Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
9. okt 2013

@elamaslakova tak dnes mi prišiel kýblik,tá pasta dama stella..........chuťovo jje vyborná,ja teda hmoty nejem,ale táto má krásnu vonu ,aj chuovo je fakt super..........ešte uvidím,ako sa s nou bude poťahovať 🙂

@ollako ja by som asi niečo do zelena....ak tam má byť kačička............svetlejšia,tmavšia.....a ruže asi nie,skor len nejaké jednoduchšie kvety.....ale moj názor je to iba 😉

akapulko
9. okt 2013

@jakelina myslis ze bielok s cukrom je taky krasny hladucky ?a som to este neskusala 😝

akapulko
9. okt 2013

@lucula73 ja osobne robim len s tou stelouna potahovanie lepsiu hmotu som nemala 😉 teda v zime v lete sa dost poti 😀 a modelujem len s smartflexom,pretoze z pasty damy netvrdnu tek pekne postavicky ani kvety 😝

jakelina
9. okt 2013

@akapulko já ho taky nemám tak krásně hladký, ale potah to myslím není. 😒

alionuska
9. okt 2013

@lalilala normalne roztopit cukriky,,dve polievkove lyzice citronky( do caju ) a potom cele premiesat,a do cukru... ..ak mas hmotu dlhsie hotovu ,len ju daj do mikrovlnky trochu zohriat.... aby zmakla a bude sa ti super robit... a ruky potierat cerou... 😀

vlada111
9. okt 2013

@lokalistin ďakujeeeem 🙂

rapunzel1
9. okt 2013

@akapulko bielkovinová poleva na jedno bielko cca 140 gramov dobre preosiateho cukru, trochu solamylu a citrónovej šťavy a miešať buď lyžičkou, alebo mixérom na najmenšom stupni tak asi 10 minúť,aby stála spička a ofarbiť najlepšie práškovými farbami z drogérie, gelovky by som moc neskúšala

ollako
9. okt 2013

@lucula73 s tymi jednoduchymi kvetmi suhlasim, asi dam zelenu, a cervene gerbery a navrch dam kacicku ako v jazierku, este nieco pokukam, tot je zadanie, neviem ako to zladit

sticker
9. okt 2013

@meo Ja som robila bazén s pipingelom, ako ti radila Aďka 🙂 A nato ako som sa bála, tak sa robilo super 🙂

lucula73
9. okt 2013

@ollako hm,veľa vecí sa ukáže postupne,ako bude šrobiť tortu.........potiahni a potom uvidíš,kde čo pichneš 🙂

@akapulko tak vraviš,že teraz by sa mi s nou malo dobre poťahovať?ak by mi to nešlo,tak zmiešam so smartflexom..... 😉

dievčatá,váš názor ..........hodí sa torta akože škatula,taká drevená, hore s fľašou,pre 33 ročného???či to je skor pre starších??

ďakujem 🙂

sticker
9. okt 2013

Babuľky prosím vás, nerobili ste niektoré balerínky, špičky? Prešla som aj dvojku tému,všade sú postupy len na črievičky, alebo detské topánočky, croscy, ale balerínky neviem nájsť. Možno je to jednoduché, ale ja by som potrebovala postup, lebo ešte aj tak neviem či to zvládnem, tak si chcem naštudovať. Nerada by som sľubovala niečo, čo neviem spraviť 😒 Má to byť torta pre dcéru veľmi dobre kamarátky, navyše najlepšej kamarátky mojej dcéry, tak mi na tom záleží... Moc ďakujem...

lamps
9. okt 2013

@sticker ja mám takúto šablónku, pomôže?

sticker
9. okt 2013

@lamps 😅 Podľa šablóny som nikdy nerobila 😝 ☹ Podrážku chápem.... to druhé je teda asi špička, ale ako dozadu? či to len spojím vzadu tú druhú šablónu? A to stačí, uložiť si tento tvoj obrázok a vytlačiť a prekresliť na hmotu? Prepáč tie otázky, ale v tomto som ja úplne mimo 🙄 😔

akapulko
9. okt 2013

@rapunzel1 co je to trochu solamylu?cajova l.viac menej? ☹ a da kovala 🙂

akapulko
9. okt 2013

@lucula73 ano teraz je super je poddajna super hladka tak som zvedava ako budes spokojna! 😉

