Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bianca
20. okt 2010

@mrka2 ja robim s plnotucneho z Agra lebo cenovo je najlepsi a v pohode.Akurat nesmies pouzit recept kde sa dava aj olej bo potom to z neho kape a je to hnusne.Sirup sa dava ale tiez je ho problem zohnat a tu je neskutocne drahy tak som po navrate na Sk presla na med.

ja osobne som naposledy robila tento http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=11&t... a bol super.Krasne sa s nim pracovalo,pomer surovin presne sedel a do buducna ho budem urcite pouzivat

hejdita
20. okt 2010

a dortiky krasne raketa paradna a aj traktor paradny zo zajacom inak zdenalicka ako si urobila traktor ze drzi na koleckach???? 😕 😕 😕 🙂 a pes ten je tiez paradny no jednoducho paradne ste sa vyhrali 😀 😀 😀 😀 😀

a ja budem musiet ste prikupit slahacky lebo som zistila ze mi ich 5 stacit nebude takez este 5 a radsej este jedny bonbony lebo keby nevyslo tak neviem mna slak trafi 😀

hejdita
20. okt 2010

ozaj ako sa robi sestuholnik??? 😕 😀 😀 😀 😀 😀

mrka2
20. okt 2010

@bianca dakujem velmi pekne, urcite skusim ten recept,co si dala sem ty,ale to naozaj treba dat celu flasticku aromy? 😕 ja dam asi menej... 😅

zdenallicka
20. okt 2010

@hejdita Napíchla jsem si je na párátko..🙂

bianca
20. okt 2010

@mrka2 ja davam celu ale nemusi byt.Mne to tak ci tak nechuti no z citronovej som uzdibovala ked som tvorila 😀 na torte by som to ale nezjedla.Inak aj ta jahoda vyzera zaujimavo.Skusim

mrka2
20. okt 2010

@bianca mne to tiez nechuti, je to take strasne sladke,ze sa cudujem,ze to niekto zje bez problemov... 😀 no pravdu povediac ja som robila zatial len z cukrikov a pasty damy. no zajtra sa pustim do toho mliecneho a vies co, kupim jahodovu aromu a dam ti vediet,ci je to dobre,aby si zbytocne neskusala a radsej urobila citronovy,ked ti ten isto chuti. uvidim podla malej,kedy zaspi,ci stihnem a nebudem dovtedy grogy,ale posnazim sa. 😉

bianca
20. okt 2010

@mrka2 juj si zlata ale ja asi aj tak skusim 😀 mam aj vanilkovu kupenu bo ja sa dokazem v Polsku odviazat.Tam to stoji par korun tak stale cinkam ked ideme na nakup a mala ma aspon flasticky na hranie.Su krasne a rada z nich ,,podava caj,,

katrin21
20. okt 2010

@dajulik no ved recept bol v popise na tych linkoch, ci iny robite??

mrka2
20. okt 2010

@bianca ok, tak skus, ked sa mi podari ten jahodovy, tak skusim potom aj ten citronovy 😀 a snaaad niekedy aj ten mandlovy, ked ho jedneho dna v nasom mini meste najdem 😅
jooj, zlata mala... to co su za flasticky,ze su take pekne? my take pekne nemame,aby sa z nich dal podavat cajik. 😀 😀 😀 do Polska sa teda nechystam, ale kebyze su tie flasticky fakt pekne,tak by som sla 😀 😀 😀 😀 😀 aj moja mala rada miesa kavu,cajik... zisli by sa... 😀 😀 😀 😝

bianca
20. okt 2010

@mrka2 😀 😀 😀 😀 😀 zajtra odfotim a dam to sem 😀 😀 😀 😀 😀 a ze mini mesto.sak kukni z jakeho city som ja a potom daco hovor :-d ale je to dost zmena bo 10 rokov sme zili v Ostrave a teraz si zasa zvykame doma 😨

danciacik
20. okt 2010

@bianca ty si síce z malého mesta, ja tam mám rodinu a všade tvrdím, že bardejovčania sú ľudia s najlepším srdiečkom. Lebo pri každej návšteve tohto mesta sa mi to potvrdzuje 😉

bianca
20. okt 2010

@danciacik jej dakujem za cely Bardejov 😵

mrka2
20. okt 2010

@bianca no ja Bardejov nepoznam a ja som len okres SNV! 20 km od SNV, mame 3500 obyvatelov,ale sme mesto 😀 takze tu mame 4 potraviny 😝
jasne, odfot, prehovorim mojho manzela,ze pooodme do Pooolska... a on povie, na co? a ja... no na flasticky pre Nelku na cajik 😀 😀 by ma poslal kade lahsie 😀 😝 dalsia varianta by bola taka,ze u nas predava Polka kadejake kvietky, maslo a tak, zeby som sa s nou dohodla??? 😀 😀 uvidim podla foto a rozhodnem sa,co spravim. 😀 😀 😎
po polsky viem, ved som zila par rokov v Anglicku 😀 😝 😝 😝 🙄

