Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
15. aug 2013

@lamps skore uzdravenie moja ☹ , nech bolest rychlo ustupi 😉

mamcas
15. aug 2013

@lamps iste je, ze kazde naprd obdobie raz skonci 🙂 drz sa a hlavne to "think positive" je najlepsie 🙂

katkak23
15. aug 2013

ahojte dievcata...mam na vas taku prosbu mam uz na pondelok robit tortu s vlacikom ale pre 81rocnu starku...prosim nemate nejaku inspi s vlackom ale nie detskym alebo nebodaj postup na nejaky vhodny vlacik 😀 😀 😀 dakujem veeelmi pekne

katkak23
15. aug 2013

@lamps joooj moja to je asi vo vzduchu ja som tiez od nedele bola seknuta ... sranda... ale davala som fastum gel tak asi pomohlo dnes uz v pohode 🙂

jakelina
15. aug 2013

@mamcas ano, na světlý korpus dávám bílou, nebouchne neboj. Dám na pár vteřin - zamíchám a zase a pak už jenom zamíchám do másla.

jaja555
15. aug 2013

@mamina1978 prekrásna tortička Zdeni ... super sa ti podarila a istotne sa všetkým na oslave páčila ... to musela byť ale makačka 🙂 🙂 🙂

jaja555
15. aug 2013

@mamina1978 Zdeni, vďaka za tortičku , bola úúúúžasná, osviežujúca, mňamková ... ešte raz veľké ďakujééém 🙂 🙂 🙂

lamps
15. aug 2013

@katkak23 ☹ ☹ ☹ ja si dávam náplaste Flektor

reruna
15. aug 2013

@jakelina jestli si to pamatuju, psala jsi, že děláváš krém z vanilmixu, zkoušela jsi ho prosímtě dávat pod potah?

pristela
15. aug 2013

@emilkaaa ja som dnes robila päť balíkov 300gramových 😝 som to dávala zvlast do sackov /z jedneho 300g balika/ a vyslo mi 1500-1600g hotovej hmoty , tak si vypocitaj kolko cukru asi , bo ja tiez nevazim , citronku som ted tiez nedavala , vodu lejem tiez od oka 😕 a zarabam si taku menej pevnu , taku makkucku , lepsie sa mi s nou robi - som ti isto vela pomohla 😀 si sa zrovna dočitala ze vsetko od oka 😅 ale tak mozno pomoze aa ja ked miesim tak si potieram ruky cerou
@lapms, nech to rychlo prejde , drzim pršťoky 😵 😵

jakelina
15. aug 2013

@reruna ano občas ho dělám, ale já vždy pod potah dávám jenom máslo, čokoládu a nebo drobečky. Nic jiného. Ale pokud budeš mít v krému víc másla než pudinku, tak můžeš.

jakelina
15. aug 2013

@lamps jejda, čtu že máš bolavé záda. Mně na to pomáhá http://www.lekarna.cz/guajacuran-drg-30x200mg-b..., uvolní to svalové napětí. Je to volně prodejné

mysiatkoo
15. aug 2013

@pristela kedy ta mam cakat na ucenie??? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 mramor korpus do 30tky z 8 vajec ma 7cm! a to ma este stve, ze som ho truba neodfotila normalne ale otoceny, lebo ryxlo ryxlo a uz vyklopeny z formy ale horuci som ho otocila a splasla som ho dobre o pol cm 😠 😠 hold, skusenost... btw ja ani nemam taku misisku, kde by som viac ako 8 vajec vpratala... a kedze boli domace, tak som ix pre istotu vazila, len to tu nemam pri sebe a lenivu rit mam vstat 😝

mysiatkoo
15. aug 2013

@lamps suxe teplo, dobry fyzioterapeut a nex si skoro fit!

reruna
15. aug 2013

@jakelina no já mám strach to tam dát, když to nemám vyzkoušené, ale mlíko tam není, jen voda s tím práškem a máslo, tak mě napadlo, že by to mohlo jít, dost mi toho zbylo, tak nevím, třeba se ozve někdo, kdo to zkoušel