lucula73
9. okt 2013

@akapulko dám vedieť,mám dve torty na sobotu,tak určo aspoň na jednej vyskúšam 😉

vladiella
9. okt 2013

@jakelina celkom som si oblubila d-test news na mail, chystam sa predplatit... aky mas na nich nazor? ja som vystudovala obchod a marketing... takze viem ako funguje komercia... preto ma Tvoje vedomosti fascinuju, "vidis pod povrch"

vladiella
9. okt 2013

@sticker dozadu spojit tu podkovicku 😀 😀 😀 ako tie damske topanky balerinky, vzadu sev na pate.

lamps
9. okt 2013

@sticker áno presne ako píšeš, podľa šablóny vyrežieš z hmoty jednotlivé časti, zlepíš, vzadu spojíš a necháš vyschnúť. Vnútro treba niečím vyplniť, kým hmota vyschne, aby ti balerínka držala pekne tvar. Keď bude hmota suchá len vyberieš výplň a je to. Na výplň stačí aj obyčajná papierová kuch. utierka alebo servítok

vladiella
9. okt 2013

@alionuska ahojky, ja by som sa chcela spytat na tu tortu, co si piekla tusim bratovi = prsia a v jenom bol alkohol, ako si to robila? mas niekde ulozene foto s tortami?

rapunzel1
9. okt 2013

@akapulko tak pol lyžičky kávovej to stačí, nech sa darí...

jakelina
9. okt 2013

@vladiella občas nakouknu a určitě to je fajn. Spíš se řídit při nakupování zdravým selským rozumem, když je složení výrobku na pět řádků na etiketě, tak nebrat. 😝 😀 😝 😀

akapulko
9. okt 2013

@rapunzel1 dakujem 🙂

tamara2307
9. okt 2013

@muffinka8 ďakujem za tip. plnku maslovú, už len príchuť vymyslieť..

monikapo
9. okt 2013

moje posledne boje 😉 ale postavicky umele, usetrili ma moji mili objednavatelia 🙂

meo
9. okt 2013

@aduskatt
@vladiella
@sticker
Holky díky, asi udělám tou bílou čokoládou a pak tu želatinu. Tak to snad nějak dopadne. 😀

luciahromadkova
9. okt 2013

@meo skus domaci piping gel, nemam odskusane len som to raz nasla tu

http://tortyodmamy.sme.sk/node/256386

luciahromadkova
9. okt 2013

@rapunzel1
prosim ty robievas bezlepkove torty..., ja teda budem piect normalnu, ale maju bezlepkaca vnuka, tak som slubila, ze jemu by som taku minitorticku zvlast, nasla som par stran dozadu tvoje rady niektorej kocke, tak by som sa chcela pytat...
1. mas tam recept na korpus bez speci muky, s pudingom, je tam napisane Dr. vanilkovy- teda Dr. Oetker vanilka, mohla by si hodit link na ktorý presne, PDP pre bezlepkacov chapem kupim v DM alebo tu novinku Dr. oetker
2. mozu bezlepkaci creme ole vanilka, asi nie lebo tam pisu modofikovany skrob...
3.mam poziadavku na plnku z gastanoveho pyre, urobila by som pribinacik z pyre alebo slahacka, smotana, pyre... len neviem cim zahustit lebo aj zelatinovy stuzovac Dr. oetker ma modifikovany zemiakovy skrob a i.
4. a co gastanove pyre mozu to bezlepkaci, nenasla som na obale nicco by nemohli, pre istotu sa pytam, resp. nejaka overena plnka s gastanmi pre bezlepkacov
5. ako potah mozu smarflex velvet, alebo inu potahovku?
6. a este pod potah dam mozno ganache, len aku coko pouzit znacku, co mas overenu mohla by ist trebars ta lidlova 52% 200 g zlatohnedy obal?
Za vsetky rady vopred dakujem pekne.

vlada111
9. okt 2013

@mia114 krásnunká

muffinka8
10. okt 2013

@tamara2307 a nechceš skúsiť nemaslovú? 😅 inak pod poťah je najlepšie dať čisté maslo vymiešané s cukrom a ja dávam aj trochu nutely k tomu, alebo aj roztopená čoko môže a je to ešte lepšie potom.