Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
27. aug 2013

@florentina no znám 😅 😝 ale tak hadam sme nejake ŽENY 😝 😀 tak to zvladneme 😉 drzim teda palecky na oplatku aj ja tebe 😎
ja mam este to stastie, ze som nastupila spat na svoje miesto..aj ked tiez sa vela zmenilo..od koletkivu az po osnovy...takze vlastne zacinam akoby uplne nanovo aj ja 😅 😒

florentina
27. aug 2013

@luciahromadkova ten hasič Sam je úžasný!!! hrozně se mi ten dortík líbí, hrozněěě se ti to povedloooo!!!

pralinka25
27. aug 2013

ahojte baby. dlho som neprispela lebo sa snazim postupne po dovolenke docitavat. ale mam taky problem a prosim o vas nazor. dnes som urobila tortu na zajtra rano a oni mi pred chvilou napisali ze oslava sa kvoli zlemu pocasiu presuva na piatok. mam tam pribinak a mrazene maliny a cernice. vydrzi to?

aduskatt
27. aug 2013

@pralinka25 myslim, ze vydrzi

dadussh
27. aug 2013

@ivcak333 ja davam na jednu slahacku jeden stuzovac. ovocie na vrch plnky davam.

lucula73
27. aug 2013

@pralinka25 ja si tiež myslím,že vydrží..............ale by som im povedala,že toto sa nerobí.........akože čo si mysleli,že si ráno privstaneš a spravíš im ju? 😝

lokalistin
27. aug 2013

wrrrrrrrr baby robim ruzu(z gumpasty-ta ma doteraz nikdy nesklamala 😝) a neschne mi to je tu strasne vlhko 😢 😢 😢 😢 aj znak tlsty by mi mal do soboty vyschnut ma stat,ma porazi ak mi to nevyschne vrrrrrrrrrr 😠 😠 😠 😠

florentina
27. aug 2013

@wera.g krásné dortíky!!!

florentina
27. aug 2013

@kader perfektně se ti dortík vydařil...paráda!!!

florentina
27. aug 2013

@pipka děkuji 😉 a určitě zvládneme, musíme 😀

florentina
27. aug 2013

@pralinka25 myslím, že vydrží...mě minule málem trefilo, jak jsem dělala tu pračku...byla domluvená na pátek a že nakonec nemůžou přijet, dort už v lednici a já odjela na dovču, tak říkám, ať se domluví s manželem, jak si to vyzvednou ...prý o víkendu no a nakonec si to vzali tuším až v úterý a jedli prý v středu a čtvrtek a nějaký malý zbytek si ještě prý vezli na chatu...no co na to říct, jen doufat, že to přežijou ve zdraví... 😠 🙄

pralinka25
27. aug 2013

@florentina 😀 moje nervy
akoze ja som jedla tu tortu tiez uz na nejaky piaty den ale ja som nezmar a mna neskoli nic ale pre druhych je to predsa len ine

lucula73
27. aug 2013

@florentina no pekne,taký posun,že torta na piatok,vezmú v utorok a jedia pomaly ďalší víkend 😀
Ja som bojko v tomto,tých 5 dní maximum,pre cudzích........hoci doma niekedy aj po týždni tortu dojedáme a nič je niet.........
V máji som robila jednu čokoládovú,v stredu večer plnila,lebo cestovala dalej a bola na sobotu.a oni mi napísali o týždeň vo štvrtok!!! že práve dojedli posledný kusoček a bola lepšia ako v sobotu..........až ma zamrazilo.....vanilkový krém tam mali,ten od daduchy tuším,číže uvarené to bolo,ale ajj tak 🙂 😝

pralinka25
27. aug 2013

ludia su blazni niekedy. ale ja som tiez ako svab 😀 mna by neskolila asi ani po mesiaci 😀
ale teda pre druhych vzdy co najcerstvejsie to sa tiez bojim ale zas to uz clovek ani neovplyvni kolko ju oni budu jest. ak su to cvoci tak neriesia
tato moja sa v ten piatok zje isto cela lebo tam budem aj ja takverim ze nikomu nic nebude lebo by som fakt bola sklamana.

lucula73
27. aug 2013

@pralinka25 tak to je ok,ak ju budú určo v piatok jesť.............to je iné,že vieš o čo ide...... 🙂
No a moj muž dojedá u nás napr. všetky jogurty po záruke,rekord má 5 týdžnov po 😝 ...a verte,nikdy mu nič nebolo..........mne tu ale natíska sa otázka že čo tam dávajú,že to tak dlho vydrží 😠 😠
za mojho detstva jogurt mal trvanlivos´ť pár dní a dosť 😕

pralinka25
27. aug 2013

@lucula73 no presne si tiez kladiem otazku ze co je v jogurtoch lebo mne sa tiez podarilo zjest aktiviu mesiac po zaruke. som si akosi neuvedomila ze je tam iny mesiac lebo bola zabudnuta jedna jedina mezi cerstvymi. a az ked som to vyhadzovala prazdne mi trklo. ale na chut bola uplne v poho a ani mi nic nebolo takze tie zive kultury no neviem ake maju na mysli :D kazdopadne odvtedy taketo akoze jogurty nekupujem.

