Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

maya30
18. nov 2013

@katarina51
@lokalistin dakujem 😵

dadussh
18. nov 2013

ahojte. tak ja zase po skromne pridavam jednu torticku 🙂

broucek2
18. nov 2013

holky, mám na čtvrtek dělat nízký dort s obrázkem monsterky. Nemáte nějakou pěknou inspiraci? Nevím, zda do toho mám vůbec jít, protože se mám vejít do 2 kg na oslavu pro cca 22 lidí. Proto má být nízký.

jakelina
18. nov 2013

@broucek2 ty jo, to budou porce 😀 😀 😀

broucek2
18. nov 2013

@jakelina no to jo a ještě do něj mám dát maliny. No nejsem z toho nadšena. Původně jsem si myslela tak 3-4 kd dort, aby nějak vypadal, ale má být kolem 2kg kvůli ceně.

akapulko
18. nov 2013

@broucek2 tak to by som ja nebrala do tej vahy sa vojst 😖 😖 😖 😖

broucek2
18. nov 2013

@akapulko no právě, i obyčejný kulatý o průměru 24 cm mívá 3-3,5 kg. Do 2 kg se vejdu, když dělám malé srdce nebo šestihran o průměru 16 cm. Toto bude hrozá placka

jakelina
18. nov 2013

@broucek2 a ty porce budou stejně malinké a naděláš se na tom, než to vykrojíš a vůbec vše kolem, já bych to nedělala, možná kdybych měla nějaký jiný dort a pekla spolu, ale takhle ne. 😝

ajka82
18. nov 2013

juch juch, pred par nami som tusim pisala ze uz take robit nebudem 😀 dlho mi to nevydrzalo 😝 😉
vaha 3,4kg

dm1
18. nov 2013

@katarina51 myslis na tu krajku? to je tajna skupina a musi dat pridat niekto kto v tej skupine uz je a on to musi schvalit inak sa neda. Posli mi do IP tvoje FB meno a skusim ta pridat

broucek2
18. nov 2013

@jakelina je to pro kamarádčinu známou na oslavu 6 let dítěte. Po pravdě mně tím, že se musím vejít do cca 2 kg vyrazili dech, proto stále uvažuji, že jim řeknu, ať si to vezmou v cukrárně. Navíc já kvůli tomu nepůjdu spát, abych to zvládla než odjedeme na firemní akci.

akapulko
18. nov 2013

@broucek2 no ved a namakas sa na tom zaplatene to nebudes mat urcite! 😒

ajka82
18. nov 2013

@zuzka7512 no ked tak pozeram, tak ta znacka je u nas neznama, ratam ze nemecka, kedze chalani zastupuju firmu z berlina...len mm ich pozna ale viac zo strany ozvucenia a techniky... a este viem, ze nie vzdy sa u nich najdu aj slovenske navody na obsluhu 😅

zuul
18. nov 2013

ja ako vianocna maniacka, dnes darceky pobalene a trosku vianoc uz.
robila som vence na dvere
vsetko hand made, teda okrem polystyrenoveho venca a polystyrenovej gule na hlavu snehuliaka 🙂

ikula2
18. nov 2013

@broucek2 ja neberiem uz mensie ako 3 kg a pokial tam chcu maliny tak to uz max. nie to sa nezmestis ani coby, jedine iba pokial na tom nechces zarobit 🙂 , treba vediet povedat aj nie, nech sa obrati na niekoho kto robi zadara 😀

halienka
18. nov 2013

@broucek2 no to si na tom ešte horšie ako ja, som práve dostala objednávku, že tortu kruh pribinák s ovocím, na vrch 50-ka a tri mená (!!!) od koho to je, čiže malý kruh to byť nemôže keď tam mám dať toľko textu a na záver zavalí, že do 30 Eur aby som sa vošla 😝 Tak sa teda s tým moc bavkať nebudem, nejaké kvietky jednoduché a koniec. Tebe by som poradila urobiť nízky korpus, ktorý rozkrojíš len raz, do vnútra len jedna trošku hrubšia vrstva plnky, potiahnuť tenko a na vrch jedlá oplátka s monsterkou a koniec. Aj to budeš rada ak sa vôjdeš do 2 kg, za robotu skoro nič, takže by som sa vôbec s tým nepárala, ak to už teda nechceš zrušiť. Ale sú teda neuveriteľní tí ľudia, že 2kg pre 22 ľudí, no odpadnem 😀 😀

halienka
18. nov 2013

@zuul jéj, super išpirácia, a ja práve špekulujem čo by som s malou povyrábala, ak môžem tak sa inšpirujem 🙂

broucek2
18. nov 2013

@ikula2 přesně proto se mi do toho nechce. Nevydělávám na dortech, ale radši se vyspím, než se s něčím pachtit a nic z toho

mamcas
18. nov 2013

@ajka82 fu a toto je asi jaly rozmer na vyvalkanie hmoty nie? 😕 dakujem za link 🙂

lifinka
18. nov 2013

holky, nemáte prosím některá postup na letadlo planes disney??? Hledám a nemůžu nic najít a už chci modelovat 🤐

mamcas
18. nov 2013

@broucek2 akoze kasli na to... ani bavit ta to nebude uvidis...
By som radsej ziadnu tortu neobjednavala ako dat hostom len obliznut pomaly... sak to uz hamba ako hrom 😒

broucek2
18. nov 2013

@halienka no taky jsem se nestačila divit. Chtějí, abych se vešla s cenou do 600,-Kč. Jen těch hodin práce a ještě maliny a paříž. To fakt levné náplně nejsou. Chjo, asi jim to hodím na hlavu.

broucek2
18. nov 2013

@halienka jenže jedlý papír sehnat s monsterkou do čtvrtka ráda bude problém a když si vezmu i čas pro něj někam jet, tak mně fakt nezaplatí ani materiál

ajka82
18. nov 2013

@mamcas ono mne to aj staci, som si zvykla, pri najhorsom kusok hmoty pretrca po bokoch, ale to sa da prezit...ide o to aka si narocna na tieto veci 😉 ja potrebujem aby pod valcekom nebola na pracovnej ploch ta hmota aby sa mi neprilepila, tak si ju pri najhorsom posuniem ako mi treba

mamcas
18. nov 2013

dievcata myslite si, ze ta vrchna torta je jedla??? mne pride nakomplet umela...
a mimochodom totok ze objednavka na 50tku...

muffinka8
18. nov 2013

@mamcas tá vrchná je z uterákov

jakelina
18. nov 2013

@mamcas to je dort z ručníků

broucek2
18. nov 2013

@mamcas vrchní je z ručníků

sisix
18. nov 2013

Ahoj holky, prosim postup na figurky angery birds by nebyl? Dekuji

mysiatkoo
18. nov 2013

@mamcas 🙂)))))))) nic v zlom, ale pobavila som sa 😀 ved to je uterakova torta... by som nexcela xutnat nieco take 😝