Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
elamaslakova
28. sep 2013
@jakelina Nádherné tortičky, krásna práca
@pipka Krásne tortičky
@viera6 Nádherné kvietky
1zaza
28. sep 2013
@pipka 🙂 neorezávala som, iba som spojila tri dokopy a madžgala som, gúľala som, madžgala a gúlala až to bolo gulaté 😃
pipka
28. sep 2013
@1zaza vidiiis, to ma nenapallo :-N 😃 😃 jasneeeeeee 😉
79zuzana
28. sep 2013
Moja dnesna pre maniacku na nakupovanie a predavanie telefonov 😃
ajka82
28. sep 2013
@jakelina tobol jediny papier co som mala doma v takom mnozstve :-N :-x preto som ho okolo este trosku obabarala nutelou ako bahnicko :-N
jakelina
28. sep 2013
@ajka82 😃 😃 mně to hned padlo do oka 😃
mamcas
28. sep 2013
@mysatkoo a aku mas trubu? My sa totiz budeme stahovat, tak reku nech vyberiem carovnu na vysoke korpusy 🙂
lifinka
28. sep 2013
Ahojky, přidávám dva dorty, co jsem měla tento týden 🙂
mamcas
28. sep 2013
Moja tohto tyzdnova na krasne jubileum 🙂 Bola este jedna na tu istu oslavu, ale chceli ju bez potahu s orechami a to som ani nefotila, lebo podla mna taka torta, cisty des :-p
mamcas
28. sep 2013
No a holky moje zlate, zase mam na Vas prosbicku. Slubila som, ze urobim (uz davnejsie) takuto tortu (vid obrazok) a chcem sa opytat, ze ako by ste na nu isli. Potiahli by ste to vcelku, alebo by ste rozdelili kabinu a vlecku a potiahli zvlast? Neviem totiz do akej farby by som to vlastne potiahla vcelku a potom dorabala... strasne lutujem, ze som to vzala, ale tak co uz, ked som nevedela povedat nie :-S
mysiatkoo
28. sep 2013
@mamcas nemam ja ziadnu luxusnu 😃 nejaka stara whirpoolka to je (este po staryx majitelox baraku)... ale pecie rozhodne lepsie ako mamina Fagorka :-p
mamcas
28. sep 2013
@mysiatkoo inak som si aj myslela... dnes vymyslaju novotiny a vacsinou sa na stare dobre co aj nieco vydrzali nechytaju... 8-(
mysiatkoo
28. sep 2013
@mamcas dnes sa uz robi vsetko s kolieskom navyse, aby si to musela po par rokox vyhodit a kupit nove :-p
jakelina
28. sep 2013
@mysiatkoo já jsem měla 15 let Fagor troubu a pekla výborně a zase jsem si koupila stejnou značku a peče taky dobře. Asi záleží i na typu. 😉
mamcas
28. sep 2013
@mysiatkoo no ved toto |-| ja kupim asi zas taku aku mam len o nieco mudrejsiu a uvidime 🙂 vseobecne ani netusim co maju tie kuchynske spotrebice mat... sak truba piect, umyvacka umyvat a mikrovlnka zohrievat 😃
mysiatkoo
28. sep 2013
@jakelina urcite..alebo je to len vadny kus, ale proste neupecie... skusala som to na 4 krat a zakazdym mi korpus spadol 😞
jakelina
28. sep 2013
@mysiatkoo určitě je to i tím, tchýně má stejnou značku a peče jí hodně na jedné straně, musí otáčet plechy, jednu půlku už má černou a druhou ještě nedopečenou.
Já jsem si koupila stejnou značku, sedí mi do ní všechny plechy, měla jsem jich deset a nechtěla jsem kupovat nové.
mysiatkoo
28. sep 2013
@jakelina to sa nedivim... zvlast, ked si s tou prvou bola spokojna... ja sa uz teraz desim az mi tato dosluzi ci sa trafim do takej, co bude piect aspon tak dobre 😃 ... ale ked raz vyrastiem, tak si kupim rozhodne Miele... uz som v takej piekla a lepsie nepecie ZIADNA 😉
jakelina
28. sep 2013
@mysiatkoo když budeš hodná a upečeš hoooooooooooooooooodně dortů, tak si ji můžeš koupit. Já jsem si vybrala typ s pyrolýzou a to je super, pořád je jak nová. Strašně mě nebavilo drhnout ty dvířka a teď ji mám ve výšce očí, tak je to hodně vidět. Pustím ten program a za dvě hodiny jenom setřu takový jemný popílek a je úplně čistá.
mysiatkoo
28. sep 2013
@jakelina no ved pisem, ze ked raz vyrastiem (a par rokov som uz veru nevyrastla :-p 😃 😃 )... to by som musela upiect fakt hoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooodne a este raz hooooooooooooodne dortu... a odkladat vsetko navyse iba na tu ruru...... ale tak aj sny treba mat, ci ? 😃 a dobry tip - az budem vyberat, tak sa na to opytam 😉 ale pevne verim, ze tato moja si svoje este odpecie :-p
mamcas
28. sep 2013
@jakelina napises mi prosim ta presny typ tej truby? Ja totiz stale vyberam a rozzmyslam... to samocistenie fakt funguje hej? Som nevedela ako to funguje a znie to viac ako super 🙂 daj este nejaky typ pls :-p a pripadne aj o inych spotrebicoch...
dadulka271
28. sep 2013
Ahojte dievčata prosimvas o radu ako vymodelovat kamion mack predok by som aj vedela ale ten zad neviem ako urobit rozmyslala som s burizonov ale to by nebolo pekne bolo by to hrbolate a nic ine ma nenapada dakujem za kazdu jednu radu snad mi poradite :-|
jakelina
28. sep 2013
@mamcas mám tady tu, šla jsem ti opsat ten typ. Pyrolýza funguje skvěle, uvnitř jdou oddělat i ty vodící rošty, do nichž se dávají ty plechy a pak to jenom krásně i za nimi setřeš hadrou a trouba jak nová.

