Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

tertery
18. aug 2013

@sisix Ahaaa

Holky, budu si vyrábět pár dní dopředu na dort hlavy placáté jen 2D, jak je pak uchovat na nějakém tácku přikryté potravin. fólií? Bojím se aby se pak daly připlácnout na kulatý korpus...moc díky za odpověď 😉

mysiatkoo
18. aug 2013

@sikag jasne 😀 😀 😀, polystyren mojim znamym neuveritelne zaxutil 😝 @vlada111 vdaka! 😉

jakelina
18. aug 2013

@tertery když ti to ztvrdne, tak už to pak nenarovnáš. Jedině skladuj připláclé na formě, ve které budeš péct dort, aby to mělo takový obloukovitý tvar

mysiatkoo
18. aug 2013

@pristela Oh my godness... roztomilejsiu opicu som este hadam nevidela..

luciahromadkova
18. aug 2013

@mamcas no super boba stavitela chce moj syn a hlavne vsetky stroje... miesacka, buldozer, bager, autozeriav.... 😀
hasic Sam kamoskin syn ma narodky a oslavuju s priatelmi
vlacik thomas v nedelu maju oslavu s rodinou
tesila som sa ze dam mozno nejake zvierata, krtko, macko... a tak mozem zabudnut asi ma porazi.... 😀

mamcas
18. aug 2013

@luciahromadkova no tak tie stroje ti nezaviiidim 😝 ja to robim tiez do rodiny a dolezity je nastastie len buldozer 🙂 poziadavka na postavicku boba ani nie je ale asi ju skusim, nech viem, ci viem 😀
Poziarnika mam robit pre kamosku, teda jej syna a to este absolut netusim co na torticku urobim, lebo nemienim robit auto k nemu 😝
Ja mam este teraz vcielku maju, tak aspon nieco nezne 🙂 kedze mam dvoch chlapcov tak pochybujem, ze niekedy pre nich budem robit nieco podobne 😝

mrka2
18. aug 2013

@petkaa28 woow, perfektné sú všetky!!! 😵
@pristela no tá je rozkošná 🙂 milunká

tertery
18. aug 2013

@jakelina A jde to udělat nějak aby to neztvrdlo...?

jakelina
18. aug 2013

@tertery a z čeho budeš modelovat?? Mléčný marcipán je dýl měkký, dej do sáčku a je to.

luciahromadkova
18. aug 2013

@mamcas chlapi... to poznam zacala som 3D mc queenom, potom na MDD ze smetiari, teraz syn bob... posielam kamoske ze farma.... /teda aj s traktorom.../ 😀 😀 😀 a take ze maco s lietadlom alebo krtko v lodke alebo s mickey a ona ze thomas a hasic sam... ale to tiez mozno preto, ze dnes ich manzel k hasicom zobral aj kamoskinho drobca a aj mojho syna 😀 uschnem z toho... keby to nebolo aspon naraz, lebo mam z toho aj strach....ale ved nech maju drobci radost, prinajhorsom to isti jedla oblatka....zajtra skusam vlacik taky z horaliek, musim takto vopred...

mamcas
18. aug 2013

@luciahromadkova hehe 🙂 mne este krpan nediktoval co chce, mozno na tretie narodeniny uz bude 😝
Nepochybujem, ze to das a decka budu nadsene 🙂 ja mam zaroven najradsej detske torty a zaroven tvrdim, ze su najtazsie prave kvoli modelovackam 😅 ale milujem ich farebnost a moznost sa vyhrat 🙂

tertery
18. aug 2013

@jakelina Takový ten falešný, ze sušeného mléka...

jakelina
18. aug 2013

@tertery ten je trochu měkčí než třeba Smartflex, alespoň když já ho někdy dělám, tak netvrdne tak rychle.

