Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

muffinka8
14. sep 2013

@luciahromadkova aha, ono to len ten poťah tak stlačil. asi to nebudúce ešte pred obmaslovaním zaťažím trochu. Ja som z toho bubna bola také nešťastná a už mám objednávku na ďalší 😀 😀 akože strašne nezáživná torta 😀

@maya30 ako z odrezkov? Ale ja nikdy žiadne nemám 😀

luciahromadkova
14. sep 2013

baby ved ze som sa zas pokochala, nadherne torty ste popridavali .... a mate obdiv, ako ste niektore postihali @pristela, @lamps, @pipka,@mysiatkoo
torty teraz peciem pomenej,venujem sa drobcovi, pomaham obcas v robote s papiermi, tak aspon takyto zakusok dolu kakaove piskotove cesto, ribezlovy dzem, potom parizska slahacka na to slahacka z prasku biela dr. oetker a struhana coko

luciahromadkova
14. sep 2013

@muffinka8 ja osobne radsej ten bubon ako auto 😀 aj ked uznam, ze tie detske sa robia lepsie....

denisak77
14. sep 2013

to by šlo,do Lučenca občas chodievam,hlavne k lekárom ,ale aj na nákup,lebo PT je riadna katastrofa

pipka
14. sep 2013

@luciahromadkova mnam, normalne si mi chutky narobila 😅 😀 a to som len dnes poobede dojedla posledny kusok nasej torty 😅 😅 😅 😀

maya30
14. sep 2013

@muffinka8 tak to je horsie 😀 u mna sa nejaky kus korpusu vzdy najde, alebo upeciem schvalne vyssiu tortu aby daco zostalo a to rozkrajam na pasiky

luciahromadkova
14. sep 2013

@pipka.. 😀 😀 😀 ty vypekas aj pri praci... ja nestiham nic..., manzel 2 dni robil predprípravu, lebo nam pridu robit novu branu, kedze stara dosluzila...tak mame bordel na dvore... minuly tyzden som sedela dopoludnia kazdy den v skolke a aj pondelok nad planom prace skoly a nad dodatkom do skolskeho poriadku.... takze dorabam doma zehlenie, upratovanie a tak, a ked urobia barnu musim umyt okna, edze sme burali staru- cast muru, tak mam este aj tie blbe okna zaprasene...ale buduci tyzden mam tortu pre tetu-idem kamsi na oslavu, ze s bicykelom tak asi uz zajtra zacnem modelovat...., lebo mne to trva.... 😀 a to som pre tyzdnom 3 odmietla, z toho 1 ze rapunzel, a ze iba taka lahka...jasne

luciahromadkova
14. sep 2013

@maya30 a to vkladas po bokoch?

jenie123
14. sep 2013

Ahojte kocky.. to ake uzasne torty ste popiekli.. ze waaau a uz ich mam aj ulozene.. 🙂)))) pridam vam sem moje vikendovky a kedze bol piatok 13-teho, preco by sa mi nemalo vsetko kazit.. :(

mirinecka
14. sep 2013

na želanie, konečne som spokojná, aj keď sa ešte mám čo od vás učiť 🙂 Vrch je čokoládová mascarpone s černicami, a spodok je krém šlahaný nad parou vanilkový s mandľami a šlahaný čokoládový. šlahaný je super hustý nato že bol na oslave asi 5 hodín len v chlade, bol stále pevný 🙂. Farby boli krikľavé len foťák by som mala asi vymeniť 😀

pipka
14. sep 2013

@luciahromadkova no budem na teba mysliet moja 😀 milujem ked niekto na figurku typu Rapunzel alebo morska panna Ariel povie "iba taka jednoducha" 😅 😅 😝 😀

levandulka3
14. sep 2013

tak tento týždeň som tu vôbec nebola - dôvod svadobná torta so sto ružami a 60 svadobných muffín + aby som sa nenudila ešte dve svadobné do daru a hlavný bonus tento víkend sú u nás hody 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 ale prežila som mám to za sebou a všetci boli veľmiii spokojní pozn. fotky sú blbé na rýchlo robené a bolo zamračené ☹ ☹ ☹

maya30
14. sep 2013

@luciahromadkova po obvode kazdej vrstvy plnky, to iste aj pri mascarpone plnke a nemusim tam potom davat tolko masla na vyrovnanie a omazanie...

ollako
14. sep 2013

@pipka ja som sa snazila jej vravim, ze ma len 4 je to kamoska z mladi...no som sa vyhovarala, ze neviem ako spravim ten pistol,a tak, ale nedalo sa inak,je to ich bordel... aj tak si myslim, ze druhy krat mi nezavola, sa mi zda, ze sa jej zdala vysoka cena

luciahromadkova
14. sep 2013

@pipka 😀 😀 😀 ved to, ze urobit tomu ten realny ksichtik- s nostekom a ustami....
tak radsej som sa vyhovorila, ze nemozem a stihla som napisat tie dokumenty do skolky... 😒 /jasne za zadara.../, a aj doma ako tak porobit, a hlavne ze sam uz v skolke nereve... teda ale vytrvalo odmieta jest a po ceste domov zje 2 rozky, 1 jablko kym na lavicke okukavame ako vam chlapi zatepluju dom a to i naradie a tak....a doma zmasti obed... 😠

luciahromadkova
14. sep 2013

@maya30 dik skusim to, ja uz pouzivam radsej ganache,ako maslo... lebo mi to viac chuti.... a zapacilo sa mi to...

