Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
20. sep 2013

OPRAVA: 82 centikov za cukor

zarabono
20. sep 2013

Co s parizskou slahackou,do ktorej som dala maslo a spravilo hrudky potom sa zrazilo?prosim,surne,torta rozrobena a moje nervy v kybli

aduskatt
20. sep 2013

@zarabono znova rozpustit a preslahat,

jakelina
20. sep 2013

@ajka82 zlato, pokud se nepletu, dělala jsi nedávno dort s jedlým obrázkem. Mám ho odevzdat zítra a bojím se tam ten obrázek dát dnes, aby se to nerozmočilo. Ještě jsem to nedělala. Co myslíš, dát až ráno?? A prosím jako pro blbce, potřu gelem spodek, přilepím na dort a pak potřu vrch, ale nějak nevím jakou vrstvu??Děkuji moc a ptám se asi blbě, ale našla jsem návody na internetu a tam psali, že se má dát na dort až těsně před konzumací, že se může rozmočit. Tak fakt nevím.
Tady se to psalo často, ale normálně mám strach, že to pokašlu. 😝

jakelina
20. sep 2013

@zarabono dej na chvilku do mikrovlnky a pak znova vyšlehej

zarabono
20. sep 2013

@aduskatt
@jakelina dik kocky,skusim teda este raz,lebo uz som to skusala.dnes sa mi max nedari.pre istotu som dala robit zelatinu a skusim to do druhej casti dat

aduskatt
20. sep 2013

@jakelina Majka, ked das naspodok a na vrch pipiong gel, ten zabarni pristupu vlhkosti k obrazku, takze sa mu nestane nic, pokojne ho mozes dať na tortu aj den pred tym🙂 tento Depeche bol hotovy bol 24 hodin pred konzumaciou a oblatke sa nic nestalo

ollako
20. sep 2013

moja druha svadobna, ale reku potiahne MMF, mala americke biele a ruzove pampusiky,ktore som ummyla, ale asi blbo lebo hmota mi ostala ruzovkava, a ruze su zo smrtflexu, vobec mi to nepride strasne, ale ja neviem preco ta MMF mi praskala, ked som robila ten zavoj ci sm dala vela cukru ci , co , ale zdalo sa mi aj dost makke no fakt neviem,dufam, ze sa im bude pacit

ollako
20. sep 2013

este foto

jakelina
20. sep 2013

@aduskatt jé jsi zlatá, já právě zítra moc nestíhám, dělám ještě další dorty a nevím, kdy přesně jej vyzvednou. No je to taková pitomá zakázka. Je to pro známou, holčička má 8 roků a chtěla pro ni dort ve tvaru čísla a na každé to kolo jedlý obrázek. No nějak ani nevím jak to udělat, je to takový kýč, že jsem z toho na rozpacích a nejraději bych to ani nedělala. Ale když už jsem to slíbila a koupila ty obrázky, tak co už. 😝 😝

jakelina
20. sep 2013

@aduskatt a je lepší ten kraj takhle něčím přidělat, aby se to nezvedalo?? Je to holčičí dort, tak tam asi dám nějaké kytičky.

aduskatt
20. sep 2013

@jakelina tento cierny lem je podla poziadavky. Myslim, ze nic extra by sa nestalo, keby tam nic nebolo, ale pre moj lepsi pocit tam radsej vzdy nieco dam.......

ajka82
20. sep 2013

@jakelina pokial budes davat obrazok na potah, a potries gelom, celu plochu, tak sa bat nemusis a nacapis to na tortu... ja som davala obrazky vecer/ v noci a druhy den si pre ne prisli a boli v pohode 😉 ine by bolo, keby ides dat obrazok rovno na krem, tam by som ho davala s den odovzdania... a ked budes mat obrazok nalepeny, tak potries len slabuckou vrstvou z vrchu(ako ked si lakujes nechty by som to mohla nazvat) ale nepretieraj viac krat na jednom mieste, mozes si rozmazat farbu

zuzka7512
20. sep 2013

@jakelina ja som tiež dávala jedlý obrázok deň predtým...a nič sa nestalo...natrela som trošku zospodu a potom tenkú vrstvu navrch...

