Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
16. aug 2013

@pipka 😀 😀 😀 😀 a čo si porábala, veď na dovolenke treba oddychovať 😀

pipka
16. aug 2013

@lamps aaale doobeda sme sa boli s deckami fotit, potom bleskovka nakup, doletela som spotena domov , nakrmila to tu, ulozila spat a zacala makat na torte...az do stvrtej poobede, to uz mi kamos volal, ze stoji pred vchodom 😅
tak som rychlo fotila a odovzdala 😅 😝
potom s detmi von a kupanie a klasika vecerne ritualy...mm v robote, takze cely den sama 😝
naaa a tak nemam cas ani dychat 😅 😀 nie ešte citat 😝 to az teraz, ked konecne vsetci zachrnia 😀

katkak23
16. aug 2013

dievcata pomoc neviem nic konstruktivne najst k vlaciku na tortu pre dospelu...vsetko l en detske alebo uuuplne jednoduche... pomozte nejakym obrazkom alebo postupom dakujeeem

demeterka
16. aug 2013

@lamps a ked karton, tak to nie je moc makke pod tortu? lebo zase drevotrieskovu dosku bezne doma nemavam 🙂

mrka2
16. aug 2013

@katkak23 nieco take? http://tortyodmamy.sme.sk/node/110820
alebo http://tortyodmamy.sme.sk/node/206496 alebo si najdi obrazok vlaku - nie tortu,ale normalne vlak a podla toho si vymodeluj 🙂

katkak23
16. aug 2013

@mrka2 dakujem moja...no problem je ze ma musi kopnut muza asi...to je pre 81rocnu tetu ktora kedysi robila u zeleznic...tak neviem ci nejaky parny rusnik alebo co...ja fakt neviem...

csina
16. aug 2013

Tak baby dokladam moju amatersku pre dceru,este raz dakujem... Prave som spsatala kuchynu, a padam na hubu, este som tam chcela nieco na pozadie ale nevladzem..malemu dnes vysgel prvy zub a patricne to oplakal a onervoval,tak rom rada,ze je aspon takato.. Pre tych,co nevedeli- Pou je elektronicke hovienko,o ktore sa treba denne starat,nieco akö tamagoci 🙂 ja mam tri zive tamagoci, ale tak co narobim,ked je to taky hit 😀

csina
16. aug 2013

@alenkam. Robila som 6dkg masla a rovnako hladku muku, z toho urob zaprazku a zalej 400ml mliekom, uvar besamel a do tepleho 200g cokolady, nechaj vychladnut a uslahaj 250g masla s psas.cukrom podla chuti a kakao a spoj obe hmoty do hladkeho kremu

nika266
16. aug 2013

Tak tu je posledná tento týždeň,je pre moju susedu ,maj.Slovenska vo vzduchovej zbrani,dufam že sa jej bude páčiť

pristela
16. aug 2013

@katkak23 netusim ako ti to pootvara , ale tak snad .-) keby si dala urobit na oplatku obrazok sk vlaku mohla by si toto , hore das meno , vek a mas pokoj 🙂 : http://media.cakecentral.com/modules/coppermine...

mrka2
16. aug 2013

@katkak23 tak ja myslim,ze tej pani v uctihodnom veku to bude naozaj jedno 🙂 tak asi by som veru dala nejaky starsi typ vlacika, tie nove mozno uz ani nepozna. neviem, nepoznam ju,tak to tazko... 😒 urcite ti nieco napadne 😉

katkak23
16. aug 2013

@pristela skvele s tou fotkou uz som ju nasla...hihi je to super napad a moj muz a to take bez roboty... 😝

katkak23
16. aug 2013

@pristela jejj zanetka ty si super tie dva cierne su skvele a ta vata namiesto pary no nema to chybu...dakujem ti moc moc moc ide sa mi hned lepsie spinkat 😎 😎 😎

katkak23
16. aug 2013

no este posledne dve 😉 prvá krajka a prvé babo na torte 😀
mackov na pismenkach som si požičala od @wera.g dakujem 😉

florentina
17. aug 2013

Kočky, tak tu je ta dobojovaná pračka a jedna rychlovka pro manžela k narozeninám...!

zuzzy12
17. aug 2013

Tortarky....prosim Vas ako by som urychlila schnutie kvetin zo smartflex -velvetu??

akzuzs
17. aug 2013

@zuzzy12 daj do prepravky na vajíčka to trochu pohltí vlhkosť ale mne tu tiež poradili jednú dobrú radu rob si kvetinky dva tri dni dopredu. Musíš mať sucho to potrebuješ na schnutie

akzuzs
17. aug 2013

No pridávam svoje výtvory . Tá futbalová je pre bývalého hráča MŠK Žilina. Tak pre to. Je vo vnútri punčová a moja prvá svadobná. Spodné korpusy sú mramorové s karamelovou a vanilkovou plnkou(použila som vanilkový struk) a vrchný korpus je tiež mramorák a plnka mliečna čokoláda a tiež vanilka. Ďúfam že sa bude neveste páčiť a že keď si pre ňu o 9tej prídu tak ju zvládnem uniesť dole k autu 😀

lamps
17. aug 2013

@demeterka no musíš dať taký riadne tvrdý kartón alebo ho treba dať 2 -3 vrstvy a zlepiť dokopy a potom obaliť

jakelina
17. aug 2013

@katkak23 krásné, já už mám úchylku, mně tam chybí háček nad C. Česky by se Alice skloňovalo Alička. Ale možná je to dobře slovensky.

zuzzy12
17. aug 2013

@akzuzs no ved toto...nejako mi to navychadza robiť si ozdoby dopredu 😠 😠 😠 ...... a som začiatočnik a hovorim si že ved ten smart minule celkom dobre schol 😀 😀 .....ale vymyslela som si orchidejky....na drotikoch 😀 😀 😀 😀 😀 😀(l ahko sa pozera na tie postupy) pre kmotru a monster pre jej dceru(to je oblatka)....hmmmm...ale moc mi to nešlo 😒 .....dala som ich do okna na obale od vajec 😝 ......a toto som vytvorila.dufam že na buduce sa donutim robiť ozdoby skor.....ale ked ja možem tvoriť len ked decka zaspia....a to som už aj ja ko.

zuzzy12
17. aug 2013

....a to som ešte nezohnala flor.pasku.....tak som improvizovala 🙄 🙄 --s takou stuškou z organzy+gel na oblatku

lifinka
17. aug 2013

Ahojky holky, přidávám včerejší dokončený dort, váha 3,590kg, světlý, mramorovaný, kakaový korpus a krém karamelový. Bála jsem se drátkování, krom ibišků jsem nic nedrátkovala, tak snad to je přiměřeně O.K. Mám namožené zápěstí pr.ruky, ani jsem nemohla obarvit hmotu, no ale jsem holka šikovná a vydržela jsem, mám tam veral a obvaz tak snad povolí.

lifinka
17. aug 2013

😀 a fotkuuuu 😀

florentina
17. aug 2013

@vladiella ne ne 😀 ...má to být pro pani co má mandl, né pro mafiána 😀

jakelina
17. aug 2013

@lifinka moc hezký ho máš.

lifinka
17. aug 2013

@muffinka8 krásný Micky, vidíš, neměla jsi vůběc důvod se bát, super se ti povedla 😉

lifinka
17. aug 2013

@jakelina díky, ty když děláš růže na drátek, tak z jakého průměru kolečka je máš?

mysiatkoo
17. aug 2013

@florentina ta pracka je perfektna 😀