Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

florentina
15. aug 2013

@zuzzy12 ano, bude to v pořádku...používáme ho tu často...

zuzzy12
15. aug 2013

@florentina dakujem za rychlu radu 😉

vladiella
16. aug 2013

@florentina ako pracka? hotova?

mima595
16. aug 2013

@csina - neviem, ci aa ako si zdatna cukrarka..ale ked nie velmi zdatna..tak ja by som to vyriesila takto: kupila by som penove cukriky...biele a ruzove....tiez neviem, co je Pou..ale z tych bielych by som urobila potah a ozdobila by to ruzovymi..napr. kvietocky, srdiecka a figurku by som kupila v hrackarstve..nieco male, aby to bolo na strede torty....

mima595
16. aug 2013

no ja sa musim niecim "pochvalit"...neviem, ci ste to postrehli, ale ze zelatina za studena nesmie sa pouzivat s scerstvym ananasom, kiwi, datlami a figami????..netusite preco???? 😕 😕 😕

totitž som vcera isla robit dvojickam k narodkam kolac...tie nekonecne oslavy mi uz lezu krkom, tak som namiesto torty rozhodla sa pre kolac..... a a chcela som plnku..slahacku+ kyslu smotana..a na to mandarinkovy kompot + kiwi..a ked som chcela tu plnku vystuzit zelatinou za studenouu..a tam popis..nesmie sa pouzivat s cerstvym kiwi a ananasom....

takze som musela improvizovat, lebo kompot mi nevysiel na cely kolac......

eliska22
16. aug 2013

@csina no nazdar 😀 akú farbu potrebuješ dosiahnuť? ja som pozerala, čo je to to pou, a to je to niečo divné ako trojuholník 😀 to by si mohla urobiť tak, že normál okrúhlu tortu urobiš a na to buď vymodeluješ alebo len vyrežeš tú postavičku 😉

sikag
16. aug 2013

@csina myslis macka pu? urob kludne biely potah z bielych curkrikov alebo teda ruzovy z ruzovych, to nemusis farbit. a postavicky dostat kupit aj hotove. alebo v niektorych potravinach dostat take malicke balenia farebnych marcipanov, z toho sa da modelovat

sikag
16. aug 2013

@lamps flector naplaste su super. prajem skore uzdravenie!

sticker
16. aug 2013

@csina @eliska22 @mima595 Ten Pou je taká hra v mobile 😀 Je to akože "kako" - hovienko, ale my doma tomu hovoríme zemiak 😀 😀 A včera som tiež prázdila net a hľadala inšpirácie na nete, no našla som asi len dve torty 😒
Úplne neplánovane to chcem na nedeľu, len tak pre malého kamaráta. Tak spravím ob. kruh tortu a na vrch by som to vymodelovala. Ale ešte som nikdy nič nemodelovala, tak neviem či skúsim burizóny a pohľadám ako nato, alebo punčovinu. Len ja nemávam moc odrezkov 😝 A farba toho môže byť hnedá, tak to by si mohla aj kakaom, ak nemáš farby a napr. šaty spraviť z ružových cukríkov. A podklad spraviť z bielych cukríkov, alebo z modrých..... Ale ja som úplny amatér, takže ešte Ti baby možno poradia lepšie 🙂

jakelina
16. aug 2013

@reruna určitě vydrží dýl, ale já se to snažím spotřebovat hned.

lamps
16. aug 2013

pridávam moje včerajšie snaženie - kuchárku a kuchára, idú na svadobnú tortušu. Kuchár mal byť v čiernej rovnošate a mne pripomína skôr kominára, ale tak....

pristela
16. aug 2013

@sticker to mas uuuplne jednoduchu torticku , más statsie ze malicka ma rada toto 😀
http://fall-fashiion.blogspot.sk/2013/07/gentet...
http://www.misdulcespastelitos.com/p/tartas-con...

