Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

duplicka
5. okt 2010

@danciacik no ved to, ten nas pp, hmmmm, nic budu musiet byt ok aj praskove 😒 a nabuduce si uz objednam z netu skor a nie ako vzdy na poslednu chvilu 😀 😀 😀 😀 😀

danciacik
5. okt 2010

Ja to tiež riešim objednávkami z netu, práškové mám síce nakúpené ale gélové sa mi páčia viac. 😀

duplicka
5. okt 2010

este predsa mini dotaz ked mam pudingovo maslovu plnku mozem na to supnut cukrikovu hmotu, alebo mam natriet iba maslom? dakuujeemmmm

danciacik
5. okt 2010

Baby práve som dostala objednávku na tortu psíka, mám nejakú predstavu ako ho urobiť ale neviete kde by sa dal pozrieť fotopostup?

akme
5. okt 2010

@duplicka môžeš to potiahnúť 😅

akme
5. okt 2010

@gabkazabka skús dve okrulé torty potom orezať a dotvarovať punčovinou 😎

duplicka
5. okt 2010

dakuujeem

daniz
5. okt 2010

Ahojte, toľko nádherných tortičiek, tééééda. Super. Najradšej pozerám po víkende, toľko peknučkých tort tu vždy pribudne. Ste šikulky...

vinka
5. okt 2010

@gabkazabka ja by som urobila v okrúhlej klasika po okrajoch zrezala a vrch dotvarovala punčovinou. 😉

katuskad
5. okt 2010

Ahojte, viem že ste to tu už niekde rozoberali ale predsa by som sa vás spýtala, koľko pýtate za tortu? závisí to od toho, čo do nej dávate? alebo máte nejakú fixnú sadzbu, nechcem veľmi draho ale tak zas nech z toho predsa len niečo mám, ked už napečiem niekomu cudziemu, dopredu dakujem za infošky. pekný dník vám prajem

mrka2
5. okt 2010

@gabkazabka ahoj, ja som robila lienku a tiez som si pytala radu tu na konikovi a napokon po radach tuto pritomnych sikovnych zeniciek som stvorila lienku klasika z okruhlej formy a len vrch som dotvorila puncovinou obluk. nic som nezrezavala. niekde tu som dala aj foto,ale nemozem to najst,tak to dam este raz. ale ked chces robit taku, ze telo+hlava,tak to ti neporadim. az taky expert nie som 😀 🙂

bury
5. okt 2010

@gabkazabka - tohle je krásná beruška http://www.toprecepty.cz/recept/14867-beruska-d... ale paní má na to formu 😒

sloniiicek
5. okt 2010

ahojte kocky. tak to su moje posledne torticky.

gabkazabka
5. okt 2010

Baby,ste velmi zlate,dakujem vam....pomohli ste....nakoniec sa asi inspirujem mrkou....a pozeram ze si zo SNV? 😉

danciacik
5. okt 2010

Ahojte ešte raz vás idem poprosiť o radu. Pani si už vybrala tortu, chcela by som ju urobiť čo najlepšie. Ale ako vytvarovať tú hlavičku a labky? A ako na tie očká? Ďakujem vopred za každú radu.

nikanika28
5. okt 2010

@danciacik tu mas celkom dobry navod http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=324&... ..no a tie ocka - spodna vrstva biela hmota, na to modre kolecko o nieco mensie a na to cierne kolecko 😉 ..teda ja by som to tak spravila 😅

danciacik
5. okt 2010

@nikanika28 ďakujem, toto je super, veľmi si mi pomohla 🙂

lussy23
5. okt 2010

@sloniiicek - nádhera.

@nikanika28 - kde tam mám nájsť návod? Tiež ako začinajúca cukrárka by som chcela vedieť psíka.

danciacik
5. okt 2010

@lussy23 to sa musíš registrovať aby ti to ukázalo

mrka2
5. okt 2010

@gabkazabka pozor, ja som len okres SNV 😀 ale SNV a hlavne Dracika v Madarase poznam aj na slepo 😀 😀 😅 tak som rada,ze som ti to trosku ulahcila,dufam,ze sa lienocka podari. ale ja keby ze ju robim druhy krat,asi by som upiekla rovno v nejakej gulatej miske a nemusela by som dat ani puncovinu. porozmyslaj, mozno to tak bude este jednoduchsie 😉

vinka
5. okt 2010

Baby máte niektorá dobrý recept na mliečny marcipán?potrebujem potiahnúť tým dakujem.

vinka
5. okt 2010

@sloniiicek krásne torty.čista práca 😉

bzucinka2
5. okt 2010

@sloniiicek krasne ako vzdy 🙂

daducha
5. okt 2010

@vinka mliecny marcipan robim zo stranky aldoska.cz a je super manzel mi ho vzdy polovicu zje 😀

bury
5. okt 2010

@vinka - já jsem dělala tento a super 😉 ale zatím jsem dělala jen jeden dort, takže dlouhodobá zkušenost není 😉

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=50094

vinka
5. okt 2010

baby dakujem vám. 😉

bury
5. okt 2010

holky jak uchováváte třeba figurky, nebo jiné ozdoby - kytičky, které si uděláte dopředu? v ledničce? aby to drželo a nezměnilo to tvar....

vinka
5. okt 2010

@bury ja v doze ale v špajzy nie v chladničke

lucisa
5. okt 2010

@daducha není ten název stránky jiný? Mě to hlásí chybu, že stránka neexistuje ☹

@vinka já taky zatím dělal jen jeden a podle tohoto, šlo to docela pěkně, až ale vyzkouším i jiné, budu srovnávat 😉 :
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=28454,