Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
1. nov 2013

@mimcak no tak ako som písala vyššie, nabudúce urobím určite tak ako ty si robila 🙂 ale som nemyslela, že to bude až taká makačka a za 2 minúty zjedené 😀 😝

luciahromadkova
1. nov 2013

@zuul dobre vidim... ta torta to je polovica??? viem, ze si pisala ze odriekli tortu... a potom niekto chcel polovicu, a to si naozaj aj urobila?
a akoze 3 poschodku do zajtra??? odo mna takto chceli tiez 1 poschodku...volali okolo 16:00, ze na zajtra dopoludnia... tak ani omylom... teda ja som v tomto zla...ja doma suroviny nedrzim vo velkom...a nemame ani auto..., takze vsetko nosim rucne a na chrbte, podotym s malym so sebou... takze urcite by som neurobila... nehovoriac o tom, ze je sviatok a tiez mas rodinu, deti a svoje potreby....ja viem, stane sa vselico, ze im odriekla cukrarka a tak..., ale ked si niekto zmysli zo dna na den to rozhodne nie.... 😒

luciahromadkova
1. nov 2013

@eliska22 fu, tak takto to som to vycitala v casopise torty od mamy... a ani toto nebolo ono 😀 😀 😀 ??? tak ja uz neviem...tak asi viac slahacky treba pridat... sa mi to aj zda, ze 100 g cukru a len 1 dcl slahacky...mozno to cita niekto kto nam bude vediet poradit 😉

eliska22
1. nov 2013

@luciahromadkova určite viacej šľahačky, škoda, že človek sa musí najprv popáliť, aby to potom urobil už dobre 😀
lebo mne sa to zdalo husté, ale reku keĎ to tam tak píšu, tak to tak má asi byť 😝 takže si myslím, že keby tam bolo viacej šľahačky, tak sa mi to pekne vyšľahá.....teda možno 😀

eliska22
1. nov 2013

baby moja známa robí 3 posch. tortu a akurát dala na fb foto, kde má potiahnuté 1 psochodie a na tom práve plní druhé poschodie a mám dilemu, či jej napísať ako to má robiť, alebo to mám nechať tak, nechcem aby sa urazila, že som moc múdra 😝 ak to tu náhodou číta, tak Mirka nehnevaj sa, nič v zlom 😉

jakelina
1. nov 2013

@eliska22 ty jo, tak to musí mít celé špinavé ne?? 😲 😲

eliska22
1. nov 2013

@jakelina vieš čo divím sa, ale nemá, šikovná je, baba jedna 🙂 😝 som zvedavá na výsledok ako v dobrom, takýto postup som ešte nevidela, teda 😕

zklimekova
1. nov 2013

dnešný štvorlístok

zuul
1. nov 2013

@luciahromadkova luci tu neprevzatu som ponukla tej jednej znamej. no ona nechcela celu, tak aspon polovicu vzala, tu s tym yodom. takze rozdala som a zjedli sme len polovicu nakoniec. 🙄

zuul
1. nov 2013

@eliska22 ja by som pockala ako sa to vyvrbi u tej kamosky. mozno nasla novy postup.

lukika
1. nov 2013

@mia114 krááásne si to vymodelovala. Modelovala si podla nejakého postupu alebo podla figuriek?

pipka
1. nov 2013

@zuul tak moja tej by som uz neupiekla..jedine ze ti da zalohu aspon 80% 😠 😝

pipka
1. nov 2013

no moja nocna a dvojdenna rapunzel..boze prosiiiim uz staciiiii, ja uz rapunzel robit nesceeeeem 😝 😀 😀 😀

pristela
1. nov 2013

@pipka si si podla mena robila pre seba , tak sa neondej 😝 😀 😀 😀 😀 ale je kraaasna 😵 😵

pipka
1. nov 2013

@pristela no jaasneeeeeeeeeeee 😀 😀 😅 😝

kua...cokolvek spravim, ale tieto princezny nech uz po mne nikto nesce, bo zas sto sedivych mi pribudlo 🙄 🙄 😅

veva1
1. nov 2013

@pipka tie princezné vieš tak nadherne urobiť,že táto nebude určite posledná :D

pipka
1. nov 2013

@veva1 vevik nestraaaaaaas 😅 😅 😀

simca79
1. nov 2013

@nika266 nááááááááááááááááááádhernéééé tortičky 🙂

pristela
1. nov 2013

Holky netusim odkedy som tu nebola 😕 nejak som nestihala , ani nevkladam stare tortuse , len z dnesneho dna a monsterku z minuleho vikendu , ostatne uz su zabudnute 😀 😀

nika266
1. nov 2013

@simca79 Ďakujem

evala777
1. nov 2013

príjemný sviatočný večer prajem...pridávam moje

pipka
1. nov 2013

@pristela teda ale ze sa nehanbis pridavat tortuse na tu istu stranu ako ja 😠 😅 😅 😀 😀 😀
co ja mam teraz uboziatko robit? 😅 😅 😅 😀 😀 😀 sak sa od hanby prepadaaaaaaam 😝 😅

jakelina
1. nov 2013

@pipka ty jsi kecka 😉

binka79
1. nov 2013

babenky, robite nadherne torticky, ja som len taky zaciatocnik a peciem iba pre moje deti ... marcipan robim doma so suseneho mlieka, praskoveho cukru a trosky vody a sem tam farba, ale ked ho natiahnem obcas sa mi trha, poradte dobru fintu, dakujem za kazdu radu

adrika202
1. nov 2013

pridavam dalsie dve a este jedna ma čaka tento vikend :P

pipka
1. nov 2013

@jakelina ale nie nie nieeeeeee som 😝 ved kto ma oci vidi 😅 😝 😝
aj ked teda na svoju obranu musim povedat, ze ja jednu robim asi tak dlho ako pristelka tri 😅 😀 😀 😀

tertery
1. nov 2013

Ahoj holky, prosím o radu, můj čtvrtý dort se nezdařil. Totálně se roztíká marcipán...Potřebovala bych tomu předejít, myslím, že je to jedna ze tří věcí, co myslíte?
1. Potahovala jsem dort asi po 2-3 hodinách z ledničky (jindy nechávám přes noc "uležet")
2. Zkusila jsem potřít novým krémem: pudink za studena (crém olé) s máslem
3. Malinko jsem to přehnala s vodou při výrobě potahovací hmoty, ale potahoval se hezky...

Díky za názory..

pristela
1. nov 2013

@pipka Laska moja , ale vsak my sme spojené, tak to akoby tvoje boli vsetky!!!!! 😵 😵 a áno /neviem uz kde sme to pisali 😀 / v sobotu 9.11. ti crn ci budes mat cas a mozme vybehnut 😵 pridem busom 😵

pristela
1. nov 2013

@tertery kolko je torta v chladnicke s tym nic nema 😉 aky pomer coho si dala na ten krem ? kolko mlieka a kolko masla ? /tu bude isto problemos/ a ten treti bod tiez s tym nic nema isto

sticker
1. nov 2013

@pristela Ja neviem Žanet, ale Ty nemôžeš byť z tejto planéty... nie, nie... to nie je možné...! Tvoje torty sú neskutočné, nádherné, úžasné!!!! A ešte aj kopec iných vecí, čo robíš..... si pripadám úplne nemožná, ale že úplne 😝