Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vladiella
19. okt 2013

@p69majka uz len toto som u seba nasla... to druhe sablona na pansku topanku, mozno nejak prisposobit...

mrka2
19. okt 2013

ahojte dievcata, ja pridam svoje

lucula73
19. okt 2013

@lukika ano,ale ajj tieto sú len z polky.....to musíš urobiť dva časti a spojiť......a tu tie spoje boli vidno,celkovo mi ich odflákla,tie koníky......... 😠

lucula73
19. okt 2013

@simasa užasná...........prosím ťa,ako si robila ten výpelt na tom košíčku.....presne taký košík s babatkom som dostala a neviem,ako to čo najjednoduchšie urobiť

sikag
19. okt 2013

@lucula73 tu je detailny fotopostup na ten kosik http://www.lorna.estranky.sk/clanky/fotopostupy...

baby davam do pozornosti super ceny na rozne naradie http://www.banggood.com/Wholesale-Bakeware-c-18...

mirka100911
19. okt 2013

Prosiiiiiiim surne. Ked mam hotove kvety uz od stredy zo smartflexu a su uz dost tvrde, ako ich prilepim na potiahnutu tortu? Nemam lepidlo, skosam to s vodou (nechcem davat vela, bojim sa, ze sa mi to rozmoci) ale nedrzi mi to velmi. Tak isto "kridla" pre vily mam z tenuckeho marcipanu a nejde mi to prilepit na chrbat... 😀 Dakujeeeem.

sikag
19. okt 2013

@mirka100911 a ake mas velke kvety? ak malicke tak musis dlsie pridrzat kym ta voda trochu obschne. ak su vacsie daj do nich sparatko, to pojde aj ked su uz starsie, pripadne si ho jemne namoc a jemnucko do nich vpichi - pozor ked budes davat na tortu aby ti to neprepichlo kvietok durch
alebo roztop marchmellow ak mas a tym, alebo vyslahane bielko s cukrom, ale to su uz riadne lepidla 🙂 skus prve 2 moznosti

sikag
19. okt 2013

@dm1 ta s mostom je genialna!!! ako si robila tu vodu? z cukrikov?

halienka
19. okt 2013

Ahojte babky cukráročky, dokončujem tortu a potrebovala by som radúúú 😀 Idem tam lepiť tortový jedlý obrázok, objednala som ten hrubší DELUXE a chcem sa spýtať, aj tento je treba potierať pipin gelom aj zvrchu aby sa nezvlnil? Sa priznám, že sa mi moc nepáči, keď sa to potom tak leskne...no ale tak ak sa to má zvlniť tak to radšej potriem, no nemám skúsenosť s touto hrubšou oplátkou, zatiaľ som mala len tie tenké. Ďakujem za pomoc 🙂

Inak kukám vaše tortičky a teda zase ste tu popridávali úplne bomba kúsky, ako vždy na zadok padám pred @simasa , @jakelinka @maya30 @dm to sú zase doslovné diela 😵 😵 😵

mirka100911
19. okt 2013

@sikag Nemam velke tie kvietky, len asi 2 su vacsie. Tak skusim dlhsie podrzat, snad to nakoniec sadne a zlepi sa... No ale na tie kridla asi skusim bielko. Stale mi to nechce zostat na tom chrbte. Dakujem zatial

mayka
19. okt 2013

@maya30 dakujem. Uz som si ich objednala. Inspirovala si ma. 😉 Dufam ze nebudu velmi krpate. A to sa ti ten papier nerozmocil? Ale je prekrasna.

lucula73
19. okt 2013

@sikag ďakujem.......a presne od tej lorny som dostala obrázok s tortou a ma nenapadlo sa tam na jej stránke pohrabať 😉

maya30
19. okt 2013

@halienka ja som raz mala tu deluxe, neverim ze by sa dokazala zvlnit je dost hruba, mne sa len odliepali kraje ale to bolo tym ze som lepila iba medom a nedrzalo to poriadne, radsej som si uz kupila decor gel, ten je spolahlivy

lucula73
19. okt 2013

@halienka ja som amla tiež tú deluxe a zvrchu som ju nepotierala,lebo po natretí mi nejak viac zmodrela,čo som nechcela a nič sa mi neodliepalo ani nevlnilo a lepila som pipingelom 😉

maya30
19. okt 2013

@mayka najlepsie ak to budes lepit decor gelom, ten ti nic nerozmmoci, ja som tie obrazky potierala gelom aj zvrchu, ale to treba robit opatrne, lebo ak viackrat prejdes po tom istom mieste tak zacne pustat farbu

dadulka271
19. okt 2013

@adrika202 krásne tortičky prosimta sčoho si robila tie vežičky 🙂

simasa
19. okt 2013

A znova 🙂

simasa
19. okt 2013

@lucula73 Ďakujem. Robila som podľa postupu od Lorny - http://www.lorna.estranky.sk/clanky/fotopostupy...
@halienka Ďakujem 😵

daja55
19. okt 2013

moja vyriesena dilema...... 😀 , dnes odovzdana a velmi sa pacila 🙂 🙂 🙂

adrika202
19. okt 2013

@dadulka271 Ďakujem 🙂 vežičky su nejedlé 🙂 je to zrolovany paier,teda to na čom je natočený papier s ktoreho si robim podložky 🙂 ako ten stred z kuchynskych utierok napriklad a vrch som si len vystrihla kruh na jednej strane som prestrihla do polky a stocila a zlepila na aku velkost som chcela.... potom som to potrela jedlym lepidlom a potiahla hmotou 🙂 🙂

lifinka
19. okt 2013

Ahojky holky, přidávám včerejší dort s burákem 😉

daja55
19. okt 2013

@maya30 nadherne 🙂 🙂 🙂 , ako si robila tu 28?

maya30
19. okt 2013

@daja55 zo smartflexu flower....a cislice si vzdy nejake pekne vyguglim, obkreslim, spravim sablonu a klasika vyrezem z hmoty 😉

lucula73
19. okt 2013

@simasa už som to pozerala...........ale mne to príde dosť náročné,nie?išlo ti to podvliekať?

lifinka
19. okt 2013

@maya30 máš nádherné dorty!!!! 🙂

sticker
19. okt 2013

@dm1 Super ten most. Veľmi som bola zvedavá ako to bude nakoniec vyzerať a teda verím, že si sa natrápila. Chlapec by si to mal vyskúšať a potom by bol úúúúúúúúúúplne nadšený 😅 😝
Ja v kuse iba híkam nad vašimi výtvormi. A naozaj každý kto povie - pche, obyčajný kruh torta a pár kvietkov, by si to mal skúsiť. 😎

jakelina
19. okt 2013

@lifinka krásná čistá práce 😉

jakelina
19. okt 2013

@simasa samé křtinové dorty, krásné jsou 😉

maya30
19. okt 2013

@lifinka dakujem 😵

simasa
19. okt 2013

@lucula73 Ale celkom v pohode to išlo, len je dobré mať extrúder, inak sa "našulkáš" 😀