Dával prosím někdo pod potah krém z vanilmixu?

pristela
15. aug 2013

@mysiatkoo si king !!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 ale dosli sme na to 🙂 bude to vo vajickach 😝 aspon pevne v to verim 😀 😀 😀 😀

lamps
15. aug 2013

@mysiatkoo
@jakelina - Majka, toto ja poznám, dávali nám to na pôrodnici, keď som tam ležala tehotná, len som netušila, že ti to môžem dať aj teraz, moc ďakujem
@pristela
@pipka dievčence ďakujem 😵 😵 😵 😵

mysiatkoo
15. aug 2013

@pristela tak citat ze som king od tortoveho guru je splneny sen 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 idem po tie cisla...

jakelina
15. aug 2013

@reruna pokud zůstane, dej zamrazit a udělej třeba na neděli roládu a tam to spotřebuješ. Já to tak často dělám, vím že se to za jeden den sní a nic tomu krému není. Navíc ho fakt v pátek zamrazím a v neděli se to sní. 😉

pristela
15. aug 2013

@mysiatkoo ty si maskaaaaaaaaaaaaa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 normal pojdem pak zvazit aj ja , len napis ci si vazila so škruipinou abo bez 😀 😀 😀

lamps
15. aug 2013

@pristela my sme dobré, všetko robíme tak od oka a chuderky žienky, ktorým radíme 😀 😀 😀 😀

csina
15. aug 2013

Mile zienky tortarky... pruser si na mna brusi zuby... moja slecna ma v nedelu narodky a teta, co nam mala piect vazne ochorela a z torty nic nebude... nechcem malej kazit radost, tak sa pokusim o nemozne..... len ma trapi, ze ,nemam ziadne farby doma a musim velmi improvizovat..asi vyuzijem uz farebne cukriky, ale ona by chcela tortu s Pou... neviem, ci vam to nieco hovori, ale potrebujem akekolvek rady a tipy, ako vykorculovat aby ocka ziarili.... chcelo by to nieco efektne a nie velmi narocne....

mysiatkoo
15. aug 2013

@pristela 8 zltkov 136g, 8 bielkov 235g... to mas v priemere 46,3g na 1 vajce...

mysiatkoo
15. aug 2013

@pristela bez skrupiny 😀

reruna
15. aug 2013

@jakelina a déle by to nevyrželo v tom mrazáku? my máme v sobotu oslavu a budeme přeslazení, peču konečně pro nás - dělám dort, 4 rolády a 2 medovníky 😝 a dneska nám vypověděla lednička, nějak nevydržela ty tropy a to velké ochlazení te´d, začala téct, tak jsme dneska narychlo odmrazovali, což nebylo absolutně v plánu, tak mám teď časový skluz, ale zdá se že lednička bude fungovat

vladiella
15. aug 2013

@florentina no je tam v "oddeleni celiatikov" mrtvo uz od unora, mozno su na diete 😀, tak si musim poradit sama... ale dakujem 🙂

vladiella
15. aug 2013

@tertery kuk si tie linky odo mna na youtube p. Zdenka Michnova.

https://www.youtube.com/watch?v=cwIs9vt_CTk
lucula73
15. aug 2013

@csina a čo je to Pou?inak neviem ,takto narýchlo,dnes štvrtok a doma nič nemáš..........je to fakt ťažko........základné farby dostaneš aj v drogerii.......alebo urob lentilkovú tortičku,ak má rada lentilky,tým nič nepokazíš 😉

adrika202
15. aug 2013

a mám dotortované na tento týžden,chvalabohu 🙂

zuzzy12
15. aug 2013

Ahojte....prosim o radu....vymyslela som si že urobi plnku s Creme ole pudingom....len teraz čitam že puding je určeny na rychlu spotrebu 😕 .....použivate ho aj vy do plnok?idem robiť tortu na sobotu....bude to ok ?,