aduskatt
16. aug 2013

@mima595 lebo to dane ovocie obsahuje enzym, ktorý spôsobí topenie zelatiny..... myslim, ze to neplati pre ovocie v konzerve, ale pre cerstve, ale nedam ruku do ohna za tu konzervu

mima595
16. aug 2013

@aduskatt - diky..vies, ze uz som kolkokrat robila s tou zelatinou... A VSIMNEM SI TO AZ TERAZ?? 😕 😕

aduskatt
16. aug 2013

@mima595 to sa stava🙂

jakelina
16. aug 2013

@lamps to jsou krásné postavičky

aduskatt
16. aug 2013

@mima595 ja som sa, uz velmi daaavno divila, preco sa mi roztiekla slahacka so zelatinou.samozrejme, milujem ananas, tak som ho tam dala hojne a cerstveho🙂

mariann2
16. aug 2013

ahojte kočky, po dlhšom čase prikladám dve svadobné tortičky

florentina
16. aug 2013

@vladiella děvče, zatím se tady s ní ještě peru 😀

lamps
16. aug 2013

@mariann2 obe sú prekrásne 😵

csina
16. aug 2013

@eliska22 no a dalsi problem, dnes musim aj korpusy piect aj naplnit a teda nejaka parizska slahacka neprichadza do uvahy, kedze cez noc musi varena chladnut.... takze prosim si pekne nejaky naozaj chutny a lahky tip na coko plnku... lahky myslim, vzdusny, chutny 😀 chce do toho banany, tak asi urobim mramorovy a tu cokoplnku, zatial som mala odskusanu pudingovo maslovu, a parizsku slahacku, ine este neviem........

jakelina
16. aug 2013

@csina když nemůžeš chladit pařížskou, tak si ve šlehačce uvař čokoládu, nechej vychladit a pak zašlehej do 200 gramů másla. Krém je lehký a moc dobrý. Ještě přidávám i dvě lžíce kakaa do té šlehačky, když to chci mít víc čokoládové a prošlehám metličkou. Netrvá to dlouho, hrnec dej do studené vody a míchej občas a mezitím našlehej máslo. Dělám ho často a nikdy se mi nesrazil.

pristela
16. aug 2013

@csina paríž urobis aj bez nocneho chladenia 😉 ja nikdy nemam cas a ani trpezlivost aby som to chladila cez noc, alebo nikdy nestíham? vcul sa neviem rozhodnut 😀 roztopim coko v slahacke , po miernom ochladnuti strčim v tom hrnci co sa varila do mrazaku , za dve hodky vyberiem a vyslaham /stale v tom iostom hrnci co sa aj varila/spolu so stuzovacmi a hotoffka.
Ak ale toto nestihas , doporucujem mascarpone plnku s čokoládou a ked uz ani to nie tak čoko pribináčik 😵

eliska22
16. aug 2013

@lamps milujem tvoje postavičky, sú nádherné 😵 😵

mirinecka
16. aug 2013

ahojte kočky, som tu dlho nebola, teraz idem robiť tortu babke a snažím sa o gladiolu 🙂 , len chcem vedieť na koniec tortu alebo kvety aj striekate leskom alebo už ničím, lebo mne sa zdajú tie moje farby také matné, robím so smartflexu a ničím nepodsýpam, ale aj tak sú neni také žiarivé

eliska22
16. aug 2013

@csina alebo bešamelový od Vladky 😉 len neviem teraz recept 😝

katkak23
16. aug 2013

@lamps ty si super paradni su ... ja len nechapem ako sa ti tak pekne modeluje v tomto teple...ja som vcera ledva ulepila zajka ale sa mi normalne smf lepil na prsty desne a to v noci...

pristela
16. aug 2013

@lamps zlatino , nechces vyrábat postavicky aj mne ??? prosiiim , pekne prosiiiiim 😵 😵 😵 😵 alebo potrebujem vymeniť moje deti 😠 😠 😠 to je desne , ja cela stastna ze ako tak podobnost pandy a dokonca stoji a drzi aj bez výstuží a šparadiel a oni este pazúre na mini labách riešia a stehy na gaťách 😠 😠 😠 😠 😠 🤐 pomoooooooc

vladiella
16. aug 2013

@florentina pcha, ja idem na korpusy az teraz, do rana som robila vyzdobu, vratane tej macky, a to mam rocne miminko v jedalenskej stolicke a ani neviem ako sa volam, rura uz predhriata... chaos. zajtra je oslava, 30 sestra. no musim zabojovat. len sa bojim ze zas stratim cas hladanim receptu na plnku, mam mascarpone tvarohy zakysne smotany slahacky 90% cokolady ribezle cerstve banany zavaraniny dzemy z ikei stuzovace zelatiny... a neviem co a ako zmiesat. ale urcite skusim ten g... neviem si spomenut Vas coko krem aj pod marcipan...

vladiella
16. aug 2013

@florentina a budu na nej pootvorene dvierka a budu z nej liezt von bankovky?? 😀 😀 😅