Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sisix
24. okt 2013

@zklimekova ty kokos .... bozi

abriela
24. okt 2013

@tamara2307 ja nic nevazim, ale + cokolada je mmf potahovka lepsia

zuzka7512
24. okt 2013

ahojte dievčatá...nebola som tu 10 dní a napísali ste asi 30 strán...som zvedavá na vaše nové výtvory... 😉

macamac
24. okt 2013

@lifinka jj, tam 😉
ale to je jedno - je nádherná 😵 😉 🙂

vecernicci
24. okt 2013

holky pomooooooc, potřebuju vypočítat úhelníky na fotbalku, pokud možno hned 😀 😀 please, nemáte někdo uložený ten vzorec?

zuul
24. okt 2013

dievcata tiramisu korpusy polievat osladenou kavou? ci? nebude to velmi sladke potom vsetko?

aduskatt
24. okt 2013
vecernicci
24. okt 2013

@aduskatt díky a ten z dortománie nemáš? tam je to i s obrázkama

aduskatt
24. okt 2013

@vecernicci ulozene mam len toto....

aduskatt
24. okt 2013

@vecernicci Veľkosť strany 5- a 6- uholníka vypočítame tak, že si zmeriame obvod lopty a vydelíme 15. Priemer tejto lopty je 20 cm, veľkosť strany je 4,2 cm. Narysujeme si 5- a 6- uholník na výkres, vystrihneme a podľa nich vykrajujeme z hmoty. Všetky uholníky je potrebné urobiť naraz. Čiernych treba 6 celých a 5 prekrojiť. Bielych treba 15 celých.

vecernicci
24. okt 2013

holky, moc díky 😉

zklimekova
24. okt 2013

@sisix ďakujem 😉

dada2007
24. okt 2013

.....predtým ako MM odišiel na nočnú, tak mi na moju nočnú nachystal toto...7kg mi rozvážil po 1kg a pekne rozhnietil 😵 😵 😵 😵 😵 no milujem hooooooo.......ešte vác a vááááác 😵 😵 😵 😵 😉

mimcak
24. okt 2013

@adrika202 prosím ťa tu s fotkami ako si dala robiť tie jedlé obrázky takých malých rozmerov?

rozmýšľam,že by som také niečo urobila sestre na 40. Lebo vôbec neviem čo jej mám urobiť keď ona nemá špeci záujmi,ani maniak na topánky a modu nie je,ani sa nemaluje len príležitostne. Napadol ma ešte striptér,ale na oslave bude dosť veľa ľudí prevažne starších tak to asi nie.Bábenky nemáte nejaký nápad? Len takú s kvetmi by som nechcela,chce niečo špeci vraj ja niečo vymyslím ,ale čo? a tas tymi foto od detstva by sa mi celkom pozdávala,alebo kočky neviete niečo poradiť? 😖 😅

mimcak
24. okt 2013

@adrika202 a inak uži s ten víkend juuuj ako by som šla aj ja 😅

jakelina
24. okt 2013

@dada2007 super pomoc

luciahromadkova
24. okt 2013

@mimcak darcekova skatula, torta salka s podsalkou..., ? a skusim este nejake foto

jakelina
24. okt 2013

@luciahromadkova krásné inspirace

adrika202
24. okt 2013

@mimcak dakujem ,užijem ?! normalne som len do mailu k objednavke napisala ake rozmery tch fotiek potrebujem 🙂 a poslala som fotky čo mi poslal zakaznik 🙂

luciahromadkova
24. okt 2013

@jakelina dakujem majka...trochu sa potrebujem ukludnit 😢 , a tu sa mi to dari...drobec mi uz spi...nemam tento tyzden tortu, tak ak mozem rada pomozem...a idem trochu omrknut aj inspiracie pre seba... caka ma ten bob stavitel pre syna bude mat 14.11. 3 roky, tak si to chcem trocha premysliet ako co urobit..../ten bob je v pohode horsie budu tie stroje...a on tam chce vsetky.... 😀 /

mimcak
24. okt 2013

@luciahromadkova vdaka ja neviem čo jej ozaj varenie neznáša,kavičkový typ nie je . tá žabka je inak suprová,ale neviem čo by nato povedala ,ako by to vzala 😀 😀

mimcak
24. okt 2013

@adrika202 aha. ´dakujem. tak uvidím čo jej ešte urobím.

luciahromadkova
24. okt 2013

@mimcak mhm, ty ju poznas, tak len tipy... ale salka s podsalkou moze byt na caj, ci? a bonboniera? alebo nemas s nou fotku? dala by si si urobit jedlu oblatku, do ramika a polozis na komodu alebo na taký kufricek gulaty a das tam kvet... 😉

mimcak
24. okt 2013

@luciahromadkova niečo asi také s tými fotkami vymyslím. Bude to velká oslava okolo 55 ľudí tak aby zapôsobilo

mimcak
24. okt 2013

@luciahromadkova a inak Ďakujem ta komoda sa mi aj celkom pozdáva. ešte mám nato 2 týžne 😀

jakelina
24. okt 2013

@luciahromadkova já se tu taky uklidním, přečtu co se řeší a jdu spát 😀 😀 Kolikrát toho mám za celý den plné kecky 😝 A dort taky na víkend nemám, hodně jsem jich odmítla, chtěli jsme jet do Bešeňové a malý dostal teploty a tak jsme doma. Venku je krásný podzim, mohli jsme si to užít. Dnes jsem byla venku hrabat listí jenom v tričku. 😉

luciahromadkova
24. okt 2013

@jakelina ano treba si to uzit...ja si uzivam tiez dni este na rodicovskej dovolenke, aj ked budem este cerpat riadnu dovolenku kedze som mala 77 dni a od januara mi zas nabehne 6 tyzdnov, ale su to posledne dni na rodicovskej a uvedomujem si ako rychlo to ubehlo... 😒

daja55
24. okt 2013

@lucula73 dakujem, pozriem sa