Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bzucinka2
15. okt 2010

@rybca krasne torticky a ta ruzova nema chybu 🙂

hejdita
15. okt 2010

krasne dortiky

jak prosim vas delate ten jakoby obrusek??? mne to nejde navlnit nariasit proste z toho mam tuhu placku aj ked to valkam teplucke tak mi to stejne nejde......no fakt nechapem toto 😕

duplicka
15. okt 2010

prosimmmm chcem skusit falosny marcipan z mlieka lactino,len tych receptov je tolko, aky je ozaj spolahlivy, nech to nepokazim 😒

duplicka
15. okt 2010

a tu su nejake moje diela, samozrejme zaciatocnicke 😉 😉

bianca
15. okt 2010

@duplicka torticky mas krasne a do tej ovocnej by som sa hned pustila

inak ja robim teraz aktualne tento http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=11&t... tu u nas sa tazko zhanaju sirupy a ked som zohnala kukuricny tak bol drahy jak slak.Sak povaz.V CR ma stal 7dcl okolo 40 Kc a tu 3 dcl za 72 sk

duplicka
15. okt 2010

@bianca ta ovocna je cucoriedkova a co sa tyka torty tak chutovo bola naj a este jedna ,ktoru som robila syncekovi,len este nemam stiahnutu foto,zas nevyzerala nic moc ,ale chutovo pecka 😀 😀 😀 😀 😀 😀

duplicka
15. okt 2010

ta ovocna bola nas ficak x rokov,ale uz jej mas dost,takze som kde tu skusala aj nieo ine

duplicka
15. okt 2010

mam dost 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sofi07
15. okt 2010

tak baby si predstavte, ze dne mi pisla, ze ju to mrzi, ze asi mali inu predtsvau o torte a ze by chcela este na narodky, keby som jej upiekla. rozumiete tomu????ked som nespokojna, tak idem inde, nie??? samozrejme, ze som odmietla. uzatvaram tuto neprijmenu zalezistost ☹ .dakujem vam vsetkym za povzbudive slova.

@rybca nadherne torticky, kvietky su super.
@sisa.b 6 plniek???? no ty brdo, by ma vystrela. a o peceni 20 korpusov ani nehovorim, to je pre mna najnezazivnejsia robota. inak, mne sa v pposlednej dobe osvedcilo piect takto. kupila som si formu 30x40,upeciem korpus z 10 vajec, ten potom raz prekrojim a povykrajujem co potrebujem. tak jednym pecenim urobim celu tortu. a zvysky idu na puncovinu.

zdenallicka
15. okt 2010

@sofi07 Dnes dočítám a už se jenom směju... původně jsem tě chtěla politovat , ale teď bych spíš chtěla politovat tu slečnu/paní, co si u tebe objednala dort.... trošku rozpolcená osobnost, ne? 😀 😀 😀

Nic si z toho nedělej a vesele peč dál..🙂

duplicka
15. okt 2010

@sofi07 no to je fakt sila,mala odvahu ti ste pisat ci volat, no sila fakt

sofi07
15. okt 2010

@duplicka super torticky, mnam to hrozno by som si hned ukradla 🙂

duplicka
15. okt 2010

@sofi07 😀 😀 😀 😀 😀 😀

rybca
15. okt 2010

Dakujem za pochvali, dufam, ze sa budu pacit aj kamaratke..🙂)) a ze budu chutit..🙂 Parizskeho sa nebojim, ale z toho citronoveho mam strach..🙂)))

sofi07
15. okt 2010

obcas sa niekto pyta kolko hmoty na aku tortu je potrebne, kuknite sem http://www.wilton.cz/fondanPokrocile.php?nazev=...

duplicka
15. okt 2010

@sofi07 prosim ta a ty aku potahovku pouzivas?

sofi07
15. okt 2010

@duplicka v podstate len WI, skusala som aj pastu damu top, ale neviem, to sa na WI vobec nechyta, wi je taka pekna zamatova. PDT je taka moc leskla,prilis makka. teraz mam kupenu aj RDI, ale to bude asi tiez neico podobne ako PDT, nechce nahodou niekto kupit? 😉

hejdita
15. okt 2010

tak tu moj druhy kosik skoda len ze mi dosli baterky vo fotaku ale uz sa nabijaju 😀
potom si to nafotim kolem dokola toto je take nekvalitne neciste....
teda dal mi zabrat a ma 6kg takze klidne bych mohla vzit i vic nez 750kc no neva bylo to pro znamich.....

duplicka
15. okt 2010

@hejdita ten je krasnyyy

babyyy prosimmm, tak ja opat na poslednu chvilu ,ze skusim falosny marcipan,ale kadejake recepty a uz netusim,ze ktory by mohol byt ok, staci mi ten mliecny s praskovym cukrom a medom a solamylom,len ktory recept a aky ozaj spravny pomer 😒 😒 😒 😒 😒

duplicka
15. okt 2010

@sofi07 no do buducna skusim wi, len ja akosi oapt na poslednu chvilu a to nemam sancu objednat ☹ ☹ ☹ ☹

rybca
15. okt 2010

@hejdita krasny..🙂

vinka
15. okt 2010

@hejdita a to si jak urobila tu rúčku takú peknú vysokú? 😕 Krásny je

hejdita
15. okt 2010

@vinka dakujem vam na dratik ale hybe sa takze doporucim vytahnut a potom pred podavanim vrazit spatky....lebo je to daleko kde byvaju a hrbolata cesta to by sa uplne vykyvalo.... 😝 😀 😀 😀 😀 teraz sebu iba tak mele jakoze tu vysku inak drzi rovno

katuskad
15. okt 2010

@hejdita krásne, aj ja sa chystám niečo také spáchať, pre mamku k narodkám, ale mám z toho trocha strach, no uvidíme. a aký je ten košík vysoký? vyzerá byť fakt veľký

hejdita
15. okt 2010

vysoky je 12cm a priemer ma 30cm ........je velky som ani netusila ze taky vyde 😀 😀 😀 😀

hejdita
15. okt 2010

plus kvetiny takze asi 15-17cm aj s ruzami 🙂

daniz
15. okt 2010

Sofi07 ak si prečítaš moje vyliatie nervov-srdca tak sme na tom rovnako. A nepovedala Ti, že je rozčarovaná? Jej deti nemali radi kakaový korpus a........... ešteže bolo iné napečené. Nech si trhne a mali by sa liečiť inde. Sú ľudia a sú obmedzenci, ktorý vedia povedať a potom sa tvária, že však sa nič nestalo.A ešte majú drzosť pýtať ďalšiu tortu. Kopa do zadku osr. nohou a svinským krokom by som ich hnala. A aké vracanie peňazí? Vrátili ti tortu? Zožrali ju a ešte aj ofrflali. Že ich hanba nefackuje.... uf. a dosť!!!! 😝 😝 😝 -môj názor 😒 🙂 🙂 🙂 .

rybca
15. okt 2010

@sofi07 tiez si myslim, ze ak ti tu tortu nedoniesli spat, sice nakrajanu, odjedene co kostli, ale doniesli, ze je zla, tak by som uvazovala nad vratenim penazi, ale takto ne a spravne si sa rozhodla, ze uz im nebudes robit.

sofi07
15. okt 2010

@daniz si ma rozosmila 😀 😀 😀, kde mas tvoju zlu skusenost< na ktorej strasne, nestiham to hladat, dik
@rybca dik, dufam, ze na takych tak skoro nenatrafim 🙂

sofi07
15. okt 2010

@hejdita hejdi, super, krasy kosik, rucka suprova, vydarena pracicka 🙂