Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sticker
15. sep 2013

@maya30 Teraz to vyznie možno blbo, ale musíš byť "talent" na padanie, veď tej torte nič nieje 😎 Viem, že horšie je to s tebou, ale teda pri mne by zbierali aj mňa aj tortu 😝
A tiež si robila s čiernou, už to vyššie baby riešili, viem, že biely velvet dať na čierno aj s extra gelovkou bude zábava, len sa chcem opýtať, či sa dá aj tak, že si najprv zafarbím napr. klasickou čiernou a potom extra gelovku? Našťastie nepotrebujem na poťahovanie, len na zebra vzor.. 🙂

maya30
15. sep 2013

@sticker nuz, branila som ju vlastnym telom 😀 polamali sa mi cislice a naboku sa preliacila, to som zamaskovala...zato mne vyskakali vcera modriny kade tade, ani som nevedela kde vsade som sa domlatila, som hlavne rada ze som vsetky vedela dokoncit 🙂
Ja si v poslednom case kupujem cierny smart 0,7kg, ale na tuto tortu som zarabala MMF +cokolada+extra gelovka, na tu cokoladu lepsie chyta farba, osvedcilo sa mi nechat ju odstat a potom este zo 2x nahriat a premiesit...do toho velvetu daj najskor zelenu+cervenu+modru a potom extra ciernu, myslim ze tak bude cernejsia 😉

elamaslakova
15. sep 2013

@maya30 Nádherné tortičky

zuzana_1
15. sep 2013

@maya30 paradne tortyyyy 🙂 btw,ako si robila tu borduru na NY torte? Je taka "formicka"?

sticker
15. sep 2013

@maya30 Nech teda toľko neotravujem... s tou čokoládou to je ako? Dávaš spolu s cukríkmi do MW rozpustiť čokoládu? Klasika, voda, kyselka a čokoláda? Koľko tej čoko? Lebo zase ja si kľudne aj zarobím z cukríkov a smart nechám len na potiahnutie.....

muffinka8
15. sep 2013

@maya30 krásne torty 🙂 ale keď som pozerala na tú s macíkmi tak mi niečo chýbalo a už aj viem čo 😀 mackovia nemajú nošteky 😅

maya30
15. sep 2013

@muffinka8 tak predsa si to niekto vsimol 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ano zabudla som a vsimla som si to az na foto ked uz torta bola prec, no co uz 😀

maya30
15. sep 2013

@zuzana_1 dakujem 🙂 je na to vykrajovacka http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/pc-new-yo... 😉

maya30
15. sep 2013

@sticker ano hned pri rozpustani cukrikov dam kusok cery a 100g cokolady na 1 balik (ale vacsiou robim mensie mnozstvo len tak od oka) ten tuk je tam potrebny, lebo inak by sa pri sytej farbe hmota drobila, davam aj vodu a kyselku nepouzivam vobec

sticker
15. sep 2013

@maya30 Ďakujem, skúsim 🙂 Mám tie veľké z Lidl ale nechcem celé dať.... No ja kyselku dávam, lebo mne sa to zdá byť potom moc sladké... A na moje prekvapenie dosť ľuďom to chutí keď je to kyslejšie, dokonca viac ako smart 🙂

lusmel
15. sep 2013

dm1 .... a kde sa daju kupit tie gelovky ?a co to stoji asi ? ja to nechcem priamo na potahovanie ale na figurky

maya30
15. sep 2013

@sticker nemam ani ja nic proti kyselke ale furt som ju tam zabudala dat, tak som to potom nechala tak 😀

vendullka
15. sep 2013

Tak zase po delší odmlce přidávám jeden dortík a žasnu nad vaší tvorbou, jste úžasné!

jakelina
15. sep 2013

@maya30 krásné jsou a toho NY by bylo škoda, kdyby jsi ho zničila. 😉 Jenom ty modřiny tě budou asi dlouho bolet, chudě. 😉

jakelina
15. sep 2013

A moje poslední dva, dodělané v noci. Ten s botičkami už dělám snad čtvrtý, ale tentokrát paní chtěla potáhnout mléčným marcipánem, prý jí nevadí, když nebude dort bílý a vybělit nechtěla. No já fakt nechápu ty co s ním dělají. Mně se to v tom velkém množství drobilo, pak mi to popraskalo na hranách, tak jsem to musela kleštičkovat a nadřela jsem se u toho jak mezek. Dělala jsem ze dvou krabic sušeného mléka. 😝 Fakt velký obdiv, těm kdo potahují jenom s ním a zadělávají si to ručně. Klaním se.

