Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

luciahromadkova
11. okt 2013

@pipka jasne sucitim s tebou 😔 , ale dobry napad a aj to pekne vyzera..., tak ucel splneny...

pipka
11. okt 2013

@luciahromadkova ano no to je fakt...ked musis, tak musis 😅 😝

mamcas
11. okt 2013

@jakelina dokonaly 🙂 kazdy jeden detail prepracovany, tie kaciatka su uzasne 🙂 ta kravicka ma bohovsku tvaricku 🙂 jaj uplne podarena torticka, ako vsetky Tvoje 😀 nechapem ako sa to da pri 4 detoch... ja som rozmyslala, ze prestanem a to mam len dve... 😕

vladiella
11. okt 2013

@woman04 dikes. daj vediet ako si dopadla s tou kreditkou a mozno poriesim tiez nejaku, sak bezpecnostny limit sa tam da zadat...

luciahromadkova
11. okt 2013

@pipka a idem piect... gastanovy korpus a gastanovu plnku na buduci tyzden mam tortu... tak skusit lebo chcu gastanovu a to nemam skusene, ale dala sa pani nahovorit na gastanovy pribinak.../tak nech viem ake chute a tak/
narodeniny 66 chlap... a ta torta... obdlznik- ze znak TV senzi senzus 😒 a tam, ze hrame na zelanie datum, kedy mu budu hrat..., torta predkreslena...takze nic tvorivejsie... a k tomu mini torticku pre vnuka bezlepkovu...

pipka
11. okt 2013

@luciahromadkova no gastanova je superna, podla mna to das bezchybne 😉

luciahromadkova
11. okt 2013

@vladiella dakujem za rady k bezlepkacovej torte... to gastanove pyre z lidla je OK, nie je tam nic s lepkom...a odporucala ho kocka aj teme pre bezlepkacov, idem este skusit korpus- ze vajcia a gastanove pyre.... je vhodne aj pre bezlepkacov a nic viac tanm nejde ani PDP, tak som zvedava ako narastie...

luciahromadkova
11. okt 2013

@pipka sa este nevie... idem skusit korpus tento je aj bezlepkovy http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=40301, len som zvedava ako narastie a aky bude... a ze ake to bude s tym pribinakom s pyre..., lebo ak by som dala len slahacku- /nechcem rastlinnu ani praskovu/ a pyre, neviem ci by to v torte nebol problem... a ake to bude potom ked to obmazem... /aj ked pristelka tusim dava s visnami slahacku len/
ovocie tam asi nedam... napadli ma visne...ze by to mohli byt ku gastanom, aj mam, ale nubudem to prplat, nech to nedokaslem...
pak podam hlasenie...🙂

vladiella
11. okt 2013

@luciahromadkova no vacsinou su tie korpusy zrazene... ja som minula 27 vajec nez som nasla vhodny recept (snazila som sa bez speci muky, vtedy mi tu nikto neporadil), nakoniec som si sama pomohla, ale so speci mukou a pdp. vyskusala som i pudingovy i mandlovy bez speci muky, vsetko lezalo alebo bolo gumove, ale to je mozno iny problem... i palacinky pudingove byvaju trosku gumove z toho pudingu... mas maly korpus neminies vela vajec, tak skus a uvidis. daj vediet.

njonja
11. okt 2013

Caute kocky🙂 Priadavam svoju tohotyzdnovu (moje malinke ani nefotim uz). Je pre znamu k jej 40 narodeninam ako darcek na oslavu Hot and Sexi... ideme tam zajtra aj s mm a malym, len dufam, ze to bude detom pristupne, lebo nemam babysitting... 😀 😀

sarah00
11. okt 2013

@njonja waw, krásna

luciahromadkova
11. okt 2013

@njonja je to krasne a perfektne....uz sa tesim na dalsiu a prijemnu zabavu...
a este by ma zaujimalo ako na tuto tortu, ze to drzi....

pipka
11. okt 2013

@njonja uuuuzasnaaaaaaaaaa 😎

luciahromadkova
11. okt 2013

@vladiella skusim... oni chcu do torty coko korpus v pohode, len chcu 1 minitorticku bezlepkovu pre vnucika, 5 r. ...lebo on nemoze ..., tak az tak ma to netrapi..., lebo kupovat celu muku kvoli minitorticke sa mi nechce..... a skusat viac receptov sa mi tiez velmi neoplati... tak aspon takto

vladiella
11. okt 2013

@luciahromadkova tie naslahane vajicka hlavne bielka by tomu mali pomoct, bude to ale taky vajickovy korpus... myslim tym, ze je to ako ta moja odskusana rolada bozska, co som davala do receptov, nachylne na splasnutie kvoli teplote.
tak kuk text, je to kakaove, su tam i rady...
Nebeská roláda bez mouky - bezlepková
https://www.modrykonik.cz/forum/recepty/marcipa...