lusmel
14. sep 2013

ahojte baby chcem sa spytat ohladne MMF potahovej hmoty, chcela by som ju prvy krat skusit, len neviem ako mozem zafarbit, potrebovala by som ciernu .... da sa to zafarbit beznou potravinarskou farbou ? citala som ze su aj niake gelove farby len neviem ci to dokaze na tu ciernu zafarbit .. som zaciatocnik tak dakujem za kazdu radu 🙂

mamina1978
14. sep 2013

@miciatko Tak to ma tesi 🙂 , ked bude niekto cestovat ku mne ,alebo ja na SK, dam vediet a rada ti poslem alebo donesiem 😉 🙂

mamina1978
14. sep 2013

@dada2007 supeeer ........ gratulujem k dvestovkeeeeeee 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ja sa blizim este len k pädesiatke 😝 😝 😝

mamina1978
14. sep 2013

@lokalistin krasna topankova torticka 😵

vlasta80
14. sep 2013

tie pismenka ma dostanu do hrobu 😝 😝 😝

lokalistin
14. sep 2013

@mamina1978 dakujem aj vsetkym ostatnym za paci sa mi

luciahromadkova
14. sep 2013

@wera este som nasla toto nahodou 😉

mamina1978
14. sep 2013

Moja dnesna torticka pre mojho synacika c.2 k jeho dnesnym 12. narodeninam. Vobec som nestihala, tak je trosku odflaknuta. 😅 Vcera som si upiekla a naplnila torticku, no ani v noci som nemohla nic modelovat, lebo dvaja najmensi mali horucky, a tak som zacala rano o 9-tej este len mmf zarabat , varit obed a odskakovat k chorim krpcom...... no a o 14 bola hotova. 😝 Nieje to nic moc ..... syn chcel Androida, tak som pozerala na internete, co to vobec je a co robi....... vraj nema rad apple, a syn chcel, aby ho akoze jedol...... no samozrejme vymodelovany stojaci android, drzal len na pekne slovo, vobec nestihol vyschnut....... 😝 , ale tak syn bol nadseny a to je pre mna najdolezitejsie..... 🙂
Vanilkovy korpus , vanilkovy pribinacik s malinami.......
Potah a ozdoby vanilkove MMF ................

katarina51
14. sep 2013

Ja som po dlhej dobe robila tortičku. Jednu svadobnú pre susedu. Pomáhali aj dcéry, tých kvietkov bol asi milión 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

dm1
14. sep 2013

@lusmel MMF zafarbis asi najtazsie na tu ciernu najlepsie to ide extra gelovkou ale cim viac farby pridas bude sa ti to rozpadavat.... takze riadne mazat ruky cerou a trochu hmoty ti pojde ale potahovat z ciernym MMF je samovrazda 😝. Jedine ak by si dala do mmf aj cokoladu to uz by slo lepsie

ajka82
15. sep 2013

tento tyzden konecne koniec 😅 od pondelka do nedela sa vysplhali torty na cislo 10, do toho vybuch poistky, den lekarov a uz neviem zaspat 😖 pritom oci uz mam jak angorak a tieto posledne som robila online, bo som nestihala nic dopredu nachystat... nikdy viiice 🙄 a pekne postupne si budem chystavat na torty dopredu 😝 a ma smolkov mi hodilo tien -som mala velku lampu zasvietenu :/

dada2007
15. sep 2013

@mamina1978 ďakujkááááám 😵 😵 😵 😵 .........to fakt? ale máš velký talent, lebo by som to nikdy nepovedala, že ,,len"50 😉 😵 😎

chichinka
15. sep 2013

zienky prosim vas, kolko potahovky budem potrebovat na potiahnutie 26 cm klasickej jednoposchodovej torty (takej trochu vyssej)? Mam 1,4 kg balenie smartflexu, ale chcem si vopred vymodelovat vsetky srandy na vrch tak aby sa mi nestalo, ze mi neostane dost potahovky 😅 nemam totiz absolutne ziadnu predstavu...takych 700 gramov? 500? 1000? 🙂 vopred vdaka za odpoved 🙂

maya30
15. sep 2013

ahojte, tak konecne mam pokope vsetky torty z tohto tyzdna...prva je pre babu ktora sniva o NY, to je ta co som s nou spadla 😝 najviac som sa tesila z tych detskych, konecne dievcenske 🙂 vacsinou to boli tento tyzden inspi z netu, nebolo energie na vymyslanie...trochu ma nahneval ten playboy, robila som podla fotky co mi poslali a na nej boli po bokoch este tie gulate jednoduche kvietky, ja som ich tam nedala, lebo sa to tam vobec nehodi a pani sa hned pytala preco tam nie su...ked to bol taky gýýýč 😝 no aj tak teraz vyzeram ze sa mi nechcelo, nevadííí 😅