maca77
20. okt 2010

@mrka2 ja kupujem mandľovú aromu vždy v kauflande 😉

bianca
20. okt 2010

@mrka2 tak to my chodime pravidelne na mlieko pre malu a plienky a vlastne aj potraviny.Maju nizsiu dan a ceny neporovnatelne
SNV ma len 3500 obyvatelov?Tak to musim byt ticho bo BJ tak 33 000 😅

maca77
20. okt 2010

@mrka2 aromu stačí pár kvapiek.... a jahodovú by som teda do mliečneho marcipanu nedávala 😝 to radšej bez aromy, je chutný aj tak 😉

danciacik
20. okt 2010

@bianca nie je za čo. Ja ďakujem. Keby som mohla tak by som tam utekala bývať. Veď keď si z Bardejova možno poznáš aj skúpinu Problem alebo Life, teraz neviem ktorá z nich funguje. V tej skupine hrá Kveto Brehuv - on je krstný mojim deťom.

sofi07
20. okt 2010

@zdenallicka zdeni, ta je krasna, traktor je superovy
@danciacik wau, perfektny!

danciacik
20. okt 2010

@sofi07 juuj ďakujem veľmi. Dúfam, že sa bude páčiť aj tým, ktorí si zajtra po neho prídu. Som sa s ním vyhrala. Lepšie by to šlo keby som aspoň teploty nemala. Ale mám aj tak z neho radosť. 🙂

sofi07
20. okt 2010

@danciacik kolko vazi? vyzera to byt poriadna torta 🙂

danciacik
20. okt 2010

@sofi07 no som ju trošku prestrelila váži 6,5 kg

mrka2
20. okt 2010

@bianca nie nie, SNV ma okolo 38 tisic, ja som z maleho mestecka pri SNV. 😉
@maca77 vyskusam a uvidim. prinajhorsom vam dam info,ze do mliecneho jahodovu aromu urcite nie,ale skusim, bo mne sa to pozdava 😉 a my tu nemame Kaufland... len Jednotu, CBA, Bala a Agro. a tam nemaju momentalne mandlovu,ale mali kedysi v Bale,ale dnes som bola a nemali. 😠 hiii a pozeram,ze ty tiez okres SNV... 🙂

zdenallicka
20. okt 2010

Holky, děkuji..🙂

anibas
20. okt 2010

@zdenallicka
@danciacik vydarené tortičky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

a mám nervy - v Lidli vykúpené zelené Haribo - nejaká cukrárka ma predbehla 😠 😠 😠 😠

bianca
20. okt 2010

@danciacik a robi u mojho brata myslim Kveta 😀

hejdita
20. okt 2010

a oni su aj zelene haribo??? 😕 😕 😕 😕 sem nevedela 😲 to se hodiiiiiii 😨

zdenalicka jak na paratka vysvetlit 😀 😀 tak drzi ten traktor kdyz sou koleck ana paratkach neborti se to nebo to mas jeste nejak zasmodrchane

monkula
20. okt 2010

Jee, ďakujem za pochvalu torty, ja som spokojná nebola... 😝

katrin21
20. okt 2010

baby, tak sa mi rysuje ten moj kamion 😀 zajtra budem potahovat...
ale mam problem.... nemam ziadnu ciernu farbu, chcela som ju na dozdobenie,ale nemali ani fixku, len cervenu...... mam K2, cervenu gelovu a bledomodru a zltu praskovu.... chcem urobit bielu plachtu a cerveny predok auta.... ale nemam ho cim nejako oblemovat, ozvlastnit.... nemali malu ciernu farbu.. kolesa asi urobim z cokolady, alebo co...... drzi poleva na potahovke???
a neviem, ci mam z bledomodreho urobit okna...ak ano, ako to mam urobit,nalepit na śpodny ,alebo vyrezat tu cast marcipanu po potiahnuti a potom tam presne vlozit modre? alebo sa na to vykaslem.... a bude len cervena kapota...
keby som aspon mala ciernu, urobila by som tenulinke pasiky a z nich okna a svetla...ale takto nemam z cim....... a praskove farby som nezohnala,len tu zltu mali a cervenu... poradte, kde toho maju viac?? pozerala som v Tescu, niekto tu spominal drogeriu?????

inak, ten predok dole mal byt uzsi, ako len na koleso, ale uz to nejddem menit, je to torta len pre nas🙂

bianca
20. okt 2010

@katrin21 viem ze niekto robil ciernu zo cierneho zivocisneho uhlia.Ja som neskusala ale za pokus to mozno stoji