Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

timuss
12. nov 2013

@jakelina wau...to kebyže nepíšeš, že to je torta, tak si myslím, že to je skutočná kniha...wau...fakt super 🙂 🙂 🙂

aduskatt
12. nov 2013

babulky, chcem namalovat krajku, vodka neroztopi, ze? dik

timuss
12. nov 2013

baby, tie ovocné príchute smartflexu sú aké? je tam cítiť tú príchuť poriadne alebo len tak trošku? uvažujem nad jahodovou alebo čerešňovou...skúšali ste ich už? či kupujete klasika mandľovú? pôvodne som chcela čokoládovú, no neviem nájsť 4 kg balenie s čokoládovou príchuťou v e-shopoch, raz som už mala čokoládovú a tá bola super 😀

jakelina
12. nov 2013

@timuss děkuji, ty jsi zlatá.

lokalistin
12. nov 2013

@mimcak diky mne sa len vyhodil minuly rok taky hnedy flak,bola som u obvodneho a ten mi povedal,ze to je len starecka skvrna, vedela som, ze to neni starecka skvrna,ale nejak som si nechcela pripustit,ze by to mohlo byt nieco zle a henta jak to vcera zbadala, povedala, ze to musi ist hned von
a teraz som dosla z chirurgie-teda dostala som sa len na sekretariat, urobili termin na bud. utorok,ze to kuknu
@mamina1978 diky moja,podla mna to neni nic zle,ale aj tak mam nejaky divny pocit, len experimentuj, ale podla mna cukor, je cukor a pojde dohneda,ale vyskusaj,tak dokupim aj hnedy

mysiatkoo
12. nov 2013

@timuss to je skor o voni ako o xuti... teda aspon mne to tak pripada... u nas doma vyhrala ceresna a robim uz len s tou a pritom sa mi zda, ze tu moc baby v oblube nemaju 😝

sven
12. nov 2013

Ahoj holky, čeká mě pečení dortíků pro rodinnou oslavu a potřebovala bych poradit. V plánu mám mj. potahovaný dort, na kterém bude autíčko. Nechce se mi ho celé patlat z hmoty, tak jsem si koupila tuhle silikonovou formu (velikost jednoho autíčka je asi 10x6cm). Zkoušela jsem zkušebně v tom péct - těsto na hrníčkovou olejovou bábovku, ale vůbec se mi nedařilo to vyklopit, trhalo se mi to ☹.
Mám v plánu to autíčko právě upéct z nějakého těsta a zkusit ho potáhnout potahovkou či polít čokoládou (kdyby mi to nešlo potáhnout). Můžete mi poradit nějaký recept co by se na to dalo použít, aby to bylo dostatečně hutné a netrhalo se mi to? Nemám zkušenosti s pečením v silik. formách, tak nevím, jsou na to nějaké fígle?
Díky moc, moc mi pomůžete!!!!

jakelina
12. nov 2013

@sven já ji mám taky a zkoušela jsem v ní péct a je to na houby, tvar to nemá žádný, lepší máš udělat to autíčko z oplatků a potáhnout marcipánem.

timuss
12. nov 2013

@mysiatkoo ďakujem...aj ja sa prikláňam k tej čerešňovej, len som nevedela, či to nebude moc čerešňové....ja som doteraz mala len čokoládu a vanilku, čokoládová mi chutila (alebo skôr voňala, presne ako píšeš), ale zato vanilka sa mi zdala sladšia či čo, aj keď zrejme nebola, možno to bolo len vôňou....proste mi nesadla, tak chcem vyskúšať niečo iné 😅

pristela
12. nov 2013

@lokalistin cicusa , neboj bude to v pohode ,ja s mojou pokožkou ☹ ☹ ☹ som už zažila 😝 ked ma vidí nejaka kozna zalamuje rukami a keby si vedela ze co mam nakazane za oblecenie aj ked je 40 stupnou plus 😕 😕 😕 by si sa smiala 🙂 ja ted prave minuly tyzden bola u kožnej dala mi take silne ATB , že som grcala kade som chodila ☹ a to ich budem brat este dva krat 😝 , znamienko mi uz tiez vyberali , som myslela ze umrem strachom ,ale bolo to v pohode 😉 atd, atd , prosto sa koznym radsej moc neukazujem a slnko tiež nemozem dráždiť, čiže som nonstop krááásne mŕtvolne biela 😅 tak neboj , bode to dobreee 😵

lokalistin
12. nov 2013

@pristela diky Zanet, ja viem, ze je v podstate vsetko ok,ziadna tragedia,ale ja som jak male decko-strasny strachoprd

pristela
12. nov 2013

@timuss ja bravam skoro stale mandlový , frcala som na višňovom - milujem tu vonu , ale kvoli ludom som presla na mandovy , bo im to viac pripomina pravy marcipan /teda len vonou 😝 / , vanilkovy som mala z nudze na posledy a nemam ho rada, mne smrdí 😝 a raz som tiez z nudze musela vziat pomarancovy, uuuuzasne vonal , neskutocne, to ked si jedla ako zuvacka, ophlodali mi vtedy aj dospely skoro celu tortu/červeny boli este tyzden 😀 😀 😀 som im vravela ze je to hnus nech to nejedia 😀 /aale no uzasne vonal atd, aaale je az moc aromaticky čo je niekedy na skodu 😝

sven
12. nov 2013

@jakelina - z oplatků jako třeba z tatranek to auto nějak poskládat? To jsem právě nikdy nedělala a tahle autíčka se mi moc líbila ☹. Ještě mě napadlo tam nalít čokoládu a udělat ho celé čokoládové...

