Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katkak23
14. sep 2013

@pristela prosim ta ty dost casto spominas ze robis marlenku torticku....chcem sa opytat je dobre ju nechat po urobeni odstat 1-2dni? a len robis marlenku ako potahovanu tortu tak miesto kremom obmaslujes a potiahnes? dakujeeem

katkak23
14. sep 2013

@aduskatt ajjeeejooo to ma nenapadlo super napad naozaj 😀 😀 😀 😀

aduskatt
14. sep 2013

@katkak23 ja som len povedala, ze je lepsi ako ja, nehladala som to cez google🙂)

pristela
14. sep 2013

Holky rychlo vkladam a bezim , dočítam vas v pondelok aj popáčitkujem 😵

pristela
14. sep 2013

@katkak23 ja robievam tu marlenku bez valkania , ta je makka hned , netreba odstat , obmazávam tym karamel kremom ktory do nej aj davam

jakelina
14. sep 2013

@pristela ty jo, ty jsi si mákla, krásné jsou.

lawli
14. sep 2013

tak ja tento víkend iba jedna...nič som na nej nemohla meniť ,tak tortička podľa predlohy 🙂

adka_praha
14. sep 2013

damy, sima bude mat cubydup rok a ja jak dumam tak dumam, neviem nic vymysliet... chcem nejaku mensiu torticku, lebo s teri budu slavit naraz, takze budem robit dve... a pri teri mam tiez mozog prevareny, neviem jej vybrat, ci kitty, smolkov, macka pu... aaaach ked to dieta moje nezavislaci na nicom konkretnom :D to su problemy, co? :P ak by ste mali nahodou nejaky napad, budem rada...

zarabono
14. sep 2013

Babule,mozem spravit mramorovy korpus aj na obdlznikovy ple h?

aduskatt
14. sep 2013

@zarabono mozes

mysiatkoo
14. sep 2013

dalsia odovzdana... a na poslednu este nemam ani skrtnute - dlha noc bude

medovka14
14. sep 2013

Moja dnešná 🙂

medovka14
14. sep 2013
maya30
14. sep 2013

@adrika202 velmi rada, v LC som casto 😎

lamps
14. sep 2013

@mysiatkoo tá je bombová a Pat a Mat sú ako živí 😵 😵 😵 😵

jakelina
14. sep 2013

@mysiatkoo taky jsem dělala Pata a Mata, máš je krásné. Já jsem je měla nějaké velké, ale co už. 😀 😀

mysiatkoo
14. sep 2013

@lamps @jakelina dakujem holky... Majka ja som obdivovala vcera tyx tvojix a vobec sa mi nezdali velki 😉

tiviot
14. sep 2013

baby vy ste sialene sikovne !! 😅 jujjj zacat s tymto predtym nez som mala malu ...to by som sa vymakala,,moje su hrbolate, - ale dobre - a ta hmota sa farbi hrozne na prd...vsetko je farebne 😝 😝 😝 ,,, nuz chce to veru cas 😉

cwilinge77
14. sep 2013

prosim Vas aké ovocie davate k citronovej plnke? vdaka za odpovede

jakelina
14. sep 2013

@mysiatkoo jééé, děkuji. No mě přišli na ten dort trochu velcí, ale to je tak, když jsem je udělala dopředu, aby mi stáli a pak jsem zjistila, že paní chce dort s pribináčkovým krémem do 3 kilo. Tak jsem měla co dělat, abych se do té váhy vešla. 😝

jakelina
14. sep 2013

@cwilinge77 mandarinky

muffinka8
14. sep 2013

Baby mám otázočku, či sa to stáva aj vám 😕 😕 😕 Robila som čokoládový korpus, jemnučký nadýchaný. K tomu jogurtovú plnku a broskyne. Torta bola pekne zahladená, obmaslovaná a chladila sa takto skoro 20 hodín. Poťah aj ozdoby mali cca 600g a torta normálne "klesla" pod tou váhou. Bolo to vidieť hlavne dole pri kraji a aj tam naľavo pri gombíkoch bola tá poťahovka normálne ako vydutá, odlepená od masla. Pritom vyhladená bola krásne, poctivo, ale po pár hodinách v chladničke sa jej stalo toto. Pri iných plnkách sa mi to nestáva, ale táto jogurtová síce pekne stuhla, ale stále bola také "ohybná". 😕 😕

macamac
14. sep 2013

@pristela ty koki, z teba tiež nechápem 😲
to ako stíhaš?
a tie poschodové, no mám dosť 😵
neskutočné, fakt 🙂 🙂

macamac
14. sep 2013

@muffinka8 to dievčatko aj macko majú neskutočne milý výraz tváričky 😵
to si ty modelovala?
no fakt- nemá to chybu 😉 🙂

cat
14. sep 2013

@pristela nádherné torty...akurát včera sa ma moja malá pýtala, či čarodejnice existujú aj v našom svete a vieš čo, okamžite si ma napadla ty 😀 😵 pridávam sa k nechápajúcim, že ako to ty stíhaš.....

adrika202
14. sep 2013

teeeda @maya30 si videla kde máš foto torty ?? 🙂 https://www.facebook.com/photo.php?fbid=6895225...

si dobrááá 🙂

muffinka8
14. sep 2013

@macamac Ďakujem 🙂 ja som ich robila. Takéto robím rada, lebo sa nemusím držať nijakej presnej rozprávkovej postavy. Bola to torta do rodiny, tak som nemala nič nadiktované 🙂

muffinka8
14. sep 2013

A ešte jedna dievčenská 🙂 také by som aj každý deň robila 😀

maya30
14. sep 2013

@adrika202 nie, co je to za stranku, nepoznam to 😲 A este aj nejaka cudzia osoba je tam oznacena 😲 si ma prekvapkala teraz 😅

adrika202
14. sep 2013

@maya30 tak najlepšie torty 🙂