Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

njonja
28. sep 2013

Kocky, moja dnesna na krstiny...nemam rada cirkevne veci, takze aj torty robim tak menej cirkevne, preto je ten krizik taky decentny...

akzuzs
28. sep 2013

Pridávam svojú skromnosť pre malého oslávenca menín

darinkazv
28. sep 2013

baby, až sa hanbím pridať fotky mojich tort, keď vidím tie vaše. ale tak ja len začínam, skúšam a spravím tak max 3 torty za rok. prsia som robila kamoške k narodkám. strašne chcela čierne s ružovými bradavkami. tak som spravila. druhá kamoška hrozne chcela s pipíkom, tak som spravila, no pri prekladaní sa mi dosť poškodila a to vidno aj na fotke ☹ s koníkom som robila kamoškiným dcérkam. chcela takú malú s koníkom. chcela som jej tam dať kvietky, no povedala, že tam chce srdiečka. húseničku som robila mladšej k narodkám a poschodovú s rapunzel som robila teraz staršej k narodkám. no, len ten ksicht má hrozný, neviem ešte tak tváre modelovať a tiež som si zabudla kúpiť hnedú farbu, tak je biela. manžel sa ma spýtal, že čo je to za múmiu ☹ ale tak hlavné je, že dcérka jasala od radosti 🙂

zuzka7512
28. sep 2013

torta pre našu Emku...inšpirovala som sa @pristela...

anibas
28. sep 2013

@mia114 No tá Mendelejevova tabuľka ????????????? Perfektná !!! Toto by som ja nerobila 😀 😀 😀 😀

zsuzsu
28. sep 2013

Ahoj. Tak tu su moje ale dve este z miuleho tyzdna. a ako vidim tank som nerobila jedina 😀

akapulko
28. sep 2013

@njonja prekraaaaaaasna uuuuuuuuzasna 😉 😉

jakelina
28. sep 2013

@dadulka271 já jsem dělala bez toho kamionu. Nevím jestli pomůže???

jakelina
28. sep 2013

@njonja krása a nádherně nafoceno jako vždy

adka_praha
28. sep 2013

taaaaaak a ja mam hotovo, poodovzdavane, idem si skusit spomenut, ako sa pozera telka aspon kym sa najem...

mamcas
28. sep 2013

Babyyyy ked budem davat gastanovu plnku a okolo chcem dat cokoladu, mozem cokoladu so slahackou supnut rovno na korpus? Malo by to drzat ked to je vlastne ta ganache nie? Teda s peciacim papierom myslim...

evikuska
28. sep 2013

moje torticky 🙂

levandulka3
28. sep 2013

@jakelina dakujem to je tiež torta musela som to vyskúšať

dadulka271
28. sep 2013

@jakelina užasna nadherna jasne že pomože ved je skoro uplne podobna ale samozrejme tvoja je krajšia si zlata moc si mi pomohla aspon už viem ako to spravit no ešte sa pohram stym kamionom zajtra nakupim horalky 😀 dakujeeem

timuss
28. sep 2013

@pipka ja neviem, prečo som si to všimla, ale hneď mi to padlo do oka, ale veď sa to stáva 😉 my sme skoro mali také svadobné oznámenie 😅 ešteže tam, kde sme si dávali robiť to robia tak, že najprv vytlačia jeden kus, aby snúbenci videli, ako to bude vyzerať v reáli a keď sme ten kus doniesli domov, tak mama si všimla, že tam máme prehodené čísla 😅

vladiella
28. sep 2013

@jakelina ahojky, pozeram Tvoj album na fcb a zaujali ma tie pernicky s marcipaom, ake formicky si prosim pouzila? na cesto a na marcipan??

woman04
28. sep 2013

@pipka jooj..Tominkovi skoré uzdravenie a tortičky super ,máš historickú foto.. 😉

artepf
29. sep 2013

ahoj holky, přidávám svoje za tento týden, u toho s houslemi jsem se inspirovala u @pristela, díky 😵 , ale dostala mě nejvíc reakce paní, co si přijela pro dort s postavičkama - bylo to pro dceru, která se tajně vdala a pozvala rodinu už jen na oslavu svatby v jiný den, no tak paní se skoro rozbrečela dojetím, když viděla dort, objímala mě a děkovala, to jsem zatím ještě nezažila a bylo to moc milý 😵 😵 , ale vezli dort až do Prahy (z Krkonoš), takže přes dvě hodiny cesty, tak doufám, že přežil 😝

jakelina
29. sep 2013

@vladiella to jsou takové plastové vykrajovačky s pístem. Vykrojila jsme s nimi perníky a po upečení i marcipán a to je celé. Je to sada čtyř vykrajovaček, nějak to teď nikde nemůžu najít. 😒

jakelina
29. sep 2013

@artepf krásné jsou a super reakce 😉

elamaslakova
29. sep 2013

@artepf krásne tortičky
@evikuska Krásne tortičky
@jakelina Tortička je super

@njonja krásna práca

jakelina
29. sep 2013

A můj poslední dětský dortík za tento víkend. Paní se mi od včerejška neozvala, tak doufám, že pro něj přijdou. Jinak by mě asi trefil šlak.

mia114
29. sep 2013

@jakelina jeeej, ten je mily 😵 ulozim si 😉 super napad s oblacikmi 🙂

jakelina
29. sep 2013

@mia114 určitě budu moc ráda a děkuji za pochvalu

maya30
29. sep 2013

ahojte, pridavam par z tohto tyzdna, vsetky 3kilove okrem kona a knihy, skusala som aj cokoladu, prave tento tyzden tu bola o tom debata 😉 len v tom nemam prax, takze nie je celkom podarena 😝 Pozeram ze @pristela ty si nasa inspiracia, uz som tento tyzden minimalne tretia co okopcila tvoju tortu, ja konkretne tu lizankovu 😎 a teda aj dakujem, hrozne sa mi ta tvoja pacila 😵 aj by som viac porozpravala o tortickach, lebo zas bolo veselo 😝 ale verejna diskusia, tak nic 😎

maya30
29. sep 2013

ops diviak skocil 2x, mala tam byt kiha 😀

jakelina
29. sep 2013

@maya30 krása, ty prasata se taky nacpou všude co?? 😀 😀 😀

adrika202
29. sep 2013

moja nočná..ešte jedna ma dnes čaká...

mia114
29. sep 2013

@maya30 krasne, konik super a prasa perfis 😉 😵

@njonja ako vzdy nadherna 😵

jakelina
29. sep 2013

@adrika202 krásná je a těch drobností na tom, super jsi si pohrála 😉