Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eeffka
9. sep 2013

@vlada111 masa ma dostala, nevyrabas postavicky ?

akzuzs
9. sep 2013

@brunila Máš pravdu s tým že každý do toho musí prísť sám aby neprešťavil moc alebo málo. Ja pečiem od januára a tiež som v tom zelenáč. Keď som robila prvú sunqickovú (našťastie nebola na objednávku len do rodiny) tak som ju našťavila že kým sa zjedla do polovice druhá už skoro plávala v šťave. Keby to bolo na odovzdávanie šľak by ma trafil asi by som ju ani nedala. V sobotu so robila druhú sunqickovú a bola úžasná lebo som vedela ako. V Piatok som dávala tiež jednú a to poschodie zasa mohlo byť o niečo viac šťavnatejšie ale inak v pohode. Stále a stále sa je čo učiť a hlavne cvik cvik a cvik

vladiella
9. sep 2013

@sisix a pouzivas iba tie alebo i klasiku? a prosim, kde ich nakupujes? dakujem za pomoc si zlata 🙂

vladiella
9. sep 2013

@florentina nemas zac 🙂 ja dakujem za pomoc a rady

sissmiss
9. sep 2013

@akzuzs na okvetne listky c 28. Potom na stonku som mala take riadne hrube...pozriem cislo a napisem. Kazdy drotik som dala na polovicu, od koncekov som to splietala a nechala na konci take ocko asi 3mm od okraja mensie ako listok... a na to som prilepila listok. Ale predtym som lepila tie listky len na volne konce drotov, bez toho ocka a tie boli lepsie...tensie a aj som sa pohrala s okrajmi, boli este tensie ako sam list.. to bola celkom fuska. Robim toho malicko, len ked je prilezitost v rodine, zatial tych 8ks...z toho kvety dva krat...takze neviem ci to co robim je dobre 😅

akzuzs
9. sep 2013

@sissmiss A akú hmotu používaš na kvety a listy? Ja smart flex velvet ale už som premýšľala nad floverom

sissmiss
9. sep 2013

Ak by sa niektorej sikovnici chcelo napisat mi ako sa potahuje korpus ked je dole uzsi ako hore 😅
akoze ten kvetinac... Ja som to potahovala zhora, ale dole to zuzenie sa mi nepodarilo uhladit tak som to pozahynala.
😵 Dakujem

sissmiss
9. sep 2013

@akzuzs ja mam smartflex velvet a predtym som mala K2. Ako total laik a bez skusenosti nevidim rozdiel len snad ten smartflex je taky zamatovejsi ( asi preto velvet 😀)

mamina1978
9. sep 2013

@mysiatkoo my uz sme na jar kupili noveho havina na strazenie, takze steniatko nehrozi....... Novy havino sice stareho zastupy v strazeni, no nenahradi jeho ..... 😢 Ale ked by sa mal trapit , tak mu to budeme musiet ulahcit, no boliet to boliiii 😢

ast123123
9. sep 2013

Ahojte,je tu niekto kto by mi poradil?Kupila som marcipan,ale je taky bledunko hnedu alebo skor zlty...myslela som ze je to obyc.biely...da sa to neako nafarbit?

muffinka8
9. sep 2013

@ast123123 "obyčajný" teda klasický marcipán z mandlí nikdy nie je biely.

aduskatt
9. sep 2013

@muffinka8 prave som to isla napisat🙂

ast123123
9. sep 2013

A ani sa neda nafarbit,ci?

muffinka8
9. sep 2013

@aduskatt a ešte predpokladám, že je to ten od Dr. Oetkera, či @ast123123 ? 😅

muffinka8
9. sep 2013

@ast123123 to ti musia povedať tie čo s ním pracujú, lebo je ich málo, pretože pracovať s pravým marcipánom chce trochu praxe a cviku.

florentina
9. sep 2013

@ast123123 dá se úplně normálně nabarvit na jakoukoli barvu, včetně bílé, jen tu bílou barvu musíš mít..třeba tady

http://cukrarske-pomucky.cz/beloba-extra-white-...
http://cukrarske-pomucky.cz/beloba-wilton-348/

aduskatt
9. sep 2013

@muffinka8 to bolo prve, co ma napadlo, ze ten Oetkerovsky🙂

florentina
9. sep 2013

@ast123123 tyto dortíky jsem tak dělala...barvený marcipán na bílo

ast123123
9. sep 2013

@muffinka8 áno,presne ten ☹ ja sa len učim,ten možno raz za rok urobim neaku tortičku...Ďakujem pekne za odpovede 🙂

florentina
9. sep 2013

@ast123123 ale i s tím oetkerovským se dá dělat, jen je hrozně drahý, protože to jedno balení nestačí na dort ani náhodou....

aduskatt
9. sep 2013

@ast123123 no, len na jednu torticku budes potrebovat aspon tri balenia toho Oetkerovskeho a teda praca s nim nic moc☹

lifinka
9. sep 2013

@brunila přesně,žádný alk. do dětských dortů, jen mě to zarazilo, že chce dort pro dítě a polít korpusy rumem 🤐

vlada111
9. sep 2013

@mamina1978 no moja tak t máš teda pestré. Ale ty to zvládneš a určite sem dáš aj nejakú tortičku. Veď by si bez toho nemohla žiť 😀

muffinka8
9. sep 2013

@ast123123 raz za rok sa ti neoplatí piecť poťahovanú tortu, lebo pomôcky a to všetko čo k tomu treba veľa stojí a výjde ťa lacnejšie si tortu nechať upiecť. Alebo potom doma spraviť len takú poliatu čokoládou, alebo ozdobenú ovocím a šľahačkou. A keď chceš začať s pečením, tak najprv čítaj, čítaj, čítaj ... rôzne stránky, diskusie, pozeraj obchody na nete, čo kde majú, rob si poznámky, pozeraj videá a potom sa pusti do skúšania nejakých korpusov, plniek a tak postupne.

vlada111
9. sep 2013

@jenie123 krásne dielka, čistunká práca

vlada111
9. sep 2013

@eeffka ale len pre nás 😉

eeffka
9. sep 2013

@vlada111 ja peciem len pre nasich doma, ale minule zadrela starsia ze sprav malej Masku na tortu 🙂 hehe opacim a uvidim snad nebude mat sialeny vyraz v ociach ,ale ta tvoje je taka pekna

vlada111
9. sep 2013

@eeffka skús a určite sa ti to podarí k spokojnosti dcérky. Ja robím tiež len doma, nerobím torty komerčne.

sisix
9. sep 2013

@vladiella pouzivam i klasiku ale ro deti mam radeji tyto. Azo free mam od www.vsenadorty.cz a ty silver poon myslil e-shop lilie

daja55
9. sep 2013

@vlada111 náááádnerrné, si kočka.