lucula73
27. aug 2013

@pralinka25 však to,že ani chuťovo im nič nie je.........no žije to v tých jogurtoch naveky,tie kultury 😀

ludkas31
28. aug 2013

@dadussh ahoj chuti vyborne ja som najskor robievala s bielou cokoladou a to bolo vyborne ale moc sladke a ta horka bolo uzasna pre tych ktori nemusia mat vsetko presladene takze ja uz len s horkou cokoladou robievam

evala777
28. aug 2013

ahojte dievčatá, chcela by som vás poprosiť o nejaké nápady, dochádza mi fantázia 😒 , zadanie je: jedna torta pre dve dievčatká, jedna má dva roky a druhá krstiny....vraj ty niečo vymyslíš....neviem ako to skombinovať ☹
Ďakujem veľmi pekne

ajka82
28. aug 2013

baby pomooooc, nemate niektora nieco pre dirigenta a spevacku, potrebujem nieco nakombinovat na svadobku, pre takyto parik 😅 (a mm mi vravel, ze najlepsie aj so zborom, no nemilujte ho 😝 🙄 )
este ma napadlo zadanie vlaciky chuggington ...nic pekne som nenasla :(
dakujeeem

jakelina
28. aug 2013

@vlada111 já jsem taky pracovala celé těhotenství a hned po porodu. Naučila jsme se i kojit u počítače 😀 😀 😀

florentina
28. aug 2013

@jakelina tak to jsi opravdu dobrá 😀 , to já nějak nedokázala, takže dělám zásadně po nocích, když malá spí...ale je fakt, že párkrát jsem potřebovala dokončit DPH a tak malá lezla po kanceláři a razítkovala, hrála si s kalkulačkou aj. a já narychlo dodělávala přiznání a letěla na poštu. A pak jsem měla výčitky, že se jí mám věnovat a né účtovat, ale ona kupodivu tyhle chvilky s účtovnickým náčiním miluje...teď už si hraje jakože taky pracuje a tak mě už i vyhazuje ze židle od počítače....

jakelina
28. aug 2013

@florentina malý je taky zvyklý, já ho tahám na všechny úřady a někdy je hodný a někdy taky ne. Malujeme a povídáme, když čekáme a je fakt, že si taky někdy říkám, že si to s ním neužiji tak jako s těmi ostatními. Ale on má zase výhodu velké rodiny, každý s ním chvilku poblbne, pohraje si, tak to zase nemá asi tak špatné. 😀 😀 😀

dadulka271
28. aug 2013

@katarina51 nie nie to som nepísala šak by som to ešte teraz písala 😀 to je vytlacene na jedly fondan 😉

florentina
28. aug 2013

@jakelina určitě to má skvělé, mít tolik brášků je hrozně prima! No já ze začátku z toho byla smutná, ale zjistila jsem, že mi to vadí spíš kvůli mě, než kvůli dceři, neb jí se věnuji stoprocentně, to jsou výjimky, že jsem dělala s ní, jinak opravdu v noci a tak jsem si spíš říkala, že si tu mateřskou neužívám...ale to taky není pravda, užívám si ji dost, pořád někde výletujeme a tak, spíš je to o tom, že si neodpočinu, když jsem pořád v zápřahu. No ale jinak to prostě nešlo (práci jsem nedělala proto, že bych ji tak nuntě potřebovala ke štěstí, ale jen kůvli penězům), tak nemá cenu si s tím lámat hlavu a říkat si co by kdyby...prostě tak to je a hotovo. Jen si říkám, jáká to musí být jinak pohodička, opravdu dovolená, s jedním dítětem na mateřské, když bych neměla práci a ještě dorty.... 😵

mizulienka
28. aug 2013

ahojte dievcata 😉

holky z ciech @jakelina a ostatne, prosim vas da sa u vas v lidli platit nejakymi poukazkami, ako su gastro listky alebo pdoobne? dakujem

jakelina
28. aug 2013

@mizulienka zlato to nevím, ještě jsem neviděla, že by tam někdo tím platil. A to tam chodím často.

aduskatt
28. aug 2013

@mizulienka a myslis, ze Slovenskymi by sa dalo v Cechach? ale uz som pisala na helpdesk, tak ked odpovedia, dam Ti vediet🙂

mizulienka
28. aug 2013

@aduskatt @jakelina davam vam dievcata 😉 ste zlate.

to hladam pre muza, je v aute a potreboval to zistit do prace 😉 ale teraz mi vravel, ze on myslel skor na take tie darcekove poukazky co su...ze kupis poukazku v urcitej hodnote a potom ju mozes niekomu darovat, ale tak to netusim ci Lidl nieco take ma 😉

aduskatt
28. aug 2013

@mizulienka otazka pridaná, dám Ti vediet, co odpovedia🙂 Ak odpovedia🙂