Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

petkaa28
17. sep 2013

@ivcak333 môžeš dat hneď a potiahnuť druhý den. Ale plnku pod poťah dúfam myslíš maslo s cukrom 🙂

aduskatt
17. sep 2013

@lucula73 ja som robila z 12 a zdalo sa mi to malo, teraz budem robit zo 14 asi

lucula73
17. sep 2013

@aduskatt aha,no asi to budem musieť vyskúšať na dva razy piecť 😉

jakelina
17. sep 2013

@lucula73 já bych udělala z 12 vajec.

lucula73
17. sep 2013

@jakelina určite ho budem robiť,tak potom dám vedieť,z koľkých mi to vyšlo 🙂
ďakujem 😉

maya30
17. sep 2013

@vlada111 Vladi, ty si raz robila hnedu svadobnu tortu s ruzovym kvetom (georgina ci co ) - mala si na to nejaku predlohu ? Chcela by som robit taku ale v bielom a rozmyslam ze na tu kvetinkovu cast vyrezem potah a vsadim tam ruzovy...ty si to oramovala od oka alebo si si spravila sablonu ? Stale zvazujem ako by to bolo najlepsie...

mamina1978
17. sep 2013

@pralinka25 Jeeej....... a este ,ked si mi to tak krasne vysvetlila, zabudla som sa ta spytat.......... na 20cm korpus, staci mi pena z 5 bielkov ?????? 😅

luciahromadkova
17. sep 2013

@pristela zanetka prosim, ty si robila tortu s bicyklom a takým kopcom, prosim z coho je ten kopec? puncovina? alebo kusky korpusu? a s dovolením môžem sa inspirovať? dakujem

brunila
17. sep 2013

@luciahromadkova díky jsi zlatá...jen jak já to splácám to netuším 🙂

pristela
17. sep 2013

@luciahromadkova Lucka , ja už nepamatam 😕 asi puncovina nebol nejak extrem velky , a ano kludne inspiruj aj ja som sa niekde , ci mi oni poslali foto 😕 však nejak mi uteká minulosť , nestíham spomínať , tobôž pamatať 😀 😀 😀 😀 aale drzim palcoky nech sa zadaríííí 😵 😵 😵

jakelina
17. sep 2013

@lucula73 dělala jsem 30 cm korpus, ale třikrát plněný, tak jsem pekla ve dvou formách v každé 9 vajec a každý jsem jednou prokrojila. 😉

vecernicci
17. sep 2013

@zuzka7512 jo? já jsem ji dělala jen tak podle fantazie 😉
tak fakt nevím, kde byla 😉
a díky moc za pochvaly, to fakt potěší 😵

pralinka25
17. sep 2013

@aduskatt zo 14 mramorak do 30 cm?

pralinka25
17. sep 2013

@mamina1978 juuuuj ja si to vobec nepamatam. ja som robila 16 cm priemer a tusim tam isli 4 ale niesom si ista v tomto fakt. robila som to tak vyse pol roka dozadu tak neviem presne to mnozstvo

aduskatt
17. sep 2013

@pralinka25 nie mramorak, piskot

pralinka25
17. sep 2013

@aduskatt aha. robievas priemer aj nejakych 29cm mramorak? nevies kolko do toho zhruba ak by som chcela prekrojit 2x cize tri platy

cwilinge77
17. sep 2013

mozem poprosit o nejaky napad pre muza na 40- tku, obdlznikova torta , biela, hneda a zelena kombinacia, vsetku vyzdobu nechavaju na mna , ale mne tie farby akosi nejdu k sebe :( . co tam mam vymysliet ? kvety v takych farbach no neviem, este ma napadla masla, len ci sa to hodi pre chlapa. vdaka za kazdy napad

pristela
17. sep 2013

Holky prosim vas , nevideli ste niekde tortu s takym tym konskym chomútom ci ako sa to vola ? akoze ma to byt ze chlap sa ženi a chcu mu dat obdlznik tortu a na tom ten chomut ......

aduskatt
17. sep 2013

@pralinka25 do 28ky som robila z desiatich mramorak tusim

pralinka25
17. sep 2013

@aduskatt dakujem a nepamatas kolko to zhruba vazilo?

pristela
17. sep 2013

@vecernicci jo asi jo ,a le oni chcu cisto obaleny obdlznik tortu a na tom vymodelovany ten chomut , a ja to ani za svvet neviem nikde najst , alebo foto toho original chomutu , vsak neviem pod cim to mam hladat

aduskatt
17. sep 2013

@pralinka25 pri mramoraku mam zhruba 200 g na jedno pouzite vajicko

vecernicci
17. sep 2013

@aduskatt jj, to je ono 😉 jsem vyučený zootechnik a tohle jsme dávali koním na krk ve školním statku 😉

lucula73
17. sep 2013

@jakelina ani nevieš ako si mi pomohla.............ja idem plniť tri krát 😀 ,len som vám to chcela uľahčiť,lebo tri krát malokto plní 😀 ,tak super...................ďakujem ešte raz 😉

pristela
17. sep 2013

@aduskatt ach , to vypada strasne 😝 😝 😝 ale mooooc dakujem 😵 😵

miciatko
17. sep 2013

Kocky kde nakupujete maslo?? Dnes som bola v obchode a uz je na 1,49 zdrazene , aj v Lidli aj kauflande. Kto nema zasoby tak od zajtra zacina v Tescu akcia za 1,19

pipka
17. sep 2013

@lucula73 nooooo mala som tam korytnacku, zajka, kuriatko, dina ...nooo idem kuk a ak mam ulozene, stiahnem ti to sem 😉