Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

timuss
30. aug 2013

@jakelina prekrásna torta...mne sa fialová ľúbi, je nádherná 🙂

adka_praha
30. aug 2013

ahojte... ja mam tento tyzden jednu za sebou... hodim sem a idem sa kochaaaaat fotkami... 😵

katarina51
30. aug 2013

@jakelina aj ja chcéééééém ☹ ☹ ☹ ☹

katarina51
30. aug 2013

@jakelina Náááádherná a veľmi pekne urobená. Konečne som sa dostala k netu( prerábame kuchyňu), tak trochu oneskorene všetkoo len to najlepšie k narodkám, zdravíčko a nech ti to pečie samo.

lokalistin
30. aug 2013

@jakelina oneskorene vsetko naj,tiez som jedna z tich co nic nestihaju a inac ta fialova je krasna
tento tyzden fakt zabijak,vzdy mam tortu,ked mam najväcsie stresy,takze si ju nemozem poriadne uzit
@mysiatkoo Evi ja som totalne tela z tej ganache,uz som to skusala 3x a ani raz sa mi to nepodarilo,mala som to strasne tuhe aj som to nahrievala ale aj tak a celkom roztopit som to nechcela a kedze som musela utekat do roboty,tak som to ponatierala takym tuhym 😝
Dole svetly korpus, pribinak,lesna zmes hore kakaovy korpus a jogurtovo-malinovy krem.potiahnuta MMF, vaha 8,45kg je robena podla obrazku,len tam bola na spodu nariasena satenova stuha a ja som sa snazila o tie nariasene kvety 😉

lokalistin
30. aug 2013

no a foto

danjelca
30. aug 2013

ahojte. Chcela by som začať s tortičkami. prosím poraďte mi čo potrebujem ako začiatočníčka..nejaké vyrezávadlá-lepidlá..formičky..hm..čo vlastne potrebujem?

timonko
30. aug 2013

snád sa bude pacit 🙂

akzuzs
30. aug 2013

@adka_praha @timonko @lokalistin @pipka @jorsulova @dajna11 @nika266 @maya30 @elamaslakova @sikag @marianabila Krásne prekrásne tortičky skutočne klobúk dole
@jakelina o Tebe si myslím ( po tom ako som Ti kukla na FB teda myslím že si to ty lebo aj šiješ a ešte aj pečieš) že nepochádzaš z tejto planéty. Ty stíhaš toho toľko že si buď prototyp super ženy alebo prezlečená osoba z inej planéty. Ja mám problém stihnúť dve torty a ty ich urobíš toľko a ešte aj ostatné veci a aj šiješ a ešte máš aj systém a ja totálka katastrófa.
Fakt všetké ktoré ste tu si zaslúžite obdiv a hlavne tie ktoré torty vo veľkom a ešte máte trpezlivosť nám začiatočníkom radiť.
No a potrebujem zasa poradiť od skúsených. Chcem robiť dvoposchodvú tortu a spodok by som chcela kakaové pláty a nejaký šľahočkový krém. Nebude vytekať? Bude držať stabilitu, má tu niekto overený dobrý recept na taký nadýchaný krém, šľahačkový?
A úplne na záver pridávam moje tohotýždňovky
To srdiečko bol len pokus. Potrebovala som odskúšať nový recept, novú tortovnicu, novú silikónovú formičku na okrajovú lištu a prvý krát som skúšala tie ornamenty ktoré sa mi mi moc nepodarili ale budem na nich pracovať

viera6
30. aug 2013

@jakelina krasna ! 🙂

jakelina
31. aug 2013

@pipka tringelt jsem dostala 10 korun 😝 😝

jakelina
31. aug 2013

@nika266 to jsem míchala různé barvy, není to přímo gelovka

jakelina
31. aug 2013

@timuss to jsem ráda, mně taky chutnaly

jakelina
31. aug 2013

@akzuzs to si mě pleteš s pristelkou, já nešiju. 😉

akzuzs
31. aug 2013

@jakelina no vidíš aj to jedna s úchyliek moje popletenie. Ale dobre som si myslela, že tú čo som videla na FB patri tu do témy.
Ale aj tak ste tu všetké moc a moc šikovné.

pipka
31. aug 2013

@jakelina k tomu tringeltu...by to chcelo skor "nepaci sa mi to" 😠 😅 😅 ludia si nevedia vazit..a hlavne nevedia ocenit, co je to za robotu 😠 😝

dajna11
31. aug 2013

@jakelina dakujem ti🙂

jakelina
31. aug 2013

@pipka no jo no, to jsem jí ještě dala krabice na muffiny a pět muffinů navíc, to jsem jí teda neřekla, ale prostě mi zůstaly, tak jsem jí dala navíc. Podložku pod dort taky zadarmo, no jsem asi měkká. Ještě jsem ji jela nechat uřezat do Obi.

dajna11
31. aug 2013

@jakelina prekrásna farba ružičiek...ako si ju dostala?

dada2007
31. aug 2013

@jakelina 10korun tringelt..nech sa ide hanbiť, za to všetko čo si jej spravila...............aj ked, mne v poslednej dobe dávajú presne.....fakt.....z 10 tort sa mi stane raz-dva krát...že niekto prihodí euro alebo dve........ale inak presne.

muffinka8
31. aug 2013

@danjelca www.tortysnov.sk www.tortyodmamy.sk ... tam sú rady na úplny začiatok ... a treba čítať čítať .... tak sa dozvieš najviac

jakelina
31. aug 2013

@dajna11 zlatko míchala jsem modrou, červenou a růžovou.

ajka82
31. aug 2013

dalsie torticky... a este ma cakaja jedna na zajtra s chuggington vlacikom
na macka pu som len polozila sviecku, nech si ju daju pred oslavou do torty, vlacik tovam bol viac menej podla predlohy a lienky uz som robila takto-takze pre velky uspech opakujeme 😎 len som ich fotila o 4 v noci, ked som skoncila, lebo som nevedela ci sa zastavia hned skoro rano po nocnej pre nu alebo az poobede...tak som este piekla muffiny a vyrabala lienky jak besna 😅

karap
31. aug 2013

prosim vas,ak mate ulozene pre inspiraciu torty z monster high,dajte.......Dcera ich zboznuje a 4.10 ma narodeniny,tak pomaly zhanam inspiraciu.Nieco jednoduche ,,nalezato,, 😉 Velmi pekne dakujem uz popredu

lucula73
31. aug 2013

ahojte
štvrtý krstinový víkend 🙂

popiekli ste krásne tortuše ,len som to preletela,večer dopozerám 🙂 🙂

@jakelina Všetko naj naj ti prajem aj ja k narodeninkám,nech sa ti dobre pečie a nech rodinka poslúcha 🙂 🙂

lokalistin
31. aug 2013

@akzuzs dakujem a co to bol za recept? vyzera to celkom dobre

timonko
31. aug 2013

@akzuzs Dakujem 😉

nika266
31. aug 2013

@ajka82,krasne torticky ,aký máš ty extruder

florentina
31. aug 2013

@vladiella jo to netuším, já mléčňák dělám už jen z Montany, ale stejně minimálně, většinou používám jen pravý marcipán...asi vyzkoušet, ale zcela teoreticky by to podle mě mohlo jít.

jakelina
31. aug 2013

Ještě ty muffiny, mám to foceno tak různě, tak se omlouvám za kvalitu fotek. Některé jsem zdobila úplně jednoduše, už toho bylo fakt moc na jeden den. 😒