Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

evitkamalicka
12. okt 2010

@nikanika28 tak pre cca 12 - 16 ludi, zalezi ake hrube krajas

evitkamalicka
12. okt 2010

@nikanika28 ak by mala vysku 10 - 12cm tak aj pre 16 - 20 ludi

mokiri
12. okt 2010

@sofi07, ty vyzeras na profesionalku, krasne su tvoje torty. Ten 3D Slimak je naozaj aktualny - vlozeny predvcerom - ta cukrarka si ho piekla pre seba a manzela k 23. vyrociu svadby. Tiez nebola prva, kto ho robil - za vzor mala tortu istej Lindy Smith (prikladam foto). A figurky na ulite - to ma byt ten parik, co oslavuje vyrocie - vyrobou figurok sa autorka inspirovala u istej Natasel (tiez foto z jej tvorby, aj link na jej stranku, ak ti to pomoze). Inak, bola tu otazka na ulitu - ta nie je potahovana, ale poliata cokoladou - tri farby - horka, mliecna, biela... (Plnka pistaciova a ine - v roznych castiach slimaka...)

Zdroj:
Lindy Smith
http://lindyscakes.co.uk/AnimalCakes.htm

Natasel
http://natasel.over-blog.com/album-1610434.html

Profesionalky, ak to chcete ako vyzvu, este raz - ta francuzska cukrarka je tu (je tam vela fotiek, stale vklada nove torty, ked si uplne dolu kliknete na "Page suivante", mozete listovat jej tortami viac do minulosti...):
http://decorationgateau.canalblog.com/

Vela stastia! (A pochvalte sa nam potom, ako sa to podarilo!):

mokiri
12. okt 2010

Teraz pozeram, ze teda ta Lindy Smith ma tie 3D torty neskutocne... Ani sa necudujem, ze su casto predlohou pre dalsie cukrarky...

daniz
12. okt 2010

Sofi07, bože neskutočne krásne..... A toho koníka si sa tak bála. Tie hríbiky sú fantastické jak z lesa donesené. Ja idem také niečo robiť svokrovi na 60 -tku, hríbiky sú z MMF? A tá bedla - odpadávam.

zdenallicka
12. okt 2010

@nikanika28 Já mám formu 23 cm a udávám, že pro 8-10 lidí... Dělám dort tak 8-9 cm vysoký..

duplicka
12. okt 2010

@vinka dakujem, no som rozmyslala a ja som hmotu valcekovala na praskovom a mozno sa na nu vela nalepilo a potom to neslo na maslo,dakujem, aspon som na to prisla. pouzivas k2 alebo robis tu cukrkovu, nie ze by bola zla, ale mozno je jdnoduchsie skusit z ineho materialu

este chcem dokupit farby a neviem ake, aky druh tekutych sa vam najviac osvedcil

cize staci karton obalit, hladala som totiz nejake podlozky v papiernictve napr take pod klavesnicu,ale su obrovske 😒

duplicka
12. okt 2010

@fukylove dakujem a odkial mas kupene tie plastove podlozky prosim 😉

hejdita
12. okt 2010

@sofi07 sofinecko prosim ta jak delas ten kosicek???jak ucho a a jak to potahujes???? ja budu asi delat tento tyden jeste ceka na vyjadreni kosik a prave kdyz sem delala prvni tak ten sem skladala ale sem si poridila patchwork na kosik a to potahnes nejdriv dort a pak tam das pas udelany s patchworkem udelany??? a jak tam pridelavas ten kraj navrchu dole chapu ale na vrchu ??, a jeste mne zajima to ucho mas vystuzene dratem nebo to mas stuhnute jenom na vzduchu???? a jak dlouho do predu se to muse nechat stuhnout??? dekuju ti moc moc moc za odpoved 🙂

lussy23
12. okt 2010

@sofi07 , @gabkazabka - šikovnice, krásne.
@mokiri - Nádhera, Tan slimáčik je úžasný!

lussy23
12. okt 2010

@mokiri - tak tie torty nemajú chybu. Vypadajú, ako keby boli z keramiky a nie na jedenia. WAW

sofi07
12. okt 2010

@mokiri dakujem 100x 🙂 , vyriesila si mi niekolkotyzdnovy problem 🙂, tu ulitu ale skusim potiahnut, este musim nad tym porozmyslat....

