterka
14. aug 2013

Ahojte baby, kukam ze je tu uz 5447 stran, akoze pri dvoch detickach vobec nemam cas si to vsetko precitat, tak v rychlosti by som chcela poporosit o nejaku radu, cim je najlepsie pokvapkat korpus aby bol vlacny a stavnaty, bude to vanilkovy korpus, s vanilkovym kremom a malinami. Co sa bude tak najviac chutovo hodit na to oblievanie? V piatok pecem mega velku trojposchovodu tortu, tak snad sa podari. Jaj a co davate ako vystuze do vysokej torty aby to necapllo, len nejake spajle alebo daco pevnejsie? Vopred diky za rady a sorry ak sa nahodou opakkujem po niekom ale fakt nemam cas to cele citat 🙂

viera6
14. aug 2013

Ahojte, pridávam prave dokoncenu....s pokusom o pivonku 😝 🙂

pristela
14. aug 2013

Holciny moooooc dakujem vsetkyyym 😵 😵 😵 😵 asi dam nejake to zviera do stredu a drobne farebne niečo 😀 všade okolo 😀 😀 😀

@florentina jo , presne ako pises- len platy cesta + džem a rozvar nic ine , ja puncaky nelubim , nejedavam to /nemam rada jedla kde cítim alkohol, netusim preco ale nechuti mi to 😀 /

jakelina
14. aug 2013

@pristela ale koktejl ti nevadí co!!! 😀 😀 😀 😀

pristela
14. aug 2013

@jakelina no néé, nevadí 😀 😀 😀 ved píšem , že netuším prečo 😀 😀 😀 😀 😀

luciahromadkova
14. aug 2013

dievcata prosim niekto nejaky fotopostup na boba stavitela? nasla som len 1 timidekor.cz, tak ak by niekto este cosi... pomohlo by mi, dakovala....

mamcas
14. aug 2013

Zienky tieto inspiracky pre deturence su krasne 🙂 ja Vas chcem pekne poprosit o nejaku s vcielkou majou. Dakujeeeem 🙂

mamcas
14. aug 2013

@luciahromadkova neviem ti teraz poslat link ale mam vytlaceneho z mimibazaru a odkaz bol na tortyodmamy a podla mna je fajn 🙂 skus kuk

akapulko
14. aug 2013

@mamcas ja mam s vcielkou jedine tuto insi.net 😉

luciahromadkova
14. aug 2013

@akapulko
@mamcas dakujem vam, pomohli ste mi 😉

reruna
14. aug 2013

@jakelina dík, myčku nemáme, tak nemám ani tabletu, nakonec pomohl Cif, ale drhla jsem to půl hodiny☹ a dokonalé to ještě není, ještě to nechám trochu odmočit, tohle mi teda za to taky nestojí a příště koupím už to hotové salko 😝

jakelina
14. aug 2013

@reruna dej ten Cif do vody a nechej to chvilku vařit a nebo i ocet dobře pomáhá. 😉

jakelina
14. aug 2013

Holky to je super to ochlazení. Já se normálně zítra i těším, že budu péct korpusy 😀 😀 Mám tři malinké dorty, samé modelování a váha sotva tři kila. 😝 😝

mates22
14. aug 2013

holky, jsem zoufalá, nemáte nějakou hezkou inspiraci na dort pro chlapa, naprosto neutrální, ale trochu nápaditej...zatím to vidím na truhlu nebo bonbošku, ale ani jedno mě úplně neuchvacuje ☹

alenkam.
14. aug 2013

Baby, robil tu uz niekto tortu Masa a medved? 🙂 syn ich zboznuje, ale netrufam si na to.....

jakelina
14. aug 2013

@mates22 něco takového co mám uložené?, Třeba pomůže.

jakelina
14. aug 2013
adrika202
14. aug 2013

jedna fanušikovská 🙂

wera.g
14. aug 2013

@jakelina eeej no tak sa troška zohreješ 😀 ja ti tentokrát duchom spoločnosť robiť nebudem, "dovolenkujem", drahému som sľúbila 2 týždne bez tortičiek, ale uuuuups na nedeľu 3 a na budúci týždeˇn tuším 6 😅 😀 😀

henny
14. aug 2013

ahoj holky, no předem vás všechny obdivuji za krásy které tady ukazujete - nádhera 🙂 ja mám za sebou asi 30 dortů a chtěla jsem vás moc moc poprosit o radu.Za pár týdnu peču svůj první svatební dort.Má být 3-patrový a nevím jak to vyřešit s konstrukcí ☹ nikdy jsem patrový dort nedělala a pořád všem dokola dělam 2 chtě korpusu a hlavně stejné krémy- pařížský, vanilkový a karamelový krém. Prosím vás nemáte nějaký jiný recept na krém? Sedím pořád u pc a hledám ale nejlepší jsou vyskoušené. Prostě něco na svatbu, na premiéru. Ať jich nesklamu 😅

luciahromadkova
14. aug 2013

@lokalistin dakujem velmi pekne 🙂

vladiella
14. aug 2013

@wera.g tie torty su krasne, poradite mi ako urobit ie gombiky na tej gombikovej torte?? nemam formu na gombicky... dakujem

florentina
15. aug 2013

@henny námi vyzkoušené recepty najdeš tady
https://www.modrykonik.cz/diskuse/recepty/marci...

tak se tam podívej a něco si určitě vybereš.

Co se týká výztuží, já používám brčka a do nich špejle, ustiřhnu na výšku korpusu, zapíchám kolem dokola a na to dám podložku /mě řeže manžel z sololitu/, ale holky dávají buď obalený karton, silnější plastové tácky, cd a nebo se kupují i v eshopech cukrářských jak výztuže tak ty podložky. Ta podložka musí být samozřejmě menší než to vrchní patro a ty výstuže jsou zapíchané pod ní....Pokud mám větší, vyšší a těžší dort, týká se zejména těch svatebních /dělala jsem 15 i 22kg/, tak pak dávám ještě doprostřed, skrz všechna patra středový kolík...normálně koupený v Bauhausu a uříznutý dřevěný kolík, který zajistí stabilitu a nesesouvání dortu, ale ten je tam spíš pro jistotu, u běžných dortů není potřeba.

ludkas31
15. aug 2013

@florentina hoj, chcela som sa spytat ci ta podlozka tam musi byt, chystam sa tiez robit prvy krat poschodovu tortu, a co som si pozerala video o vystuzeni torty tak tam davali len tie slamky, dik

wera.g
15. aug 2013

@vladiella torty sú na inšpiráciu z internetu 😉 na gombíky nie je treba formu- stačí vykrojiť koliesko do neho odtlačiť menšie a s malou guľatou kosticou spraviť 2 dierky a máte gombík. A kľudne mi tykajte, všetci si tu tykáme 😉