Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

monline
9. nov 2013

@anibas bodaj by sa takéto "okná" darili aj mne 😉

pipka
9. nov 2013

@anibas sabi ved je nadhernaaaaa 😵 😵 😵

anibas
9. nov 2013

@monline @pipka Ďakujem 🙂 🙂

elamaslakova
9. nov 2013

@daniela09 nádherná tortička
@anibas Nádherná tortička

jakelina
9. nov 2013

@anibas to znám, taky nikdy nevím co udělat a máš ho krásný 😉

dada2007
9. nov 2013

@jakelina tebe som ešte v septembri cvakla u našich v pivničke túto foto 😉 kedže sme tu cez leto spolu ,,zavárali" 🙂 od sladkého po slané......ovocie, zelenina, hríby, džemy, lekváry.....z každého rožku trošku 😉 😉 😉

jakelina
9. nov 2013

@dada2007 to je úžasné, já to mám podobné, ale letos nemám žádné okurky, ale zase 100 sklenic domácího sirupu a asi 80 sklenic marmelády. Jinak jenom strouhané jablka, pár meruňek, hrušek a broskví a to je tak vše. Neurodily se nám ani třešně a švestky 😒
Jste šikulky, já ti řeknu, že u nás se to sní, ale musím pro to zajít do sklepa, jinak by to tam bylo deset let. Jsou líní si tam zajít, ale jak to přinesu, tak je to snězené hned.

pipka
9. nov 2013

@dada2007 ty brdo 😎 😎 😎 teba ked sa pani zima opyta, co si robila v lete...tak sa sama zahanbi, ze co robila ona 😅 😀 😀 😀

lamps
9. nov 2013

@dada2007
@jakelina dievčence ja z vás umrem, veď to ja som pri vás len taká darobnica darobná 😀 😀 😀

ludkas31
9. nov 2013

@pristela ahoj, mozem sa opytat aku abecedu pouzivas? tie pismenka su krasne 🙂

dada2007
9. nov 2013

@jakelina tak ovocie a zelenina je klasika, čo zavarame.....tiež tie džemy a lekvár....ale máme tam aj čalamády, kapustové šaláty, dubáky s karfiolom, fazulku s párkom, lečo, pomazánka zo zeleniny a br. mäsa.....aj so syrom tam je taká pašteka, pretlaku vela, pikantu, kečup, cvikla, paprika v oleji...a taaaaak. 😉
a tiež je to u nás tak, že musím pripomenúť zavaraninku...ale napr. džemy u nás idú dosť. Nemyslím na torty ale normál na chlebík či vianočku.
@pipka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tak nebudem lízať smotanu....aj mamina moja má na tom velký podiel........aj chlapi naši, lebo polievali.....Lilinka tiež.........no celá rodina 😎
@lamps micka, nie si daromná....... 😵 😵

pristela
9. nov 2013

@anibas Sabi, to je ta abeceda z mmb , link na nu mam na fb pri torte zvieratkovej, ted som na inom notasy a som tu z toho mimo tak neviem preklikavat 😀 ale ak to ta nenajdes a baby odtialto nedaju link tak ma tukni v pondelok vecer a ja ti to skopirujem 😵 @ludkas31

pipka
9. nov 2013

@dada2007 no ja ked na to pozeram, tak ja mam len uhorky, kapie, tri druhy dzemov, struhane jablka, marhule a visne v rume...no hotový "prizdisráč" oproti vam 😅 😅 😅 😀 ale zas ja som si robila sama 😉
ze pozdravujem celu rodinku 😎

dada2007
9. nov 2013

@pipka ako chlapi pomáhali nosiť vodu a polievať......ale čo sa zavárania týka, to bolo ozaj ženská robota 😉

pipka
9. nov 2013

babule, ale mam na vas prosbu...potrebujem recept, ale nie tortovy...kurnik, jak som tak makala tento tyzden, tak som si asi pri hneteni smartu natiahla sval na lavej ruke, ale ze taaak ma to boli, ze saliem ☹ ☹ ☹
od polovice predlaktia k palcu, 🙄 ☹ 🙄
co si mam na to dat..alebo cim to natriet, ved ja umriem ☹
a to ma dalsie torty buduci tyzden cakaju...ved ja ten smart ani neodkrojim, nie ze este rozpracovat a rozvalkat 😔 😖

lamps
9. nov 2013

@pipka skús si kúpiť Flektor náplaste, mne veľmi pomohli ...

pipka
9. nov 2013

@lamps su volnopredajne? to nejake teplo vyzaruje? ci na akom principe to je?

lamps
9. nov 2013

@dada2007 no pri pohľade na tú foto čo si dala, o sebe vážne pochybujem 😀 😀 😀 😀 😀

lamps
9. nov 2013

@pipka áno sú voľnopredajné a je to taký štvorček, jednoducho si to nalepíš na miesto, kde ťa rúčka bolí a účinkuje to 12 hodín

pipka
9. nov 2013

@lamps super, hned nabehnem do lekarne, dakujem 😉

lamps
9. nov 2013

@pipka skús, mne fakt veľmi pomohli, keď som mala seknuté medzi lopatkami, bola som v rámci možností ako tak mobilná a nemusela som jesť tbl. a takto na diaľku ti rúúúčku fúúúúúúúkam

jakelina
9. nov 2013

@dada2007 jste fakt šikulky, já mám velkou zahradu, ale mám tam spíš jenom trávu a kvítka 😀 😀 Sadím toho málo, jenom ať si děti můžou něco utrhnout na zobnutí. 😀

lamps
9. nov 2013

@jakelina Majka, ja keby som mala záhradu, tak mám v nej určite len samé kvety 😀 😀 😀 a tie by som asi aj zavárala 😀 😀 😀 😀 lebo ja som silno kvetinková

jakelina
9. nov 2013

@dada2007 ale vždycky si s manželem děláme srandu, že až nebudeme mít co jíst, tak děti dostanou rýč a poryjou kytky a zasadí tam brambory. 😀 😀 Máme spíš jenom okrasnou zahradu, tak zavařovat není skoro co 😀 😀

pipka
9. nov 2013

@lamps takto na dialku ti dakujeeeeeeeeeeeeeeem 😵 😵 😵 😵 hned je mi lepsie 😉 😀

jakelina
9. nov 2013

@lamps já taky osazuji spoustu truhlíků a všude mám nějaké keříčky a pak nadávám, že než to dvakrát denně zaliju, tak necítím ruce. 😀 😀 😀

vlada111
9. nov 2013

@simasa jaj ako také slová tešia 🙂

jakelina
9. nov 2013

@pipka zlato mě tak bolely zápěstí, že jsem v noci ani nevěděla kam dát ruce, je to myslím z toho vyvalování a barvení hmoty, je to dřina, to se nezdá 😒 😝

vlada111
9. nov 2013

@anibas ale dobré rozhodnutie

pipka
9. nov 2013

@jakelina presne ☹ a najma ked tak robis za den tri-styri torty ...to je zaberak 😝
mam na trigeltoch zarobene, tak si to hned v lekarni miniem 😅 😅