@hejdita hejdi, robim to takto: najskor si potiahnem len vrch, tzn vyvalkam hmotu, vykrojim ovalny tvar podla formy a polozim na tortu, co zvysuje po kraji, to poobstriham noznicami. potom si vyvalkam pas dlhy a siroky cca ako torta, otlacim kosikovy patchwork a oblepim tym tortu po celom obvode, zvysok opat odstrihnem. navrch po kraji polozim spletene dva valceky tak ako aj na spodok. no a rucku nerobim dopredu, je spevnena niekolkymi pospletanym drotikmi, tie obalim potr. foliou a potom pasmi potahovky obtocim okrem, len konce, ktore zapichnem do torty, neobtacam potahovkou. a zapichnem do torty. mozno tu rucku nezapichnes dostatocne hlboko a preto ti pada...@bianca kuk, si sa ma tiez na to pytala na fb...

hejdita
12. okt 2010

@sofi07 dakujem velmi pekne budem muset si zohnat drat 😀 bo nemam doma ja som robila male usi na krajoch ale tie mi nevyschli tak spadli a chcela som prave dendo ucho urobit a som si myslela takze zaplect drat a nato akoby uvalkany sulanek okolo toho tocit ??? som to dobre pochopila a nesklzne ten pas??? dole? a mysli ze by som mohla este pod ten vrchny akoby okraj urobeny dat akoby biely obrusok??? neviem ako to napisat no jednoducho zdobeni biely pasik?? ubde to drzat alebo to mam asi dat aj kusok na ten vrch a prilepit vodou.... 😕

a mas velmi pekne torty len sob bola z toho kosiku tak pomimo ze som hned reagovala na moju potrebu 😅 😀 😀 😀 ale ty si velmi sikovna a dakujem ja budem davat kvetinky....

hejdita
12. okt 2010

inak ta francuzka kucharka si vobec nerobi starosti s plnkami ako tak pozeram ma tam jednu vrstvu plnky a ostatne je korpus 😕 zaujimave my tu davame 2-3 vrstvy a niekedy aj viac ked je vysoka a tam to neriesia 😀 😀 😀 😀 😀 😀 en aby to vyzeralo.....tu to musi vyzerat a este to musi aj chutnat .....inak za to nechcu platit 😝 😅 😀 😀 😀 😀

mokiri
12. okt 2010

@hejdita, nemusi byt vzdy plnka, aby to bolo chutne, ked je v korpuse cokolada a oriesky (resp. lieskovce, pistacie, makadamove, pekanove, mandle a ine). Nezabudaj, ze najoblubenejsi kolac je tu cokoladovy typu brownie (so 70% ciernou cokoladou v tom), bez plniek.

hejdita
12. okt 2010

@mokiri hej vsimla som si to potom ale tu niesu nato tak zvykli tam je to ine vo francuzku ....kolko ludi tolko chuti.....tak ako z francuzkym syrom a japonskym suši (neviem ako sa to pise) proste japonci francuzky syr ked jedli po prvy krat tak im bolo zle a opacne .... takze preto som tak reagovala pretoze tu su zvykli skor na postive maslove kremy aj ked nie vzdy su chutne len tie maslove ze su chutnejsie slahackove alebo rozne ine na odlahcenie....len sa to musi dostat medzi ludi.....chapes ma.....tiez som piekla inak ako teraz predtym to bolo viac len o plnke a korpuse teraz je to viac o kropuse a plnke..... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 plus ovocie bez toho teraz ani ranu ason jednu vrstvu 😀 😀 😀

hejdita
12. okt 2010

no tiez tak zacinala ako my sa pozeram od strany 20 to ma tiez plne plniek az potom zacala piect korpuse s bonusmi 😵 treba to tiez niekedy skusim lebo sa mi to pacilo ale kremu dam asi stejne na dvakrat..... 😉 🙂 🙂 🙂

rybca
12. okt 2010

baby ja by som potrebovala vidiet ako sa potahuje gula, alebo taky nejaky nepravidelny tvar, bo ten zralok co som robila to bola katastroooooooooofa, neviete o niecom?