lusmel
15. sep 2013

@dm1 tu ciernu potrebujem hlavne na figurky ... cize gelovky, a kde sa to da kupit a co to stoji asi ? 🙂 dakujem

saminka
15. sep 2013

Po snad rocni pauze jsem se opet tozhodla vytvorit dortik dcerce k narozkam, modelovani figurek mi nikdy neslo tak jsem to vyresila jinak, dcerka byla nadsena a I jeji brachove se vyradili na zdobeni, vase dorty tady jsou opravdu uzasne !!!!!

saminka
15. sep 2013

tady je dortik

pipka
15. sep 2013

@luciahromadkova no nabuduce vam k tomu "obedu na lavicke" budem kyvat spoza lešenia 😀 😀 😀
no moje deti nastastie jedia ...ale rychlost hanky pri obede stoji za to... 😝 ona zje jedno susto a ja mam zjedenu polievku aj druhe jedlo 😅 😀 😀 😝 ale kolegyne vravia, ze ona nakoniec vsetko zje..tak neriesim, a jest doma nepyta, takze neriesim 😉 😉
neviem po kom ona je...sak my s mm jeme jak kyseliny 😅 😅 😀 😀 😝

mysiatkoo
15. sep 2013

bre ranko 😝 moja posledna tohtovikendovka

evicaka
15. sep 2013

@mysiatkoo prekrásna tortička 🙂 🙂 🙂 🙂

jper
15. sep 2013

Tak svatební - byl to náš dar ženichovi a nevěstě. Váhu nevím, ale jsou tam 2l šlehačky, 1,5kg 40%čokolády, 2,5kg čerstvého ovoce. Můj druhý pokus o čokoládu z boku podle @pristela děkuju za rady ještě musím doladit detaily 😉 Dělala jsem 3 patrový - měl být 4, ale mezi 4 a 3 bych nedala už ovoce, tak jsem udělala jeden dortík zvlášť

mamcas
15. sep 2013

@jper mnaaaam 🙂 hned by som si ju dala 🙂 krasna torticka 🙂 a poradis mi ako si robila tu coko z boku? Kujem

mamina1978
15. sep 2013

@dada2007 No ja moc casto nepeciem, nestiham pri 4 detoch tak vela ako ine sikovnice tu ...... ako @jakelina , @lamps 😵 😵 😵 😵 , ktore velmi za to obdivujem 😵 😵 😵 😵 A okrem toho som moje posledne dve total odflakla, lebo momentalne nestihaaaaam nic 😝
A prave som poratala moje torticky, urobila som ich len ,, 45 " 😅 To ja sa ani k 100 tento rok nedostanem. Mas moj obdiv, ze 200, este raz gratulka 😵 😵 😵 😵

mamina1978
15. sep 2013

@mysiatkoo nadhernaaaa torticka 😵 😵 😵 😵 😵

mamina1978
15. sep 2013

@jakelina Suprove torticky a Kitinka je nadhernaaaa 😵 😵 😵 😵

muffinka8
15. sep 2013

@maya30 🙂 🙂 😀 😀

dm1
15. sep 2013

@lusmel kupuju sa v kazdom e-shope s cukrarskymi potrebami napr. www.peceniehrou.sk, www.mnamuela.sk .... je toho vela pripadne zisti ci aj v meste kde byvas nemaju. Klasicke gelovky stoja okolo 2e a extragelovky cez 5e

mamina1978
15. sep 2013

@maya30 Dokonaleeeee tortusky, a ta prva s ktorou si sa posmykla je bombovaaa 😵 😵 😵 😵 , bolo by jej skoda, keby sa znicila, no tebe prajem skore zotavenie, par modriniek stalo asi za to , takyto skvost nenechat spadnut. 😅
No nie sme my sladulienky tortomaniacky trosku svihnute 😀 😀 😀 😀 😀

mamina1978
15. sep 2013

Dievcata ,
mam jednu dilemu...... 😅 😅 😅 😅 😅 😅 Moj najstarsi syn ma 16 narodeniny za 3 dni. A ja som mu povedala, ze urobim mu torticku , ale pretoze mam malo casu, tak nieco , kde nemusim moc modelovat. A on , ze nech mu teda urobim pivovy pohar. Lenze on nema este osemnast a mne to pride take divneeee. 🙄 On si to, ale moc praje 😵 , pretoze u nas v Nemecku mozu uz 16 rocny oficialne kupovat pivo v obchode a pit. Tak neviem , ci mu to prianie splnit ... ???? Co by ste urobili vy ??????