Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
16. okt 2010

@mokiri čo vymykané to je zázrak.Fakt hotové veldielo. 😲 Ten kotúč som si až po tvojom príspevku všimla. 😕

mokiri
16. okt 2010

Ešte hádžem zopár, čo ma dnes zaujalo, keď som relaxovala pri káve. Podelím sa.

mokiri
16. okt 2010

A na záver niečo ako z rozprávky.

zdenallicka
16. okt 2010

@vinka Vinko, já kávou..🙂 S rumem.. ale i bez rumu.. 😉 A někdo tu psal hodně silným černým čajem a taky je nějaký koncentrát, ale to si nepamatuju, co to přesně bylo http://www.lineanivnice.cz/cz/sirupy-hello-pet/... .. Možná toto..🙂 Asi jo..🙂

daducha
16. okt 2010

@vinka ja korpus nepolievam, ale zohrejem si napr.marhulovy dzem s vodou a rumom a tym potieram korpus.Tuto kombinaciu pouzivam pod pariz s bananmi.U nas je to odskusane na bananovej torte z ineho receptu a je to fakt mnamka.No a ten rum - alkohol sa vypari a ostava aroma, tak môzu aj deti.Alebo by to hadam islo aj s aromou.Pod traseny ananasovy krem zase rozvaram ribezlovy dzem s vodou a tak potriem.Nie je to ani premocene,ani suche, take vlhke akurat 😉

daducha
16. okt 2010

ahojte,
tak po nociach knuram na nete po tortickach a nadabila som na krstinovych na odtlacky noziciek.Nestretli ste sa niekde s takou vykrajovackou?

dm1
16. okt 2010

pre tie ktorym sa pacili kvietky co mala @rybca na poslednej torticke som nasla take vykrajovacky aj u nas v slovenskom shope 😵 a maju aj ine take http://www.cukrarskepotreby.eu/predaj/713/Lace-...

mrka2
16. okt 2010

@vinka ja polievam torticky (teda nie zeby som ich nejako vela urobila,ale... ) kompotovou stavickou,ked robim plnky s ovocim z kompotu (jahody, broskyne...), tak tym. 🙂

rybca
16. okt 2010

@dm1 a mna slak triafa, ze na SK su o 3 eura lacnejsie...:( predtym nez pojdem na sk si prejdem slovenske obchody a objednam si to co je takto vyhodne..🙂))))

dm1
16. okt 2010

@rybca vidis a to ma ani nenapadlo porovnavat. Inak v tomto obchode vedia mat niekedy niektore sety vykrajovaciek aj o polovicu lacnejsie ako inde len treba natrafit. aj toto moze byt ten pripad. Tu som aj tu sadu floral kupila za polovicu

sofi07
17. okt 2010

@anibas presne moje slova, nikdy v zivote by som takto nedala najovo svoju nespokojnost, mozno len keby bola plnka skazena alebo co. ale kaslem uz na to, uz som jej ani neodpisala

@vinka vinka, a kavou si neskusala?

vinka
17. okt 2010

@sofi07 nie neskúšala.Ale zas bezkofeínová u nás je dosť drahá a s kofeínom mi to nepasuje kôli deťom. 😕

bianca
17. okt 2010

hojte
@rybca a kolko stali kde si kupovala ty?

vinka
17. okt 2010

@mrka2 a nieje to dáko moc premočené?alebo moc sladké?či je to fajné 😉

bzucinka2
17. okt 2010

ahojte fuj ta odrezana hlava je fakt premakana, ale nechcela by som taku dostat 😀

rybca
17. okt 2010

@bianca 9,90, ako az tak vela to nie je, ale v porovnani s sk cenou...🙂

@dm1 uz mam ten obchod ulozeny v zalozkach a budem priebezne kukat akcie..🙂 a vlastne aj iny tovar..🙂 vsak tieto kvety by ma lacnejsie vysli, o malinko, keby som ich kupila na sk a poslali mi ich postou..🙂)))))

bianca
17. okt 2010

@dm1a pozerala som ze teraz tam maju dobre zlavy na flor.pasky tak zvazujem zvazujem a zvazujem ci sa mi podari niekedy dobre spravit kvety na drotikoch

sylvia75
17. okt 2010

ahojte,ako vždy nestíham vás čítať len tak úchytkom sem tam...
bianca spomínala si,že pšeničný či kukuričný sirup sa ti zdá u nás drahý,kde si ho vôbec zohnala.ja keď som ho totiž ako ty vravíš v našom zapadákove nehohnala buď ho nemali alebo na mňa predavačka čumela ako keby som od nej žiadala mimozenskú vec.... 😒
pridávam môj posledný výtvot prvé ciciny pre švagra...

bianca
17. okt 2010

@sylvia75 v nemocnici v zdr.vyzive.Tam mali na vyber az jeden.Inak ciciny krasne.Urcite sa potesil 😀

mrka2
17. okt 2010

@vinka no nam to velmi chuti, aj kazdemu zatial,co ochutnali torticku🙂 teda nikto sa nestazoval 😀 myslim,ze je to aj ovela chutnejsie ako voda s cukrom 😕 ale su kompotiky v obchodoch,ktore su mierne sladene,alebo light,ci ako sa to pise...,ked sa obavas,aby to bolo prilis sladke... ale podla mna nie je 🙂
no a tiez nedavam toho vela, len tak trosku,aby to nebolo premocene,ale aby cesto bolo stavnate... mnam mnam uz mi slinky tecu... 😀 😀 😀

bershka
17. okt 2010

caute baby, viete mi poradit prosim ako vyrobim dobry marcipan, pripadne kde ho kupim, alebo objednam?

anibas
17. okt 2010

@alionuska Blahoželáme Sašenke k narodeninám ! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

anibas
17. okt 2010

pridávam svoje týždňové a utekám, lebo mi zhoria rezne 😀 😀

vinka
17. okt 2010

@anibas krása. 😉

bzucinka2
17. okt 2010

@anibas krasne torticky super 🙂

lussy23
17. okt 2010

@mokiri - to sú krásne torty. Ste strašne šikovná.

lussy23
17. okt 2010

@zlatat - krásne

mokiri
17. okt 2010

@lussy23, neblazni, ja sem chodim obdivovat, ako dievcata krasne pecu a obcas im sem prilepim nejake inspirativne fotky od francuzskych cukrarov, ked objavim nieco, co ma zaujalo. Osobne mam za sebou jednu jedinu marcipanovu torticku. Ale motivovalo ma to vdaka tejto teme. Chystam sa pokracovat...

bzucinka2
17. okt 2010

a moj posledny vytvor: 🙂

bzucinka2
17. okt 2010

baby a tu telovu teda ako namiesam? dakujem 😉