mokiri
12. okt 2010

@hejdita, ano, krasne vidiet, ako sa postupne vyvija. Mnohe z jej starsich veci mate vy dokonca lepsie vymakane ako ona. Sikovne ste velmi. Skutocne. (Mna tam vsak uputala este jedna vec - ze tym babatkam tie vystrcene hole prdelky vzdy zakryvaju lupienkami kvetov. Vsimli ste si?)

hejdita
12. okt 2010
https://www.youtube.com/watch?v=xKzygK4qzRo


tu je potahovani diskokolule ale nevim zdali je to to co si hledala..... 😒 ale ta je taky na spodu hezky rovna zadny zahyb do vnitr 😒

https://www.youtube.com/watch?v=kilxgOSUKBQ

no nevim ci to pomoze 😒

hejdita
12. okt 2010

@mokiri aj tu ich zakryvaju lupienkom z ruze ..... 😉 alebo daju plienocku akoby s kvietockami......ale to mimi co ma tie modre male kvetinky je krasne to sa podarilo krasne ustrojit 🙂 😵

rybca
12. okt 2010

@mokiri ja mam tiez nutkanie to babatko zakrit, ale nie preto, aby nebolo vidno holu ritku, ale aby mu nebola zima..🙂))))) to je asi deformacia "mladej" mamicky..🙂)

zdenallicka
12. okt 2010

Všimly jste si, že to dává na nezatuhnutý krém? Podle mě jí ten krém musí sjet... a taky to má pěkně hrbaté..:p

hejdita
12. okt 2010

@zdenallicka kdo kdo????? 😕 😀 😀 😀 😀 😀 ta pani na tom youtube??

jj a jeste prostim te mas skusenost s nejakym margarinem pod potah nebo davas zasadne maslo???? dik

rybca
12. okt 2010

@hejdita no nie celkom, zaujimave je vidiet ako z pokritia toho velkeho pokrivaju tu mensiu cast, mne sa to strasne vlnilo, nevedela som co so zvyskom hmoty

duplicka
12. okt 2010

@sofi07 prosim ta aku hmotu pouzivas, tvoje torty su nadherneeee.

ja som robila z cukrikov jojo, ale vrch som mala taky cukrovy, skusala som to sprasit , ale ja tak. pravodu je,ze som mala iny cukor, tak isto to bude ja tym, ale nie su take pekne ☹ . striekate ich nejakym olejom?

hejdita
12. okt 2010

@rybca chapem ako to myslis...hmmm

inak teraz mam potvrdenu tu objednavku na kosik tak sa tesim vo stvrtok budem vypekat a plnit a v piatok potiahnem v stredu budem asi kvietky robit dopredu aby trochu ztuhli.....

no a idem varit bo je uz vela hodin ale len rizoto urobim a bude a nejaku rychlu zeleninovu polievku a hotovo

hejdita
12. okt 2010

@duplicka to je roztomile urcite si myslela ze spravit namiesto sprasit vsak 😉 🙂 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀

duplicka
12. okt 2010

@hejdita praveze akoze oprasit ten cukor 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 z vrchu hmoty. proste som mala na nej taky poprasok 😒 . ty pracujes s akou hmotou, romzyslam,ze radsej kupim priamo nejaku a uz nie z cukrikov.

viete mi poradit,ktore tekute farby su ok,teda naj

zdenallicka
12. okt 2010

@hejdita Dávám máslo, ale v posledních pár dortech jsem máslo kombinovala se Stellou a chválili mi je, tka nevím.. Já jsem tam tu Stellu ale cítila... Dala jsem té Stelly třeba jen 20% a vyšlehala s máslem..

http://www.mojestella.com/obsah/o-produktech.html

Jo amyslela jsem babu na youtube..🙂