aduskatt
12. nov 2013

@timuss najviac je dopyt po vanilke a mandli, jahoda sem tam. Cokoladovy, pomarancovy a ceresnovy po mne este nikto nechcel, sem tam citronovy - myslim teraz predaj cez eshop, takze asi medzi ludmi vedu chute mandla, vanilka

jakelina
12. nov 2013

@sven ano, slepit bebe nebo nějaké tatranky, ale můžeš zkusit i tu čokoládu

mamina1978
12. nov 2013

@lokalistin tak som skusila, no som si hlupa myslela , ze ked ho nahrejem len tolko , aby sa rozpustil, tak mozno nestmavne, ale on ,kym sa zacal roztekat, isiel do karamelova 😀 😀 😀 😀 😀 Tak som si aspon skusila ako horuci je karamel 😅 mala som karamelove tahave fuziky po celom stole 😀 😀 😀

lokalistin
12. nov 2013

@mamina1978 no ja som sa dala na karamel raz a tiez cela kuchyna bola "fuzikova" jeden kusok sa mi podarilo nieco upatlat a nakoniec mi to spadlo a rozbilo sa 😀

mamcas
12. nov 2013

@mamina1978 mozem sa este poradit, ked si bola taka zlata a pomohla mi s topankou? Totiz nemam nic zadane, je to pre mladu peknu babu, stale rozmyslam ako by mala torta vyzerat... myslis, ze bude od veci ked torta nebude akoze krabica, ale bude klasicky kruh, hore topanka, zpredu zbohu jeden kvet a dole satenova masla? Nechcu urcite velku tortu, preto volim kruh, stvorec mam vacsi... dakujem 🙂

mamina1978
12. nov 2013

@mamcas Nemusis robit krabicu 🙂 ........... pekne to vyzera aj na gulatej tortuske 😉
-------------------------------------------Inspiracie z internetu ---------------------------------------------

wera.g
12. nov 2013

ahojte ženušky 🙂 akosi som sem nestíhala chodiť, čítať, sem tam som len mrkla na nádherné tortičky čo ste pridávali, klobúk dolu 🙂 pridávam aj ja zopár mojich, ale je to fakt ani nie polovica, nestíham totiž fotiť a už vôbec nie sťahovať do pc 😀 tak len taký výcuc 😀 prepáčte tapetku 😀

blcha
12. nov 2013

babulky ja viem ze je toho vela ale potrebovala by som neake inspiracie na tortu pre chlapca k roku dvojposchodova torta nieco s vlacikom takym deckym alebo macikom nieco take fakt pre maleho chlapceka ja neviem nic poriadne najst

jakelina
12. nov 2013

@wera.g náááááááááááááááááádhera

bubobubina
12. nov 2013

@timuss tiez ficim na ceresnovej, jahodovu som este nemala, mala som este pomarancovu, ale tu uz viac e-e 😅

lokalistin
12. nov 2013

@wera.g krasne tortusky ake masprosim ta rozmery na tych 3-poschodovych?kolko asi vazili?
diky

t_fire
12. nov 2013

Ahojte žienky, potrebujem poradiť. Som začiatočníčka a mám robiť tortu kde je veľa detailov, písania bielou farbou. čo mi na to odporučíte?

tinucha
12. nov 2013

Ahojte kočky. Chcem sa opýtať, ako si poradiť s bublinami v ceste. Keď robím mramorový korpus do okrúhlej formy, tak sa mi bubliny nerobia, resp. robia ale iba maličké. Ale keď robím mramorový korpus do obdĺžnikovej formy, tak sú tam bubliny ako hrom. A to ich na vrchu ani nevidno, keď dávam do rúry. Až keď upečiem a rozkrojím. Neviete mi s tým poradiť?

dadussh
12. nov 2013

ahojte kocky, prisla som si aj ja po radu od vas. ako spravim olivovu zelenu, co mam zmiesat? vdaka 🙂

mamcas
12. nov 2013

@blcha ja mam tieto dve, len teda ich treba volajak prisposobit na dve poschodia 😝

pristela
12. nov 2013

Holciny pridavam toho Asterixa a Obelixa , teda bola to len obalena tortovnica bo nebol cas a ani miesto piecť , potrebujem dni nejak nadlepiť abo čo 😀 😀

aduskatt
12. nov 2013

@tinucha pred tym, ako das formu do rury nou parkrat dobre treskni o stol🙂