Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
14. sep 2013

@katkak23 jj sak normalne podla zakladov miesania farieb 🙂. len treba pridavat postupne ked je do cervena zase trosku zelenej a tak

aduskatt
14. sep 2013

len tak mimo torticiek🙂...no, komu by sa chcelo v tomto pocasi vystrcit nos? tak reku, ze budeme obedovat z toho, co je doma, vyhrali to palacinky. Samozrejme, co cert nechcel, zarabam cesto a mam malo muky. Baby, nahradila som chybajuci zbytok muky mletymi orechmi, ale ze akaaaaaaaa dobrota🙂) od dnes uz len orechove palacinkove cesto🙂

anibas
14. sep 2013

@aduskatt Vyskúšame 😵 😵 😵 😵 😵

aduskatt
14. sep 2013

@anibas Sabinka, je to neskutocne🙂 jemnucko to chrupka pod zubkami, dalo to tomu taku plnsiu chut, natrela som to domacim visnovym lekvarom a Patko povedal, ze ine ako orechove uz ani nechce🙂 tak som rada, lebo v tomto pocasi ani psa nehodno von vyhnat, nieto este mna na nakup🙂

anibas
14. sep 2013

Pekný víkend žienky - u nás vykukuje slniečko spoza mrakov, ale v Čergovských horách je čierno. Zase som kolegyniam prisľúbila tortičky - svadobná všetko nadiktované - taká chladná mi pripadá .... a oddychová Kittinka 😀 😀 😀

anibas
14. sep 2013

@aduskatt Urobím na večeru, na obed máme vývar a lečo 😉 😉

aduskatt
14. sep 2013

@anibas my mame cesnakovozemiakovu polievku so susenymi hubami a palacinky a na veceru budu palacinky asi tiez🙂 akurat neviem, co zajtra na obed.......mozno zbehnem vecer, ked sa umudri pocasie kupit kusok slaninky a upeciem usiaka🙂

miciatko
14. sep 2013

@mamina1978 a dnes mame zase citronovy a uz mi zostal len jeden 😢 😢 ,ak by sa ti este niekedy dalo takto poslat budem moooc vdacna

daniela09
14. sep 2013

@tiviot ďakujem pekne

zklimekova
14. sep 2013

@tiviot ďakujem, bola parížska čokoládová 😉

ady033
14. sep 2013

dnešná svadobná na želanie 😉

twininky
14. sep 2013

ahojte děvčata chodím sem občas nakukovat a nechávám se inspirovat, jelikož sem doma na mateřské, mám čas a začala jsem pronikat do pečení dortů, moc mě to baví a posílám na ukázku své první dva výtvory 😉 není to úplně nej, ale věřím že se budu zlepšovat... 🙂

jakelina
14. sep 2013

@aduskatt co to je usiaka???

aduskatt
14. sep 2013

@jakelina ušatý zajac🙂

daniela09
14. sep 2013

@macamac v pondelok som začala a piatok už len dozdobila torty, a poobede sme už ukladali zákusky

daniela09
14. sep 2013

@dada2007 beriem za ks, záleží koľko chcú plnkových, alebo viac suchých,

daniela09
14. sep 2013

@kvietocek7 recept mám z torty od mamy, ked ho pohladám tak ho tu vložim

jakelina
14. sep 2013

@aduskatt jo tak, mně to nedošlo 😀 😀

aduskatt
14. sep 2013

@jakelina to je v poho, asi sa naucim pisat s diakritikou, bude to lepsie 😀

katkak23
14. sep 2013

@dm1 jasne len to ze je taka syta....ja osm mala hnedu gelovku ale no hruza dosiahnut aspon trosku tmavsie hnedu 😒

dm1
14. sep 2013

@katkak23 hneda gelovka je ozaj o nicom 😝. ja toto robim ale vacsinou supergelovkami - cervenou a zelenou tak mozno preto to tak chyta

katkak23
14. sep 2013

@aduskatt ty tu mas taky super prehlad o konkretnych stranach fora 😀 😀 nevies mi poradit na ktorej strene mala pristelka ten receptik na jej marlenku? dakujeeeem ti krasne

lokalistin
14. sep 2013

ahojte, mna porazi ta salena bota ma nechala v stichu zase navlhla a sada mam ju viest teraz sice len 4 km ale bojim sa, ze sa rozpadne a nedrzi pohromade teraz som skusila ju cokoladou zlepit 😢 ani odfotit sa mi poriadne neda 😢

aduskatt
14. sep 2013

@katkak23 hehe🙂)))) ze diiiik, ak je to to, co si myslim, ze hladas, tak
strana 4 v hornej casti https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/

aduskatt
14. sep 2013

@lokalistin paradna, tak drzim palce, aby prevoz prezila.......

lamps
14. sep 2013

@maya30 ja viem čarovať 😀 😀 😀 jednotlivé poschodia mali 22, 18, 10 cm a každé bolo plnené len na dvakrát, plnky tiež neboli z tých ťažkých a výzdobu tvorili len tie 3 kvety

katkak23
14. sep 2013

@aduskatt ty si proste super 😉

lokalistin
14. sep 2013

@aduskatt dakujem ☹

aduskatt
14. sep 2013

@lokalistin bude to dobre, neboj🙂

aduskatt
14. sep 2013

@katkak23 aaaale coby🙂 google je lepsi, ten sa vyzna viac