vlada111
18. aug 2013

@mysiatkoo no ešte návod na takú hranu

vlada111
18. aug 2013

@pristela suprová

lucula73
18. aug 2013

ahojte dievčatá,
prosím vás,nemáte niekto uloženú krstinovú tortičku pre chlapca,v inej ako bielomodrej kombinácii?
raz tu bola taká zelenkavá ,ajj s hnedou kombinovaná,neviem od koho,som preklikala niekoľko sto strán,bolo to tento rok určite a nemožem to nájsť........
alebo akakolvek,nie v modrom...................ďakujem krásne 🙂

petkaa28
18. aug 2013

@elamaslakova
@mrka2
Ďakujem 🙂)

asianflower
18. aug 2013

Cauky holky..tak pridavam moju McQueenovsku pre neterku.(inspi net a ja).s autickami som sa hrala cely jeden den, a druhy som urobila vsetko ostatne..fakt len s uzasom pozeram ako to niektore z vas stihaju ze 3-4-5-6 tort za vikend🙂) klobuk dole..a krasne dielka ste tu zase popridavali.

pristela
18. aug 2013

@maya30 ta s tym divecatko s gitarou je bombovaaaaa, ta postavicka uuuzasny výraz !!! 😵 😵 😵 😵

@mysiatkoo obe torticky bomboidnéééé 😵 😵 😵 😵

mimcak
18. aug 2013

Baby rýchla pomoooc aká plnka sa hodí k ananásu a banane. Má to byť v jednej torte 😝

aduskatt
18. aug 2013

@mimcak kokosova🙂

pristela
18. aug 2013

@sikag jj, ja real tvaricky robim z jedneho kusu, tvarujem prstami , jednou kosticou a špáratkom 😀 ale to sa popisat neda , to je naj ked vydis, ale pokial robim rozpravkove postavicky kde maju take vselikake vypukle nošteky tak si urobim tvar hlavicky aky potrebujem , necham trosku vytvrdnut /mozes aj uplne len ja nemam nikdy tolko casu :P/ potom nalepis gulicku-nos a kosticou ju tam po krajoch pritlacis a do sstratena roztiahnes, vodou to uplne vyhladis do hladulinka a nieje vidiet spoj, no prosto tazko popisovat 😅

@petkaa28 uuuuzasneee, mladomanzelska a boxerska jasny víťaz pre mna 😀 ale vsetky su kraaasne

mimcak
18. aug 2013

@aduskatt ony chcu ananasovo,bananovo a maslovu.

petkaa28
18. aug 2013

@pristela dakujeeem 🙂))

aduskatt
18. aug 2013

@mimcak no ved urob kokosovu maslovu🙂

mimcak
18. aug 2013

@petkaa28 krásne tortičky. Prosím ťa toho mimona či čo to je 😀 si v akej forme piekla? vystužovala si ho v strede a kolko mal cca kila? Tolko otázok naraz prepáč ,ale mám takého robiť na piatok.

pristela
18. aug 2013

@mimcak urob im traseny s ananasom a bananovy puding s maslom a mas to 😝

timuss
18. aug 2013

ahojte 🙂 tak som si povedala, že vyskúšam si vyrobiť marsmallow fondán.. a mám to už za sebou, len neviem, či to mám dobré...kúpila som si Haribo Chamallows Barbecue cukríky a na základe všelijakých receptov na fondán som si myslela, že by mali zobrať cca 300 g cukru na 100 g cukríkov...no a nakoniec to dopadlo tak, že z cca150 g cukríkov (neviem presne, lebo k pôvodnej dávke som musela pridať ďalšie cukríky) mám 340 g hmoty...myslíte, že je to dobré? spotrebovala som oveľa menej cukru, ako som si myslela, že budem potrebovať...ak teda dobre rátam na 150 g cukríkov to je 190 g cukru....
skúšala som vyvaľkať, išlo to horšie ako so Smartflexom, ale s tým som rátala, celkovo sa mi zdá táto hmota taká náročnejšia na prácu, ťažšie sa mi aj rezala, pripadá mi taká gumovejšia alebo ako by som to nazvala, ako Smartflex, ale zrejme si na ňu treba zvyknúť...

mysiatkoo
18. aug 2013

@pristela dakovala bomboidnej guru 😵