Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

elamaslakova
12. okt 2013

Dievčence zdravím vás, pridávam 2 tortičky a utekám niečo porobiť do záhradky, večer Vás popozerám , už sa teším na tie vaše krásne výtvory

aduskatt
12. okt 2013

@lalilala aky rum? kde rum?🙂

aduskatt
12. okt 2013

o pol desiatej vecer este len navrat z nakupu......takze nocna 4,5 kg pribinak s lesnym ovocim

lokalistin
12. okt 2013

@njonja no vidis a ja hladala len torty latkove ma nenapadli trubka

pipka
12. okt 2013

@njonja keby som bola tvoj muz, tak ti ho okamzite kupim pod stromcek 😎 😀 😵

pipka
12. okt 2013

@artepf kraaasa 😵 tekvicku som si musela ulozit s dovolenim 🙂

denisak77
12. okt 2013

Tak aj ja pridám k vašim krásnym dielkam a bežím robkať niečo vonku,u nás je krásny deň.Posledná je kokosová ,mascarpone a lesné ovocie a zdobená je šľahačkou na želanie ,ale ja vôbec neviem špricňou zdobiť,tak to tak aj dopadlo.Aspoň ma na budúce bebudú otravovať so somarinami.Ja som ich upozornila,tak som zvedavá na reakciu.

adrika202
12. okt 2013

pridávam tohotýždnovky ,a idem oddychovať,po veeelmi dlhom čase som bez detí tak idem uživať klud :D ten real kapanek nevyšiel ale tak čo už 🙂 nikto nie je dokonalý 🙂 tvárila som sa že to tak má byť 🙂

tamara2307
12. okt 2013

@muffinka8 a vedela by si mi ešte prosím poradiť, tie kvietky na tortu mám napichať alebo by sa tam dali bez drôtikov nejako poukladať?

maya30
12. okt 2013

ahojte, tento tyzden len 4, tak som si to aj uzila 😀 @jakelina kniha zivota len pre teba 😀

evicaka
12. okt 2013

@maya30 nádhernéé, ako vždy 🙂 🙂 🙂

akzuzs
12. okt 2013

@ollako
@pipka
@blcha @sisix
@pristela
@fuzinko
@mamcas
@lawli
@nika266
@daniela09
@juditkak
@eliska22
@ajka82
@artepf
@maya30
@denisak77
@aduskatt
@elamaslakova
Všetké zasa také krásne torty ako vždy a mnohééééé som si poukladala do inšpiračiek . Moja svokra nemá internet a vidí iba moje torty a doslova my vynáša do nebies keď ich vidí lebo vždy keď dorobím jej v mms posielam a ona že najkrajšie až dokonalé torty robím ja a už som jej tisíc krát hovorila že keby videla mnohé torty tu na tomto fóre tak by hneď a zaraz zmenila názor lebo tu mnehé robíte jak keby ani neboi z tejto planéty ako vyčarované a skutočne úúúúúžasné. Ste mi takou inšpiračkou že snáď jedného dňa budem robiť tiež ako pristel alebo iné. Tak pekný víkend papapa

zuzka7512
12. okt 2013

@luciahromadkova,
@dm1 ,
@lucula73 ...ďakujem...

meo
12. okt 2013

@jakelina ahojky, scháněla jsem ty medvídky, ale ani modré ani béžové jsem nesehnala. Všechny možné barvy, ale tyhle ne. Kde to přesně kupuješ?

gelinka75
12. okt 2013

@maya30 ahoj, prosim ta ako to robis, ze mas na tortickach take ostre hrany? 🙂 krasne torty

muffinka8
12. okt 2013

@tamara2307 skús napríklad takéto, len z pásiku hmoty: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1381855...

