Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
jakelina
19. aug 2013
@lucula73 já mám takový obyčejný kovový, vypadá to jako větší stříkačka a jde to hrozně těžko. Mám z toho kolikrát puchýř. :-p :-p Nikde ho nemůžu najít, asi ho už ani neprodávají, protože jsem si ho beztak koupila jenom já 😃 😃 😃 a ostatní poznali, že je naprd :-p :-p :-p
jakelina
19. aug 2013
@dm1 ahoj po dovolené. To se mi taky už stalo, taky mi přišlo těsto tuhé a nějak málo ho bylo a pak najdu sníh v misce. Teď většinou peču korpus z celých vajec, tak alespoň nezapomenu dát bílky 😃 😃 😃
lucula73
19. aug 2013
@jakelina 😃 ,som sa zasmiala..........
ale tá rada že striekačka od nurofenu bol tuším od teba,nie?prečo to nepoužívaš? 😃
mamcas
19. aug 2013
Tak mali ho v pravej cokolade, ale uz ho nemaju 😞 nikde inde ho neviem najst...
halienka
19. aug 2013
@muffinka8 ja mám ten zelený, dostala som do daru a som z neho nadšená, ten systém točenia je super, lebo netreba vyvíjať takú silu ako keď to musíš stláčať, cez tenké dierky to ide samozrejme trochu ťažšie ale v pohode sa dá (ja som 44 kg tintítko a zvládam to 🙂 ) a cez väčšie úplna parádička, takže ja doporučujem tento zelený 🙂
vladiella
19. aug 2013
@dajna11
z netu
mysiatkoo
19. aug 2013
@muffinka8 zeleny jednoznacne.... ja mam tiez a je to zatial najlepsia investicia do pomocky, ktoru som urobila....
vladiella
19. aug 2013
a este tu niekto hladal inspi k 1 torte pre 3 tridsiatky, tak toto mi prislo celkom vtipne>
vladiella
19. aug 2013
@florentina a co tato? 😉
vladiella
19. aug 2013
to je asi nindza len pre dospelych ze?? :-N mylim sa?
vladiella
19. aug 2013
fuu tak to je rukaaaa 😃 😃 😃 😃
mrka2
19. aug 2013
@vladiella ja som si tiez najprv myslela,co ty 😃 😃 😃
jakelina
19. aug 2013
@lucula73 stříkačku používám, ale když chci třeba placaté tkaničky do bot nebo na vlásky takové jemné tenké nitě, tak to s tím neudělám. :-| Ten extrudér má různé nádstavce a stříkačkou udělám jenom jednu šňůrku 😉
luciahromadkova
19. aug 2013
@viera6 v teme 2 su postupy som ich tam vkladala, tak pozri tam 😉
lokalistin
19. aug 2013
neviem kto sa tu pytal na toho Tomasa, ja som robila v takom pekaci asi 30x22,ale bol to obor vazil 7,1kg
mimcak
20. aug 2013
@muffinka8 aj ja mám zálusk na ten extruder. :-N Len teraz som si už niečo nakúpila,tak musím trošku počkať a napiecť nejaké tortičky,aby som si nato vyrobila,lebo muža by už švihlo. 😃
sikag
20. aug 2013
@pristela dakujem za super tipy 🙂 vyskusam
muffinka8
20. aug 2013
@mimcak veď toto 😃
sikag
20. aug 2013
@lamps tie tvoje postavicku su uplne rozkosne!!! ako si spravila tie priesvitne kridelka? to by sa dalo pouzit ja na vily
mimcak
20. aug 2013
@muffinka8 inak maju ten extruder aj v KE myslím okolo 23eur.
pristela
20. aug 2013
@zsuzsu ja robila Thomasa na velkost klasickeho plechu a piekla som na nom tusin dva "platy" /korpusy/ z nich som ho pak vyrezavala , konecnu vahu mal 6kg a plneny bol pribinákom a malinami
lola11
20. aug 2013
@pristela ten je krásny - no na takéto 3D tortičky sa ja ešte nechytám 🙂 🙂 super
pristela
20. aug 2013
@lola11 aale prosím ta , treba skusat , mozno ani nevies a pojde ti to uplne do krasy x-) toto bol tiez moj prvy 3D a teda ze som mala riaden strach hlavne z potahovania takeho kusu 😞
Mne sa super pieklo v zaciatkoch, vravim tomu sladkaaaa nevedomost a kus šťastia 😃 😃
lola11
20. aug 2013
@pristela no však to, to - ked clovek začne piecť na objednávky, tak tá zodpovednosť desííí 😞 😞
muffinka8
20. aug 2013
@mimcak a kde ho maju?
zsuzsu
20. aug 2013
@pristela @lokalistin dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem moc ste mi pomohli 🙂
mimcak
20. aug 2013
@muffinka8 Obchod svet nápadov. Perfektné veci tam majú vela som od nich nakúpla šablony na stencils,vykrajovatka ,plastové formy,stuhy, Majú aj internetovú stránku.
mimcak
20. aug 2013
@muffinka8 http://www.svetnapadov.sk/ ked som tam bola prvbykrát tak som tam bola hodinu. 😃
lamps
20. aug 2013
@sikag sú z plátkovej želatíny

Začni písať odpoveď...

Odošli