vladiella
11. okt 2013

@luciahromadkova alebo mu sprav korpus tej kakaovej rolady a napln tym gastan. pyre pribinackom... korpus je len vajicka cukor kakao, strasne lahke, a ryyychle, je to hned hotove...

luciahromadkova
11. okt 2013

@vladiella dakujem, ta ich torta ma byt taka normal...len teda gastanova a coko korpus- rozhodla som sa pre pribinak s gastanom a ta mini torticka ma byt bezlepkova, takze to idem skusit a potom sa rozhodnem.../je mi luto ich vnuka, ale zas budu mat na oslave aj ine kolace...takze nebude bez zakusku.../

vladiella
11. okt 2013

@luciahromadkova no sak pisem Ti pre toho chlapceka, mozes mu kludne skusit ten jednoduchy korpus tej bozskej rolady kakaovej a nemusis sa trapit s novym korpusovym receptom, a jednoducho pouzijes plnku z ich hlavnej lepkovej torty, a mas...

njonja
11. okt 2013

@luciahromadkova dakujem🙂 Luci, su to tri korpusy - dva velke a jeden maly. Vsetky postavene na seba a pod kazdym doska na vystuzenie. Oblast pasa je z maleho korpusu, prsia su podoprete tiez..

gabka24
11. okt 2013

Ahojte dievčatá, chodím sem často pozerať Vaše výtvory a skláňam sa pred Vami, ja som len taká začiatočníčka a mám za sebou pár tortičiek, ale tentoraz ma zákazníčka zaskočila.... Chce aby torta bola s príchuťou tiramisu, keďže som tiramisu nerobila ani pre nás, nemám poňatie ako urobiť krém a či mám medzi korpusy dať krém a naň namočené piškóty a potom zase krém a na vrch korpus, alebo ako? prosím Vás o radu a ďakujem za pomoc 😉

evicaka
11. okt 2013

@njonja tak toto je suprovááá tortuša, určite všetkým padne sánka, keď ju uvidia 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

luciahromadkova
11. okt 2013

@njonja dakujem za odpoved, som tipovala ze 4, tie dosky chapem ako vystuz, a ma to cele asi stredom tyc, ci? a teda dopredu su dotvarovane prsia...je to ozaj velmi pekne a jemne 😵

luciahromadkova
11. okt 2013

@gabka24 ja som uz taku tortu robila, mam recept od pristelky, upecies si korpus podla seba ja robim svoj overeny alebo mramorovy...
plnka tiramisu
4 zltka slaham nad parou s 80-100 g praskoveho cukru, ked to zhustne cca za 10 min. potom pridam 4 cl amaretta, a postupne davam 500 g mascarpone a do toho slahacku vyslahanu... podla velkosti korpusu davam 1,2. Ak sa mi to zda malo huste tak pridam na zahustenie creme ole...
Korpus spodny nepolievam kavou, alebo len jemne..., potom natriem plnkou a dam piskoty namocene v kave- tie male.., potom na to zas trocha plnky a korpus a tak striedam dla vysky korpusu plnky. Medzi plnku dam vzdy tie piskoty v kave namocene a korpusy mozes obliat jemne alebo nemusis, ked to mam naplnene cele dam do chladnicky trocha zachladit a potom obmazem maslo a cukor alebo ganache. Potom potahujem.

zuzubb007
11. okt 2013

Baby asi blba otazka, ale som zaciatocnik, ked si spravim korpusy den vopred, mam skladovat zakryte papierom v chladnicke ci ako? A tak isto vyformovana postavicka zo smartflex sa skladuje v chladnicke ci staci odlozit do nadoby a nechat izbovu teplotu? Dakujeeem 🙂

luciahromadkova
11. okt 2013

@zuzubb007 korpus nmozes dat do chladnicky, lahsie sa potom prekrajuje, ale niekedy ked nemam miesto len ho prikryjem cistou utierkou a necham tak.. a postavicky nechat volne pri izbovej teplote a aby sa na ne neprasilo, mozes dat do nejakej skatulky...

gabka24
11. okt 2013

@luciahromadkova Ďakujem veľmi pekne 😉

njonja
11. okt 2013

@luciahromadkova ano, v sterede ide spajdla🙂

blcha
11. okt 2013

ahojte pridavam moju dnesnu

gumidekmomo
11. okt 2013

@njonja kraasna 🙂)

elamaslakova
11. okt 2013

@njonja Perfektná tortička