http://www.oscom.cz/fagor-6h-870a-tc-x
jakelina
28. sep 2013
@mamcas já jsem v červnu dělala novou kuchyň, tak jsem kupovala všechny spotřebiče nové. Troubu, mikrovlnku, myčku, odsávač par a varnou desku. Lednici ne, tu jsem měla novou rok. Zatím všechny fungují a mám různé značky.
jakelina
28. sep 2013
@dadulka271 klidně to taky udělej z korpusu, vykroj to do tvaru, ab jsi tam mohla dát kola, dole užší a nahoře širší, ty kola dej na potažený dort a budou zasunuté pod tou korbou.
dadulka271
28. sep 2013
@jakelina dakujem no oni chcu takuto tortu že ten kamion na vrch torty
dadulka271
28. sep 2013
@jakelina aj to je mala foto moc nevidim co tam ma byt neviem či taku zvladnem 😞
jakelina
28. sep 2013
@dadulka271 aha, tak já jsem dělala podobný, ale ne ten kamion a to bych asi udělala z dortových oplatků nebo z tatranek, to nebudeš mít hrbaté neboj.
katkak23
28. sep 2013
@dadulka271 no mala prist v piatok ale "sikovny " kurier poslal zasielku prec vo stvrtok somar jeden...tak som musela odtelefonovat vsetkych aj dodavatela a zasielku poslu spat no pride az v pondelok 😉 takze napisem ked dojde fyzicky ...
dadulka271
28. sep 2013
@jakelina velmi pekne dakujem a nemas tu foto tej tortičky že by som obkukala ak by to nevadilo lebo s tejto fotky vobec nviem čo ako urobit :-|

Začni písať odpoveď...

Odošli