mrka2
12. okt 2013

babulky, ako to fotite,ze mate taky paradny cierny podklad? lebo ja ked fotim na ciernom,tak mi tam vidno tu latku..normalne strukturu latky 😝 no nic, pridam aj ja svoje dve

akapulko
12. okt 2013

krasne ste zase popiekli slintam tu 😝 😝 ja som prvykrat skusala tie kliestiky a je to hruza 😒 😒

elamaslakova
12. okt 2013

@denisak77 Nádherné tortičky

maya30
12. okt 2013

@gelinka75 dakuejm 🙂 pod potahom je ganache, skusala som prvykrat 😉

maya30
12. okt 2013

@mrka2 ja si fotku este vo fotaku upravim funkciou vignetting, to stmavi fotku po obvode, takze cierna je este cernejsia...pozri ci nemas 😉

mrka2
12. okt 2013

@maya30 joj, no nemam ☹ mam tam kadeco,ale toto nieee 🙄 ale dakujem za radu 🙂

njonja
12. okt 2013

@pipka hm, tak to mu musim naznacit🙂

mishulle
12. okt 2013

holky, dá se nějak udělat šedivá, když nemá šedou potr.barvu, nebo ji mám radši objednat a doufat, že do pátku dorazí?

eliska22
12. okt 2013

dnešná tortucha 🙂 tento víkend bol fajn, detské kvietkované , ale práve si tu boli pre tú čo som dávala dnes ráno tú lúku a ich zadanie bolo aby to bola zelenkavá , lienky, lúka a meno a vek a kukala na to jak puk, taká sklamaná bola, tak neviem čo vlastne si predstavovala... 😕 a ešte mi hovorí, ale tam má byť nápis, hovorím ved hej na boku je meno 😅
ked chceli len to kristínka, tak mali povedať, by som to dala cez celú tortu 😝 ako s takouto reakciou som sa už dávno nestretla

eliska22
12. okt 2013

@artepf tá tekvica odpadla som , nenormálna 😵 😵 😵

halienka
12. okt 2013

Ahojte babky, tak konečne sa ozývam aj ja, tento týždeň som cca 3 dni vkuse stála na nohách, ale teda kooonečne som aj ja robila svadobnú tortu, síce podľa predlohy čo si nevesta priniesla, k tomu na tú istú svadbu ešte 2 ďalšie, všetky vlastne podľa predlohy, ale nakoniec som to všetko vcelku zvládla, aj ke´d na záver som si musela šľahnúť Ibalgin, čo ma tak hrozne boleli ruky a chrbát 😅 😀 😀 @jakelina tak nakoniec som to riskla z tých 10 vajec ten spodný korpus, lebo tvoju správu som čítala až keď som ho už piekla 😀 a chvalabohu to celkom vyšlo, mal výšku 6 cm čo mi stačilo, lebo som chcela nižší. Oni všetky na tej torte mali byť nižšie, ale tie 2 prostredné mi aj tak vyskočili vďaka ovociu čo som tam dávala. Ale tak myslím, že zo až tak nevadí, nekazí to nejako brutálne dojem a hlavne zákazníčka bola vrcholne spokojná a to je hlavné, aj tringelt mi celkom slušný nechala 😵 Inak teda dokopy tá hlavná vážila 12,5 kg, každé poschodie iný korpus a iná plnka, no bol to zaberák ako šlak a teda som prišla na hranicu svojich technických možností, lebo som zistila, že väčší korpus ako 34 cm sa mi v trúbe ani upiecť nedá, bo už sa proste nevmestí. A do chladničky vliezla len do starej 15 ročnej rakety, ktorá je chvalabohu hlbšia ako tie terajšie. No ale aspoň viem do budúcna 🙂

jakelina
12. okt 2013

@maya30 děkuji za krásnou knihu, jsi zlatáááááááááááá

mrka2
12. okt 2013

@halienka uzasne! vsetky 😵 ! a to mas tam cerstve jahodky na tej cokoladovej? ja som uz nezohnala. 🙂

halienka
12. okt 2013

@mrka2 práveže nie, obehla som celé mesto a nič čerstvé som už nezohnala, tak som kúpila tú tescácku mrazenú zmes Summer fruit, tá býva tak dobre zmrazená, že to ovocie aspoň trošku držé tvar, tak som tam dala tú, ale ma to štvalo riadne 😖