lokalistin
20. sep 2013

@maya30 dik a na fb si ako? mozem poprisit o priatelstvo?

ajka82
20. sep 2013

@jakelina a co sa tyka lemovania, ak chces pre tvoj dobry pocit, mozes nieco supnut na kraje, ja som jednu s motorkou dala lem okolo celej, dalsiu som robila monsterkovu, tam som len sem tam nejake srdiecko a zuby prilepila okolo a na pivovu flasu, som nedavala nic okolo a v pohode vsetko drzalo 😉

pipka
20. sep 2013

@jakelina majka ja som jedle oplatky davala vzdy den dopredu a boli uplne v pohode 😉

pipka
20. sep 2013

@jakelina tu som ani okraj nedavala a drzala uplne v pohode do druheho dna 😉
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1015123...

a tu je vystrihnuta len Minnie z oplatky a tiez drzala 😉
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1015163...

akapulko
20. sep 2013

tak jedna hotovo tesim ze mam padla este druhu nafotit🙂)este otazka stale mam pocit ze mi na tej tortoche nieco chyba!!?podla Vas dali by ste tam este nieco?napada niekoho nieco?dakovala 😀

katkak23
20. sep 2013

@lokalistin dakujem :o) prvykrat som piekla platy ale celkom sa dalo ... muzik prehlasil ze by sme mohli urobit tradiciu ze marlenku na kazde vyrocie hihi

emilkaaa
20. sep 2013

prosim o radu z koľkých vajec mam upiecť korpus do formy veľke srdce cca 31 cm a formy male srdce cca 17 cm aby som mala s neho S platy:dakujem za každu radu a skusenosť...

jakelina
20. sep 2013

Děkuji všem moc za rady ohledně toho jedlého obrázku, moc mi to pomohlo. Děkuji 😉

jakelina
20. sep 2013

První víkendová várka a jdu krémovat další.

katkak23
20. sep 2013

@jakelina prosim ta ako robis tie listky to mas tu taku formicku kde to stlacis? ono to bez neja asi neurobim take tenuske, že?
dakujeeem

mamcas
20. sep 2013

@akapulko jej úplne krásna tá tortička 🙂 nič jej nechýba 🙂

jakelina
20. sep 2013

@katkak23 vykrojím, přiložím drátek a na něj tenounký váleček z hmoty, pak to stlačím nějakým žilkovačem a kraje ztenčím kosticí. 😉

ludkas31
20. sep 2013

@aduskatt stale sa to trha

ludkas31
20. sep 2013

SURNE!!!!!!!!!!!!!!!!ahojte, prosim surne radu....farbila som na cerveno - velvet a teraz sa mi pri nanasani na tortu trha, asi to bude , ze som dala vela farby, da sa to niecim zachranit?????? olej nepomaha

luciahromadkova
20. sep 2013

@maya30 jednoznacne zaloha...lebo teraz si ich presunula na buduci tyzden.. ale kludne by si mohla mat v diari 5 na buduci tyzden pre iných a ak to budu posuvat mas potom naraz 10 toriet, ci? ja by som im povedala, ze zial neda sa...lebo tam uz mam tortu a dalsiu neberiem... teda ja som mala raz 1 na den a 1 na dalsi den a bolo to o hubu.../povodne mali byt naraz 😉ale nemali to kam dat do chladnicky kvoli oslave mali ju plnu, tak sme sa dohodli, ze na dalsi den...a teda odmietam aj ja, lebo ja viac ako 1 neberiem, lebo nezvladam ked sa chcem venovat synovi...a mam tiez domacnost a obcas pomoc v praci...

takze ak sa presuva oslava je to ich problem....musia ti dat vediet aspon tyzden vopred ze sa presuva, resp. z dovody vaznej udalosti...chapem, ale preto ze je ine pocasie presuvat tortu tak to rozhodne nie....
lebo potom ty odmietas iných alebo sa mozes utortovat v 1 tyzden k smrti... ved torta sa neda odlozit a je to narazova praca....kvoli cerstvosti...

akapulko
20. sep 2013

@mamcas dakujem 🙂